Charakterį demonstravusios „Gintros“ žaidėjos palaužė Estijos čempiones

Paskutinėse Baltijos lygos reguliaraus sezono rungtynėse tarpusavyje susitiko pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusios komandos. „Gintros“ futbolininkės savo aikštėje priėmė Estijos čempiones Talino „Flora“ žaidėjas ir permainingose rungtynėse sugebėjo palaužti varžoves rezultatu 3:2 (0:1).

„Gintros“ žaidėja J. Sunday<br> L.Grikiečio nuotr.

Jul 30, 2023, 8:41 PM, atnaujinta Jul 30, 2023, 9:38 PM

Ši pergalė Šiaulių miesto reprezentacinei komandai užtikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone. Pusfinalyje, kuris numatytas rugpjūčio 8 arba 9 d., Kalojano Petkovo auklėtinės susitiks su 4-ąją poziciją reguliariajame sezone užėmusia ekipa.

Sudėtis: A. Schroeder, A. Mikutaitė (C), L. Kubiliūtė, T. Romanovskaja, K. O’Brien, A. Sunday, M. Galkina, J. Sunday (90′ min. S. Lichareva), E. Šupelytė, J. Bassey, M. Proscevičiūtė (45′ min. R. Diodati).

Įvarčiai:

„Gintra“: J. Uleksin (61′ min.) į savo vartus, J. Bassey (67′ min.), M. Galkina (85′ min.) po 1.

„Flora“: K. O’Brien (46′ min.) į savo vartus, L. Palts (76′ min.) – 1.

Pirmąją progą pasižymėti šiose rungtynėse turėjo viešnios iš Estijos. Po grubios klaidos varžovių puolėja atsidūrė viena prieš Adrianna Schroeder, bet pastaroji laiku paliko vartus ir sėkmingai likvidavo pavojų.

Juliet Sunday kairiuoju kraštu prasiveržė į baudos aikštelę, tačiau pastarosios perdavimas nebuvo tikslus ir smūgio į vartus gintrietėms atlikti nepavyko.

Ilgesnę pirmojo kėlinio dalį kamuolį kontroliavo „Flora“ futbolininkės, kurios šį pranašumą galiausiai pavertė įvarčiu. Besibaigiant kėliniui varžovių puolėjos smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį, o atšokęs kamuolys nesėkmingai kliudė gintriečių gynėją Kalin O’Brien, kuri nukreipė jį į savuosius vartus – 0:1.

Po pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė nuo pirmosios minutės. Iniciatyvą perėmusios aikštės šeimininkės ėmė kurti pavojingas situacijas, o 61-ąją minutę po J. Sunday aštraus prasiveržimo ir perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į savus vartus nukreipė esčių gynėja Jessika Uleksin – 1:1.

Žaidimo skonį pajutusios „Gintros“ futbolininkės pasinaudojusios oponenčių sutrikimu sugebėjo čia pat persverti rezultatą savo naudai. Nuo gynėjų pabėgusi Juliet Bassey techniškai suvaldė kamuolį bei 67-ąją minutę nukreipė jį į vartų tinklą – 2:1.

Vis dėlto varžovės ginklų anksčiau laiko nesudėjo ir 76-ąją minutę tolimu smūgiu, kurio autore tapo Liselle Palts išlygino rezultatą – 2:2.

Toks rezultatas aikštės šeimininkių netenkino. Čempionių charakterio kozirį baigiantis susitikimui ištraukusios „Gintros“ žaidėjos, dėka Marijos Galkinos tikslaus smūgio, dar sykį persvėrė savo rezultatą – 3:2. Per likusį laiką viešnioms darsyk išlyginti rezultato nebepavyko ir šiaulietės šventė dramatišką pergalę.