Triuškinančią pergalę iškovojęs „Manchester City“ keliauja į čempionų lygos finalą

Trečiadienį „Manchester City“ futbolininkai namuose 4:0 (2:0) susitvarkė su Madrido „Real“ ekipa ir iškovojo kelialapį į UEFA čempionų lygos finalą Stambule.

„Manchester City“ – Madrido „Real“<br>Reuters/Scanpix nuotr.
 „Manchester City“ – Madrido „Real“<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 „Manchester City“ – Madrido „Real“<br> Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2023-05-17 21:45, atnaujinta 2023-05-17 23:52

Pirmojo kėlinio pirmoje pusėje Erlingas Haalandas du kartus atliko pavojingus smūgius su galva iš kelių metrų, tačiau abu kartus Madrido ekipą stebuklingai gelbėjo vartų sargas Thibaut Courtoisas.

23-ąją minutę Kevinas De Bruyne’as atliko perdavimą į baudos aikštelę, o joje nedengiamas Bernardo Silva pasiuntė kamuolį į artimąjį viršutinį vartų kampą ir išvedė šeimininkus į priekį.

Toni Kroosas 35-ąją minutę turėjo puikią progą išlyginti rezultatą. Madrido „Real“ vokietis atliko galingą tolimą smūgį į vartus, tačiau kamuolys atsitrenkė į vartų konstrukciją.

Praėjus vos dviem minutėms kamuolys atsidūrė jau „Karališkojo“ klubo vartuose. Thibaut Courtoisas atlaikė Ilkay’aus Gundogano smūgį, tačiau kamuolys atšoko tiesiai pas B.Silva ir portugalas smūgiu su galva pelnė įvartį.

E.Haalandas 73-ąją minutę turėjo dar vieną galimybę pasižymėti įvarčiu, tačiau norvego smūgį ir vėl atrėmė Th.Courtoisas.

76-ąją minutę šeimininkai galiausiai pelnė trečiąjį įvartį. Manuelis Akanji po baudos smūgio su galva nukreipė kamuolį vartų link. Ederis Militao bandė išsaugoti savo komandos vartus, tačiau brazilo pastangos gynyboje buvo bevaisės ir įvartis krito kamuoliui atšokus nuo pačio „Real“ žaidėjo.

1-ąją pridėto laiko minutę „Manchester City padėjo galutinį tašką rungtynėse. Philas Fodenas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o joje po keitimo pasirodęs Julianas Alvarezas nukreipė kamuolį į vartus.

Toks rungtynių rezultatas tikrai nenuvylė „Barcelona“ krepšinio komandos žaidėjo Roko Jokubaičio.

„Man nei ta, nei ta komanda nepatinka, bet nesupykčiau, jei laimėtų „Manchester City“, – į Lietuvą Eurolygos finaliniam ketvertui atvykęs kalbėjo lietuvis.

Pirmosios rungtynės Madride baigėsi lygiosiomis 1:1.

Finale nugalėtojai susitiks su Milano „Inter“ ekipa, kuri pusfinalyje 3:0 pranoko „AC Milan“. Finalas birželio 10 dieną vyks Stambule.

„Real“ į pusfinalį pateko aštuntfinalyje 6:2 įveikę „Liverpool“ ir ketvirtfinalyje 4:0 pranokę Londono „Chelsea“.

„Miestiečiai“ aštuntfinalyje 8:1 sutriuškino „RB Leipzig“, o ketvirtfinalyje 4:1 įveikė Miuncheno „Bayern“.

Praėjusiame sezone komandos taip pat susitiko pusfinalyje ir tada Madrido klubas dramatiškai iškovojo pergalę.

Tuomet antrųjų rungtynių pabaigoje „Manchester City“ dar pirmavo 5:3, tačiau Rodrygo 90-ąją ir pirmąją teisėjo pridėtą minutę pelnęs 2 įvarčius išplėšė pratęsimą, kuriame pergalingą įvartį pelnė Karimas Benzema. „Real“ futbolininkai patekę į finalą laimėjo turnyrą.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų