Prancūzai pateikė protestą dėl teisėjo sprendimo, lėmusio pralaimėjimą Paskelbė kovos pabaigą, o po to atėmė įvartį

Prancūzijos futbolo federacija pateikė protestą dėl chaotiškos rungtynių su Tunisu pabaigos pasaulio futbolo čempionate Katare.

Prancūzai pateikė protestą dėl teisėjo sprendimo, lėmusio pralaimėjimą.<br> AP/Scanpix nuotr.

2022-12-01 09:00, atnaujinta 2022-12-01 09:01

Trečiadienį prancūzai 0:1 nusileido Tuniso žaidėjams, tačiau pralaimėjimo galėjo išvengti, jei ne arbitro sprendimas.

58-ąją minutę Tunisą į priekį išvedė įspūdingu smūgiu pasižymėjęs Wahbi Khazri. Atrodė, kad afrikiečiai iškovos pergalę, tačiau 98-ąją minutę pasižymėjo Antoine Griezmannas. Prancūzai ėmė švęsti įvartį, o teisėjas – skeblti mačo pabaigą.

Visgi netrukus arbitras nuskubėjo prie VAR sistemos monitoriaus ir ėmė analizuoti įvartį. Į aikštę grįžęs teisėjas „atėmė“ prancūzų įvartį ir paskelbė, kad Tunisas iškovojo pergalę.

Paaiškėjo, kad Prancūzijos įvartis buvo pelnytas iš nuošalės.

Vis dėlto pasaulio čempionai pyko ne dėl to. Pasak federacijos, teisėjas negalėjo paskelbti kovos pabaigos, o tada taisyti klaidą.

Dėl šios priežasties Prancūzijos federacija nusprendė pateikti protestą FIFA, mat pagal taisykles teisėjas savo sprendimo po finalinio švilpuko keisti nebegalėjo.

Nepaisant pralaimėjimo, prancūzai D grupėje užėmė 1-ąją vietą ir kitame etape kovos su lenkais.

REPORTERIS: iniciatyvą balsuoti už dvigubą pilietybę VRK kaltina agitavimu