Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė iškovojo pirmą pergalę UEFA turnyre

​Antradienį Kaune startavo U16 rinktinių UEFA „Development“ turnyras. Pirmame turnyro mače Andriaus Veličkos treniruojama Lietuvos vaikinų U16 rinktinė 4:0 (2:0) nugalėjo Lichtenšteino ekipą.

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė<br> LFF nuotr.

lff.lt

2023-03-21 13:33, atnaujinta 2023-03-21 13:37

Mačą lietuvaičiai pradėjo aktyviai, turėdami teritorinę persvarą ir vis kurdami pavojus prie vartų. Pavojingai baigėsi kelios standartinės situacijos, o kėliniui įpusėjus gerą šansą turėjo vienas pabėgęs Nedas Garbaliauskas, tačiau savo šanso neišnaudojo.

Galų gale šeimininkai pasiekė savo ir teritorinę persvarą pavertė įvarčiu – 30 minutę puikiu smūgiu galva mūsiškius į priekį išvedė Matas Ambrazaitis. Prieš pat pertrauką lietuviai pasižymėjo ir antru įvarčiu, kai po gražios atakos įmušė Nedas Garbaliauskas.

Po pertraukos abi rinktinės pakeitė po keletą futbolininkų, tačiau žaidimas iš esmės nesikeitė, lietuviai ir toliau persvarą rungtynėse.

O netrukus ją pavertė trečiu bei ketvirtu įvarčiais, kai iš arti tiksliai mušė po keitimo į aikštę žengę Ernestas Janušas Zdanovičius bei Matas Pušnys.

Daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir lietuvaičiai iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuva – Lichtenšteinas 4:0 (2:0).

Įvarčiai: 30 min. Matas Ambrazaitis, 40 min. Nedas Garbaliauskas, 54 min. Ernestas Janušas Zdanovičius, 58 min. Matas Pušnys (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Ernestas Lysionokas, Emilis Kirliauskas, Majus Žižys, Matias Angelo Pastori, Dovydas Sasnauskas, Grantas Emerhi, Nedas Garbaliauskas, Brooklynas Leipus, Matas Ambrazaitis, Kasparas Sacevičius, Edgaras Bierontas.

Atsargoje: Ugnius Semaška, Edvinas Pukinskas, Rokas Katkauskas, Gustas Muraška, Vilius Stonys, Armandas Podskočimas, Matas Pušnys, Ernestas Zdanovičius, Martynas Stūrys.