Anglija verkia: baudinį praspyręs H. Kane'as atvėrė Prancūzijai kelią į čempionato pusfinalį

2018-ųjų pasaulio futbolo čempionate čempionės titulą iškovojusi Prancūzijos rinktinė tęsia jo gynybą ir šiemet Katare vykstančiose pirmenybėse. Šeštadienį prancūzai dramatiškai žengė į planetos čempionato pusfinalį.

Prancūzijos ir Anglijos akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Prancūzijos ir Anglijos akistata.<br>AP/Scanpix nuotr.
Prancūzijos ir Anglijos akistata.<br>„Zuma“/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Dec 10, 2022, 8:38 PM, atnaujinta Dec 11, 2022, 9:24 AM

Prancūzijos rinktinė po atkaklios kovos 2:1 (1:0) pranoko Anglijos futbolininkus.

Pirmąją pavojingą situaciją dvikovos pradžioje susikūrė Prancūzijos futbolininkai – baudos aikštelėje Kylianas Mbappe atliko smūgį galva, tačiau kamuolį sugavo laiku ir vietoje atsidūręs Jordanas Pickfordas.

Stadioną užpildžiusius sirgalius iš savo vietų pakėlė įspūdingą įvartį įmušęs Aurelienas Tchouameni. Iš toli taikliai smūgiavęs 22-ejų futbolininkas Prancūziją į priekį išvedė 17-ąją rungtynių minutę.

Vo po kelių minučių Anglijos futbolininkai vedini Harry Kane'o užkūrė gaisrą prie Prancūzijos rinktinės vartų, bet smūgio į juos anglas atlikti nepavyko.

25-ąją min. H.Kane'as krito varžovų baudos aikštelėje. Prieš Anglijos futbolo rinktinės kapitoną teisėjas pražangos nefiksavo, bet žaidimas buvo sustabdytas dėl VAR konsultacijos. Pasitaręs su vaizdo įrašus matančiais specialistais rungtynių teisėjas vis tiek priėmė sprendimą neskirti 11-os metrų baudinio į Prancūzijos vartus. Tai itin nepatiko anglams.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką Angliją dar ne kartą pagrasino prancūzų vartams, bet rezultatas švieslentėje po pirmosios dvikovos pusės liko nepakitęs.

Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje Garetho Southgate'o auklėtiniai apipylė Prancūziją pavojingomis atakomis. Prancūzų gynybos siena sudrebėjo, bet nesubyrėjo.

52-ąją min. Bukayo Saka uždirbo 11-os metrų baudinį, kai išprovokavo pražangą varžovų baudos aikštelėje. 54-ąją min. H.Kane'as realizavo baudos smūgį ir išlygino rezultatą.

70-ąją minutę Anglijos futbolo sirgaliai griebėsi už galvos. Itin pavojingą smūgį galva atliko Harry Maguire'as. „Manchester United“ žaidė smūgiuotas kamuolys skriejo šalia Prancūzijos vartų.

Vos po minutės Anglijos vartų sargas savo komandos dar kartą nebeišgelbėjo – laiku ir vietoje dar kartą atsidūręs O.Giroud išvedė prancūzus į priekį.

82-ąją min. Prancūzija sulaukė blogos žinios – po VAR peržiūros teisėjas priėmė sprendimą skirti dar vieną 11-os metrų baudinį į „mėlynųjų“ vartus.

Vis dėlto 84-ąją min. H.Kane'as nuvylė visą Angliją – „Tottenham Hotspur“ žaidėjo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Baudinio neįmušęs H.Kane'as nepasinaudojo proga tapti visų laikų rezultatyviausiu Anglijos futbolininku. Šeštadienio rungtynėse vienu įvarčiu pasižymėjęs anglas iš viso yra įmušęs 53 įvarčius ir pagal šį pasiekimą susilygino su rezultatyviausiu šalies žaidėju Wayne'u Rooney.

Per likusį laiką Prancūzijai paliko išlaikyti trapų įvarčio pranašumą ir planetos čempionai tęsia savo žygį dėl išsvajotosios titulo gynybos.

Prancūzija pasaulio čempionato pusfinalyje rungtyniaus su Maroko futbolininkais, kurie kiek anksčiau 1:0 sensacingai pranoko Portugaliją.

Primename, kad kitame pusfinalyje kovos Argentinos ir Nyderlandų futbolo rinktinės.

***

Tiek anglai, tiek ir prancūzai į Katare vykstančio čempionato ketvirtfinalį žengė be didesnių sunkumų.

Anglijos rinktinė 3:0 sutriuškino Afrikos čempione kiek anksčiau tapusią Senegalo rinktinę, o Prancūzija 3:1 pranoko Lenkijos futbolininkus.