„Geležinis vilkas“ sužvėrėjo: 16-mečių varžybose įpykęs futbolininkas puolė neįtikusį teisėją

Lietuvos jaunimo futbolo varžybose – neeilinis smurto prieš teisėją atvejis ir išskirtinės bausmės chuliganams – Vilniaus „Geležinio vilko“ atstovams.

 Futbolo mačas buvo nutrauktas dėl smurto prieš teisėją.<br> LFF nuotr.
 Futbolo mačas buvo nutrauktas dėl smurto prieš teisėją.<br> LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 20, 2023, 2:39 PM, atnaujinta Mar 20, 2023, 2:47 PM

Konfliktas įvyko per elitinės jaunių (iki 16 m.) lygos rungtynes tarp Vilniaus „Geležinio vilko“ ir „Žalgirio“ komandų.

Mačas vyko kovo 15 d. LDK Gedimino štabo bataliono stadione ir buvo nutrauktas dėl agresyvaus šeimininkų elgesio.

Konfliktą išnagrinėjęs Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas pirmadienį paskelbė apie bausmes.

Remiantis rungtynių protokolu, rungtynių video medžiaga bei liudininkų parodymais, užfiksuota, kad 90+2 min. rungtynių teisėjas nutraukė rungtynes dėl VFA „Geležinis vilkas“ žaidėjo G. S. smurtinio elgesio prieš rungtynių teisėją. Po to, kai rungtynės buvo nutrauktos, į aikštę įsiveržė pašaliniai asmenys – grupė žiūrovų, VFA „Geležinis vilkas“ treneriai ir atsarginiai žaidėjai, kurie apsupo teisėjus ir elgėsi agresyviai, įžeidinėjo rungtynių teisėjus ir neleido šiems palikti aikštės.

„Išanalizavus visus liudininkų parodymus ir filmuotą medžiagą, buvo priimti tokie sprendimai ir skirtos nuobaudos:

2022–2023 metų sezono „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos U16 diviziono rungtynėse VFA „Geležinis vilkas“ – FK „Žalgiris“ skirti komandai VFA „Geležinis vilkas“ techninį pralaimėjimą rezultatu 0:3 FK „Žalgiris“ komandos naudai.

skirti Všį Vaikų futbolo akademijai „Geležinis vilkas“ 2000 EUR baudą pagal Kodekso 41 str. 3 dalį už rungtynių nutraukimą ir 300 Eur baudą pagal Kodekso 35 str. 6 dalį už komandos nedisciplinuotumą. Taikant koeficientą 0,5, galutinė baudos suma yra 1150 eurų.

skirti Všį Vaikų futbolo akademijai „Geležinis vilkas“ žaidimo be žiūrovų sankciją (Kodekso 18 str. 1 dalis) už pareigos užtikrinti tvarką ir saugumą bei oficialių rungtynių asmenų saugumą nevykdymą – iki 2022–2023 m. sezono pabaigos visos VFA „Geležinis vilkas“ U16 komandos „namų“ rungtynės privalo vykti be žiūrovų. Stadione rungtynių metu leidžiama būti tik į rungtynių protokolą įtrauktiems asmenims, rungtynių teisėjams bei rungtynes aptarnaujančiam personalui.

skirti L. V. už nesportišką elgesį rungtynių praleidimo (suspendavimo) sankciją visoms 2022–2023 metų sezono „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos U16 diviziono rungtynėms iki 2022–2023 m. sezono pabaigos – suspenduotas asmuo negali būti įtraukiamas į rungtynių protokolą, suspenduotam oficialiam asmeniui kartu yra taikomas ir draudimas patekti į persirengimo kambarį ir techninę zoną visą rungtynių praleidimo sankcijos taikymo laikotarpį.

skirti N. P. už nesportišką elgesį rungtynių praleidimo sankciją visoms LVJUFA organizuojamoms varžyboms iki 2022–2023 m. sezono pabaigos – suspenduotas asmuo negali būti įtraukiamas į rungtynių protokolą, suspenduotam oficialiam asmeniui kartu yra taikomas ir draudimas patekti į persirengimo kambarį ir techninę zoną visą rungtynių praleidimo sankcijos taikymo laikotarpį.

skirti VFA „Geležinis vilkas“ žaidėjams įspėjimus ir rungtynių praleidimo sankcijas už nesportišką elgesį rungtynių metu.

Įpareigoti Klubą iki 2023 m. balandžio 30 d. organizuoti kvalifikuoto specialisto vedamus agresijos valdymo ir prevencijos mokymus, kuriuose privalo dalyvauti Klubo U-16 komanda ir treneriai bei pateikti LFF DK mokymuose dalyvavusių asmenų sąrašą.“

Šis LFF DK sprendimas ne vėliau kaip per 7 (septynias) dienas nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas LFF Apeliaciniam komitetui, pateikiant apeliacinį skundą, atitinkantį kodekse nustatytus reikalavimus.

Pagal rungtynių protokolą žaidėjas G.S. yra „Geležinio vilko“ komandos gynėjas ir kapitonas Simonas Gedminas, o L.V. – treneris Linas Virketis.

Rungtynėms teisėjavo Edgaras Edas Dirmeikis, o jo asistentai buvo Christians Rysgaardas ir Simas Bulošas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.