Netikėta pasaulio čempionato aštuntfinalio atomazga: Maroko sienos nepralaužę ispanai krito baudinių serijoje

Pasaulio futbolo čempionate Katare antradienį aštuntfinalio rungtynėse į kovą stojusios Maroko ir Ispanijos rinktinės padovanojo įtampos kupiną dramą. Po lygiųjų 0:0 viską lėmė baudinių serija, kurioje Maroko futbolininkai triumfavo 3:0.

Maroko rinktinė laimėjo baudinių seriją 3:0.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Maroko ir Ispanijos rungtynės.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Marokas pradėjo čempionatą nuo lygiųjų 0:0 su Kroatija.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Dec 6, 2022, 4:42 PM, atnaujinta Dec 6, 2022, 9:04 PM

Ispanai nesugebėjo pramušti marokiečių sienos ne tik per daugiau nei 120 minučių trukusią kovą, bet ir baudinių serijoje.

Visi trys ispanų smūgiai nepasiekė tikslo, o marokiečiai įmušė 3 iš 4.

Pergalingą tašką serijoje ketvirtuoju smūgiu padėjo Achrafas Hakimi, lengvu smūgiu pasiuntę skamuolį į vartų vidurį.

„Sevilla“ vartininkas Yassine'as Bounou atmušė du baudinius, o pirmuoju smūgiu ispanas Pablo Sarabia pataikė į virpstą.

Bilbao „Athletic“ vartus ginantis ispanas Unai Simonas atrėmė tik trečią marokiečių smūgį esant rezultatui 2:0, tačiau viltis ruseno trumpai.

Buvo tikėtina, kad šios komandos gali susiremti aštuntfinalyje, tačiau niekas negalėjo pagalvoti, kad Maroko rinktinė jame kovos kaip F grupės nugalėtojas, o Ispanija – kaip antroji E grupės ekipa.

Šios poros laimėtojai ketvirtfinalyje kovos su Portugalijos ir Šveicarijos rungtynių nugalėtojais.

Rungtynės. Marokiečiai nuo rungtynių pradžios nesileido prispaudžiami prie vartų, nors ispanai įpratę nuolat valdyti kamuolį.

11 min. Achrafas Hakimi baudos smūgiu iš 25 metrų smūgiavo truputį virš vartų.

25 min. spaudžiamas marokiečių vartininkas suklydo, bet po ispanų derinio Gavi pataikė į skersinį, o teisėjas užfiksavo nuošalę.

26 min. Marco Asensio iš kairės smūgiavo į šoninį tinklą.

33 min. Unai Simonas gelbėjo ispanus po Maroko gynėjo tolimo smūgio.

42 min. Nayefas Aguero galva smūgiavo virš ispanų vartų, o netrukus jau ispanų gynėjai gelbėjo situaciją po dar vieno aukšto perdavimo.

Po pertraukos ispanų spaudimas ėmė didėti. 54 min. Dani Olmo galingą smūgį po baudos smūgio atrėmė Maroko vartininkas.

Ispanai turėjo didelę kamuolio valdymo persvarą, bet pavojingų momentų nesukūrė.

82 min. marokiečiai atliko iškart tris keitimus stiprindami gynybą.

85 min. staigioje Maroko atakoje pritrūko baigiamojo smūgio.

90+1 min. Alvaro Morata galva smūgavo virš vartų.

90+5 min. po Pedri tolimo baudos smūgio Maroko vartininkas spėjo sureaguoti.

Pratęsimas. Ispanai spaudė marokiečius, tačiau 95 min. vos nepraleido įvarčio, kai Walidas Cheddira pabėgo nuo aikštės vidurio.

100 min. A.Morata prasiveržęs atliko perdavimą, bet gelbėjo marokiečių gynėjai.

104 min. W.Cheddira galėjo nubausti ispanus, bet U.Simonas stebuklingai koja atmušė kamuolį.

115 min. W.Cheddira dar sykė pabėgo per pusę aikštės, bet smūgiui jėgų jau nebuvo.

120+3 min. Pablo Sarabia paskutiniu smūgiu paglostė virpstą.

A. Hakimi – įvartis (3:0).

Kelias į aštuntfinalį. Ispanijos futbolininkai padėjo čempionatą 7:0 sutriuškindami Kosta Riką, tačiau paskui sužaidė 1:1 su Vokietija ir sensacingai 1:2 pralaimėjo Japonijai, kuri tapo grupės nugalėtoja.

Tačiau ispanai negali skųstis gavę į varžovus Afrikos atstovus, kuriems patekimas į aštuntfinalį yra didžiulis laimėjimas

Maroko futbolininkai pradėjo čempionatą Katare nuo lygiųjų 0:0 su Kroatija, bet paskui 2:0 įveikė Belgiją ir 2:1 pranoko Kanadą.

2018 metais pasaulio čempionate Rusijoje grupės varžybose šių komandų mačas Kaliningrade baigėsi 2:2.