Naują puolimo talentą atradę portugalai šešiais įvarčiais Katare nokautavo šveicarus C. Ronaldo neįtrauktas į starto sudėtį

Pasaulio futbolo čempionate Katare antradienį paskutinėse aštuntfinalio rungtynėse Portugalijos rinktinė sutriuškino Šveicarijos komandą 6:1 (2:0) ir su trenksmu žengė į kitą etapą.

Goncalo Ramosas pelnė tris įvarčius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Pepe pelnė antrą portugalų įvartį.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Portugalijos ir Ganos akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Portugalis rinktinės žvaigždė Cristiano Ronaldo.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Dec 6, 2022, 8:40 PM, atnaujinta Dec 6, 2022, 11:04 PM

Šio mačo nugalėtojai ketvirtfinalyje kovos su Maroko rinktine, kuri sensacingai po baudinių 3:0 palaužė Ispanijos futbolininkus (pagrindinis laikas ir pratęsimas 0:0).

Dar viena antradienio sensacija nuskambėjo dar prieš rungtynes: portugalų treneris Fernando Santosas neįtraukė jį kritikavusio Cristiano Ronaldo į starto sudėtį.

Tačiau tai buvo genialus sprendimas: vietoj 37 metų veterano pasirodęs 21-erių puolėjas Goncalo Ramosas pelnė tris įvarčius. Jis pasižymėjo 17, 51 ir 67 min., o tada užleido savo vietą aikštėje C.Ronaldo.

Antrą mačo įvartį pelnė portugalų veteranas Pepe, kuriam netrukus sukaks 40 metų.

Šveicarai antroje mačo pusėje atrodė visiškai bejėgiai prieš jaunatvišką portugalų puolimą.

Rungtynės. Per pirmąsias dešimt minučių abi komandos ieškojo progų atakoms ir kiek aktyvesni buvo šveicarai.

17 min. paaiškėjo, kad portugalų treneris turi puikią nuojautą: vietoj C.Ronaldo į starto sudėtį įtrauktas Goncalo Ramosas puikiu smūgiu į artimą viršutinį kampą apstulbino švecarų vartininką.

21 min. Otavio smūgį atrėmė šveicarų vartininkas.

Tuoj pat 22 min. G.Ramosas pagailėjo kamuolio B.Fernandesui ir pats smūgiavo silpnai iš 18 metrų.

30 min. portugalų vartininkas gelbėjo po Xerdano Shaquiri baudos smūgio.

33 min. dar viena aštri portugalų ataka baigėsi kampiniu, o po jo baudos aikštelėje paliktas veteranas gynėjas Pepe įmušė antrą įvartį. Dabar net ir C.Ronaldo atbėgo pasveikinti 39-erių veterano.

38 min. jau portugalų gynėjai išmušė kamuolį iš savo vartų po šveicarų smūgio.

42 min. vienas prieš vartininką iššokęs G.Ramosas nepasinaudojo proga.

Po pertraukos portugalai greit padidino skirtumą: 51 min. G.Ramosas pelnė antrą įvartį smūgiu vartininkui tarp kojų.

55 min. rezultatas tapo 4:0, kai portugalų ataką užbaigė Raphaelis Guerreiro.

Netrukus 58 min. po kampinio rezultatą sušvelnino šveicaras Manuelis Akanji, pirmas prišokęs prie numesto kamuolio.

67 min. G.Ramosas įformino pirmąjį šio čempionato „hat-tricką“, kai permetė kamuolį per vartininką užbaigdamas portugalų ataką.

73 min. aikštėje pasirodė ir C.Ronaldo.

84 min. jis pabėgęs nuo aikštės vidurio pelnė įvartį, bet užfiksuota nuošalė.

90+2 min. ką tik aikštėje pasirodęs Rafaelis Leao permetė kamuolį per šveicarų vartininką - 6:1.

Kelias į aštuntfinalį. Cristiano Ronaldo vedama Portugalijos rinktinė tapo H grupės nugalėtoja.

Portugalai įveikė Ganą 3:2, Urugvajų 2:0 ir pralaimėjo Pietų Korėjai 1:2.

Šveicarijos rinktinė irgi surinko 6 taškus, tačiau buvo antra G grupėje.

Šveicarai 1:0 įveikė Kamerūną, 0:1 pralaimėjo Brazilijai ir 3:2 palaužė Serbiją.

Iki šio mačo komandos tarpusavyje žaidė 5 oficialius mačus: 3 laimėjo portugalai, 2 sykius triumfavo šveicarai.

Šiemet komandos tarpusavyje kovojo Tautų lygoje ir pasidalino po pergalę: namie portugalai laimėjo 4:0, o šveicarai 1:0.