UEFA Čempionų lygos taurę pirmą kartą iškovojo „Manchester City“

Šeštadienį vakare UEFA Čempionų lygos finale Stambulo Atatiurko olimpiniame stadione „Manchester City“ iškovojo pirmąjį tokį trofėjų klubo istorijoje – anglai minimaliu skirtumu įveikė Milano „Inter“ komandą 1:0 (0:0). Tad „Manchester City“, atsinaujinęs 2008-siais, po 15 metų pagaliau iškovojo Čempionų lygoje. „Inter“ žaidė septintame šio turnyro finale, bet taurę kėlė tris kartus.

„Manchester City“ pirmą kartą laimėjo Čempionų lygą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Rodrigo pelnė įvartį į italų vartus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
„Manchester City“ prieš „Inter“ ekipą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 10, 2023, 10:10 PM, atnaujinta Jun 11, 2023, 12:26 AM

„Inter“ taurę iškovojo 1964, 1965, 2010 metais. Šiame Čempionų lygos sezone anglai per 14 mačų nebuvo patyrę nė vieno pralaimėjimo – iškovojo 8 pergales.

Tad anglų klubas šiame sezone susirinko tris trofėjus: tiek Čempionų lygą, tiek ir šalies čempionatą bei Anglijos taurę. Mančesterio komandos strategas Pepe Guardiola tapo pirmuoju treneriu, kuris pasižymėjo antrą kartą trimis trofėjais per sezoną: būdamas „Barcelona“ komandos strategu tai jis padarė 2009 metų sezone

Nors favoritais buvo laikomi anglai su treneriu Pepe Guardiola, pirmame kėlinyje jie turėjo kur kas didesnę persvarą aikštėje, bet rimtai nesugebėjo grasinti italų vartams.

„Manchester City“ valdė kamuolį per 45 minutes valdė 60 procentų laiko, bet komandos į vartų pusę smūgiavo po 4 kartus.

Tad po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 0:0 ir net nė vienam žaidėjui neparodyta geltona kortelė.

Nors antrame kėlinyje tiek vieni, tiek ir  kiti turėjo kelias galimybes pelnyti įvarčius, vis dėlto 68 min. jis krito į italų vartus: baudos aikštėjė įsibėgėjęs Rodrigo niekino netrukdomas kaip vinį įkalė kamuolį į vartus.

Tuo pat „Inter“ turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, tačiau du Federico Dimarco smūgiai nebuvo tikslūs.

Baigiantis mačui Romelu Lukaku turėjo gerą progą išlyginti rezultatą – belgas galva smūgiavo iš kokių 5 metrų ir tik anglų vartininko sėkmė išgelbėjo „City“ nuo įvarčio.

Galiausiai paaiškėjo, kad 2023 metų Čempionų lygos finale krito tik vienas įvartis, kuris ir lėmė anglųū komandos pergalę.

„Manchester City“ laimėjo 4 iš pastarųjų 5 žaistų dvikovų prieš italų „Serie A“ lygos komandas.

Tuo tarpu „Inter“ išsaugojo savo vartus sausus buvo išsaugojęs 8 iš paskutinių 12 žaistų rungtynių Čempionų lygoje.

„Manchester City“ klubui tai buvo jau antrasis Čempionų lygos finalas – prieš dvejus metus šis klubas finale krito nuo kitos anglų komandos Londono „Chelsea“ 0:1.

Čempionų lygos grupių etape „Manchester City“ laimėjo prieš vokiečių Dortmundo „Borussia“, ispanų „Sevilla“ ir danų „Kopenhavn“.

Atkrintamosiose akistatose anglai laimėjo akistatas prieš vokiečių „Leipcig“ (1:1, 7:0) ir Miuncheno „Bayern“ (3:0, 1:1) komandas bei Madrido „Real“ (1:1, 4:0).

„Inter“ grupių varžybose grūmėsi su Miuncheno „Bayern“, „Barcelona“ ir Plzeno „Victoria“ bei užėmė antrąją vietą. Atkrintamosiose rungtynėse italai įveikė portugalų „Porto“ (1:0, 0:0) ir „Benfica“ (2:0, 3:3) bei „Milan“ (2:0, 1:0).