Portugalijos futbolo krachas – istorinis Maroko pasiekimas: išsiuntė C. Ronaldo su kompanija namo

Pirmą kartą šalies istorijoje į pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalį žengusi Maroko rinktinė tęsia savo įspūdingą žygį Katare. Ispaniją kiek anksčiau eliminavę marokiečiai šį kartą nepabūgo 2016-ųjų Europos čempionų portugalų iššūkio.

Maroko ir Portugalijos akistata.<br>AP/Scanpix nuotr.
Maroko ir Portugalijos akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Dec 10, 2022, 4:41 PM, atnaujinta Dec 10, 2022, 11:38 PM

Maroko rinktinė pranoko Portugaliją 1:0 (1:0).

Šiose, kaip ir praėjusiose rungtynėse, Portugalijos rinktinės treneris Fernando Santosas paliko didžiausią rinktinės žvaigždę Cristiano Ronaldo ant atsarginių žaidėjų suolo.

Akistatą aktyviau pradėjo Portugalijos futbolininkai, bet geros gynybos etikete žinoma Maroko rinktinė tvirtai gynė savo vartų prieigas – pavojingesnių momentų portugalai mačo pradžioje nesusikūrė.

Itin arti įvarčių sąskaitos atidarymo 30-ąją min. buvo portugalas Joao Felixas. Jo smūgiuotas kamuolys pavojingai rikošetu skriejo vartų link, bet nukrypo į užribį.

35-ąją minutę puikų šansą turėjo ir Marokas, tačiau baudos aikštelėje smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Pirmasis dvikovos įvartis krito į Portugalijos vartus – 42-ąją minutę po grubios portugalų vartininko klaidos Maroką į priekį išvedė Youssefas En Nesyri.

Vos po kelių minučių Portugalija pateikė savo atsakymą, kai kamuolys po galingo Bruno Fernandeso smūgio suvirpino vartų skersinį.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Maroko rinktinė buvo per plauką nuo pranašumo padvigubinimo – pavojingas smūgis skriejo į portugalų baudos aikštelę, tačiau Portugalija apsigynė nuo šio priešininkų išpuolio.

51-ąją min. sirgalių akys nukrypo į keitimus, kurių metu į aikštę žengė C.Ronaldo.

58-ąją min. tobulą progą išlyginti rezultatą turėjo Goncalo Ramosas, bet jaunasis Portugalijos talentas smūgiavo netiksliai.

Antrajam kėliniui persiritus per pusiaują Portugalijos rinktinė užgulė Maroko rinktinės vartus. Afrikos ekipa kaip įmanydama stengėsi laikyti savo gynybos apkasus.

Portugalijos šturmą atlaikiusi ir dešimtyje likusi Maroko gynybos siena pasiekė istorinį pasiekimą – tapo pirmąja Afrikos šalimi, kuri žengė į pasaulio čempionato pusfinalį.

Marokas pasaulio čempionato pusfinalyje susikaus su Prancūzija.

Apskritai Maroko futbolininkai per visą šį pasaulio futbolo čempionatą kol kas yra praleidę vos vieną įvartį.

***

F grupėje pirmąją vietą užėmę marokiečiai aštuntfinalyje stojo į kovą su Ispanija.

Varžovų nepabūgę ir geležinę gynybą demonstravę Maroko futbolininkai nusitempė rungtynes iki 11 metrų baudinių serijos ir joje pribaigė Ispanijos futbolininkus. Į planetos pirmenybių ketvirtfinalį Marokas žengė pirmą kartą šalies istorijoje.

Tuo metu Portugalija aštuntfinalyje nušlavė šveicarus 6:1, o tąsyk C.Ronaldo startinėje sudėtyje pakeitęs 21-erių Goncalo Ramos pasižymėjo trimis įvarčiais. Vis dėlto šeštadienį tiek C.Ronaldo, tiek ir Portugalijos žygis pasaulio čempionate baigėsi.