Turkų milijonierius užtildęs V. Čeburinas pyko dėl auklėtinio elgesio: „Tai yra neleistina“ Paaiškėjo M. Oyewusio traumos rimtumas

8 milijonai prieš 200 milijonų eurų. Širdis prieš pinigus. Galima kalbėti ir kalbėti, bet tai, ką antradienio vakarą sukūrė Vilniaus „Žalgiris“ yra nenusakoma žodžiais. Vladimiro Čeburino auklėtiniai pilnutėliame LFF stadione sužaidė lygiosiomis 2:2 (0:0) su Turkijos futbolo milžinu Stambulo „Galatasaray“.

V.Čeburinas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
V.Čeburinas (kairėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

2023-07-25 21:44, atnaujinta 2023-07-26 09:27

„Pirmosios rungtynės – įdomios rungtynės. Visomis prasmėmis – tiek rezultatu, tiek ir įvykiais aikštėje. Buvo įdomu stebėti, kaip kiekviena komanda stengiasi realizuoti savo planus.

Abi komandos turėjo gerų galimybių pasižymėti. Padarėme daug darbo, daug gero darbo, gaila, kad nepavyko realizuoti visko, ką galėjome.

Savo kailiu pajutome, kas per komanda yra „Galatasaray“, ką mes dar galime padaryti geriau. 2:2, bet mes puikiai suprantame, kad kitos rungtynės bus kur kas labiau sudėtingesnės“, – po akistatos samprotavo V.Čeburinas.

Fernando Muslera, Driesas Mertensas, Nicolo Zaniolo... Aukščiausios klasės pasaulio futbolininkai Lietuvos sostinėje toli gražu nebuvo panašūs į save.

Yra sakoma – kas turi pinigų, tas ir užsakinėja muziką. Ne, ne šį kartą. Ne Vilniuje. Ne prieš V.Čeburino treniruojamą „Žalgirį“.

Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių žalgiriečiai Turkijos milijonieriams įrodė, kad nežada nusileisti jiems kiekviename aikštės centimetre.

Aukščiausios klasės gynėjai nesugaudė „Žalgirio“ greitakojo Mathiaso Oyewusio. Galbūt varžovams trukdė bėgti milijonai kišenėse?

24-erių futbolininkas iš Nigerijos jau 17-ąją mačo minutę turėjo puikią galimybę išvesti aikštės šeimininkus į priekį, tačiau atsidūręs vienas pats prieš F.Musleros ginamus vartus jis nepataikė į jų stačiakampį.

Vis dėlto 48-ąją min. „Žalgirio“ legionierius nebeklydo – taikliu smūgiu išvedė aikštės šeimininkus į priekį ir pasiuntė pilnutėlį LFF stadioną į euforiją.

Kelios dešimtys skardžiabalsių „Galatasaray“ sirgalių nutilo, o jei būtumėte matę iš Turkijos atvykusių žurnalistų veidus...

Gaila, tačiau praleistas įvartis pažadino varžovus – du greiti įvarčiai ir jie jau atsidūrė priekyje.

Jau atrodė, kad svečiai iš Turkijos išsiveš pergalę, bet tada savo žodį tarė po keitimo pasirodęs Donatas Kazlauskas.

Lietuvis 92-ąją mačo minutę nukreipė kamuolį į varžovų vartus ir išlygino skaičius švieslentėje. Neįtikėtina. 2:2!

Emocijų užvaldytas futbolininkas nusivilko marškinėlius ir nulėkė džiaugtis prie „Žalgirio“ sirgalių, o už tai buvo išvarytas iš aikštės. D.Kazlauskas pamiršo, kad prieš tai buvo nubaustas geltona kortele...

Likusias keturias mačo minutes „Žalgiris“ turėjo žaisti mažumoje. Varžovai puolė, o LFF stadionas sulaikė kvapą – kaip baigsis ši drama?

Svarbiausiu metu apie save ir vėl priminė sostinės klubo kapitonas Edvinas Gertmonas – „Žalgirio“ vartų sargas įspūdinga reakcija išgelbėjo vilniečius nuo praleisto įvarčio ir akistata baigėsi lygiosiomis.

„Galatasaray“ milžinai Vilniuje pavirto futbolo nykštukais. Nuleidę galvas jie nukulniavo rūbinės link – lygiosios tikrai nėra tas rezultatas, dėl kurio Stambulo ekipa atvyko į Lietuvos sostinę. Liko kviesti gėdos taksi, tiesa?

Antrajame Čempionų lygos etape pasiekta pusiaukelė – po savaitės veiksmas persikels į Stambulą. Bus sunku, labai sunku. Papildomo nerimo prideda ir M.Oyewusio patirta trauma – pirmajame kėlinyje nugarą susižeidęs futbolininkas antrojo kėlinio metu aikštę paliko priverstinai.

„Jau pirmomis minutėmis matėme, kaip varžovų gynėjas labai šiurkščiai sužaidė prieš M.Oyewusį, nenoriu sakyti, kad tai buvo tyčia, bet šis veiksmas buvo labai šiurkštus.

Bet netgi ir turėdamas tą traumą jis sugebėjo žaisti ir įmušti savo įvartį“, – apie auklėtinio pasiaukojimą kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

„Man atrodo, kad nieko rimto nenutiko. Po kelių dienų viskas turėtų būti neblogai“, – po mačo pridūrė pats futbolininkas.

– Minėjote, kad pajutote, kas per komanda yra „Galatasaray“. Tai visgi kokia tai komanda? – buvo paklausta V.Čeburino.

– Reikės padaryti daugiau, nes antros rungtynės bus sunkesnės, sudėtingesnės, visko reikės padaryti daugiau. Komanda labai rimta. Mes jau prieš rungtynes kalbėjome apie tai, tikrai stiprus klubas.

Suprantame, kad tai pirmos jų oficialios rungtynės, galbūt dar ne viskas sustyguota, bet mes turėjome pakankamai informacijos analizuoti varžovus.

– Jūsų manymu, ar 2:2 yra dėsningas rezultatas?

– Kaip ir sakiau, mes turėjome galimybių, kad rezultatas būtų mūsų pusėje, bet švieslentėje matome rezultatą, koks jis yra.

– D.Kazlauskas išlygino rezultatą, bet buvo išvarytas, kaip reagavote į šį epizodą?

– Kokios gali būti mintys? Laiko buvo likę ganėtinai daug, tai kokios gali būti mintys, kai komanda lieka su mažiau žaidėjų?

– Ar D.Kazlauskas užmiršo, kad turėjo geltoną kortelę? Kalbėjote su juo apie tą epizodą?

– Nežinau, gal jūs kalbėjote su Donatu, bet jau pats atsakėte į šį klausimą. Įmušė svarbų įvartį, bet įmušė ir užmiršo.

– Ar jis atsiprašė jūsų už tai?

– Žinoma, kad atsiprašė. Jis tvarkingas vaikis, puikiai viską supranta, bet tokios emocijos tokiu momentu yra neleistinos.

– Ar „Žalgiris“ gali žaisti dar geriau?

– Ieškosime resursų. Prieš rungtynes minėjau, kad žaidžia komanda, o ne pavardės. Šiandien mes aikštėje matėme „Žalgirio“ komandą. Galiu tik padėkoti žaidėjams, mes dar pakovosime.