Vokietijos futbolo košmaras: po dramos Kosta Riką palaužė, bet pasaulio čempionatas baigtas

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate lemiamoje E grupės dvikovoje Vokietijos futbolininkai po dramatiškos kovos 4:2 (1:0) įveikė Kosta Rikos rinktinę. Tačiau pergalė tokiu rezultatu vokiečių neišgelbėjo. Vokietija dėl prastesnio įmuštų praleistų įvarčių santykio grupėje užėmė trečiąją vietą, o į kitą etapą pateko Japonija ir Ispanija.

Vokietija – Kosta Rika<br> AP/Scanpix nuotr.
 Vokietija – Kosta Rika<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Vokietija – Kosta Rika<br> dpa/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 1, 2022, 8:46 PM, atnaujinta Dec 2, 2022, 11:59 AM

Pirmasis įvartis į Kosta Rikos vartus krito 10-ąją minutę. Po Davido Raumo perdavimo Serge’as Gnabry smūgiu su galva nukreipė kamuolį į vartus.

Puikią progą S.Gnabry turėjo ir 40-ąją minutę. Puolėjas pergudravo gynėją ir paleido kamuolį dešiniojo viršutinio vartų kampo link, tačiau šis praskriejo šalia virpsto.

43-ąją minutę puikią progą lyginti rezultatą turėjo kosta rikiečiai. Po grubių Vokietijos gynėjų klaidų Keysheris Fulleris Spenceris atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau jo smūgis skriejo virš vartų.

Kosta Rika lygina rezultatą!!! Manuelis Neureris 58-ąją minutę atlaikė pirmąjį varžovų smūgį, tačiau prie kamuolio pirmasis suspėjo Yeltsinas Tejeda, kuris šį įrideno į vartų tinklą.

Greit atsibudę vokiečiai iškart sukilo į ataką. 61-ąją minutę Jamalas Musiala pataikė į dešinįjį vartų virpstą, o po minutės tą patį pakartojo ir Antonio Rudigeris.

67-ąją minutę J.Musiala pabandė savo laimę tolimu šūviu, tačiau ir vėl kamuolys trenkėsi į tą patį dešinįjį vartų virpstą.

70-ąją minutę po baudos smūgio prie vokiečių vartų Kosta Rikos futbolininkai laimėjo oro dvikovą ir kamuolys nuo Juanas Pablo Vargaso įskriejo į vartus.

73-ąją minutę Kai’us Havertzas atsidūrė vienas prieš Kosta Rikos vartininką ir permėtęs kamuolį per šį išlygino rezultatą.

85-ąją minutę po S.Gnabry perdavimo į baudos aikštelę K.Havertzas pelnė antrąjį įvartį ir išvedė vokiečius į priekį.

1-ąją pridėto laiko minutę Vokietija pasinaudojo sulūžusia Kosta Rikos gynyba ir po Leroy’aus Sane perdavimo kamuolį į vartus pasiuntė Niclas Fullkrugas.

Kitose rungtynėse, vykusiose tuo pačiu metu, Japonija įveikė ispanus 2:1.

Kosta Rika pirmose rungtynėse 1:7 nusileido Ispanijai, o antrose 1:0 pranoko Japonijos rinktinę.

Vokietija čempionatą pradėjo 1:2 pralaimėdami Japonijai, o vėliau sužaidė lygiosiomis 1:1 su Ispanija.