Kanada pasaulio čempionatą palieka triskart pralaimėjusi, o Marokas antrąkart per istoriją žengė į aštuntfinalį

Ketvirtadienį pasaulio futbolo čempionate F grupėje kelialapio į kitą etapą siekusi Maroko ekipa santykius aiškinosi su šansų prasibrauti toliau neturėjusia Kanada ir ją palaužė 2:1 (2:0). Sėkmingai kovoję Afrikos atstovai grupėje užėmė pirmąją vietą, pateko į aštuntfinalį, o kanadiečiai neįškovojo turnyre nė taško.

Maroko futbolo rinktinė siekia prasimušti į čempionato aštuntfinalį, kovodama su Kanada.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 1, 2022, 4:36 PM, atnaujinta Dec 1, 2022, 7:22 PM

Šioje grupėje paskutiame ture trys ekipos turėjo šansus prasimušti į aštuntfinalį, o geriausius šansus turėjo Marokas ir pasaulio vicečempionai Kroatijos atstovai.

Marokui pergalė lėmė pirmąją vietą, o akistatoje tarp Kroatijos ir Belgijos įvarčių nebuvo, todėl antrąją vietą iškovojo kroatai.

Marokiečiai antrą kartą per visą savo čempionatų istoriją prasimušė į pirmenybių aštuntfinalį.

Rungtynės tarp Maroko ir Kanados prasidėjo tragiškai juokinga kanadiečių klaida, po kurios afrikiečiai išsiveržė į priekį. 4 minutę kanadiečiai pabandė atakuoti, prarado kamuolį ir marokiečiai jį pasiūntė į priekį.

Bet bėdos nebuvo, nes jis atiteko Kanados gynėjui – šis nevykusiai pabandė jį pamušti iš vartų išėjusiam vartininkui, o pastarasis dar blogiau spyrė: sviedinys nuriedėjo kelis metus, o Hakimas Ziyechas ramiai permetė jį per vartininką bei rezultatas tapo 1:0.

Tačiau įmušę įvartį Maroko žaidėjai nensutojo, toliau atakavo ir labai greitai padvigubino rezultatą.

23-iąją minutę Youssefas en Nesyri gavo kamuolį tarp dviejų varžovų gynėjų, galingai spurtavo 15 metrų ir iššovė į artimąjį vartų kampą iš 18 metrų nuotolio. Tad jau sužaidus 25 minutes Afrikos atstovai padėjo pamatus gauti kelialapį į aštuntfinalį.

Vis dėlto šioje akistatoje savo nagus galiausiai parodė ir kanadiečiai. 41-ąją min. jie rengė ataką ir atliko perdavimą pažeme į baudos aikštę: bandydamas išmušti kamuolį Nayefas Aguerdo įsimušė kamuolį į savo vartus. Tad skirtumas sumenko iki 1:2.

Antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė šiaurės amerikiečiai, tačiau viskas baigdavosi ties smūgiu į vartus, O Maroko ekipa atidavė iniciatyvą ir labiau pradėjo saugtoti turimą rezultatą, kuris garantavo kovas aštuntfinalyje.

71 min. Atiba Hutchinsonas smūgiavo galva po kampinio ir kamuolys nuo skersinio trenkėsi į žemę – pusė jo kirto liniją. Tačiau įvartis nebuvo įskaitytas.

Kanada šansų prasibrauti toliau nebeteko po dviejų apmaudžių pralaimėjimų – krito nuo belgų 0:1 ir skaudžiai nusvilo nuo Kroatijos 1:4.

Šiaurės Amerikos atstovai, į pirmenybes sugrįžę po 22 metų pertraukos, yra jau pralaimėję šešias pasaulio čempionato rungtynes iš eilės iš žaistų 17 rungtynių.

Tuo tarpu marokiečiai su Kroatoja išsiskyrė taikiai ir netikėtai susitvarkė su belgais 2:0 bei grupėje pirmavo.

Kanados rinktinės puolėjas Atiba Hutchinsonas, kuriam kitų metų vasarį sukaks 40 metų, yra vyriausias 2022 m. čempionato futbolininkas ir antras pagal amžių pasaulio čempionatų istorijoje – už jį ilgiau žaidė kamerūnietis Rogeris Milla, kuris 1994 metais išbėgo į aukštę būdamas 42 metų.

Marokas nėra pralaimėjęs Kanadai ketverias tarpusavio rungtynes – 3 pergalės ir 1 lygiosios.

Tai buvo penktosios Maroko pasaulio čempionato rungtynės prieš ne Europos komandą – iki tol keturias Afrikos žaidėjai pralaimėjo: nusileido Peru, Saudo Arabijai, Brazilijai ir Iranui.