Naujos karalienės: istoriniame pasaulio moterų futbolo čempionato finale ispanės įveikė angles Mačas neapsiėjo be incidentų

Įspūdingame ir istoriniame moterų pasaulio čempionato finale pergalę 1:0 šventė Ispanijos moterų futbolo rinktinė, kuri didžiajame finale įveikė Europos čempiones angles. Šis finalas buvo istorinis todėl, nes abi rinktinės pirmąkart žaidė pasaulio čempionato finale, kur šįkart savo pirmąjį pasaulio čempionių titulą į viršų kėlė Ispanijos futbolininkės.

Olga Carmona<br> ZUMAPress.com/Scanpix nuotr.
 Mary Eaps įspūdingas darbas prie savųjų vartų<br> Scanpix nuotr.
 Lauren James (su mėlyna maikute)<br> Scanpix nuotr.
 Sirgalius pirmajame kėlinyje išbėgo į aikštėlę<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 20, 2023, 3:03 PM, atnaujinta Aug 20, 2023, 3:18 PM

Kiekvienai Ispanijos rinktinės žaidėjai atiteko virš 200 tūkstančių eurų premija už pergalę šiame čempionate.

Jau nuo pat pirmųjų mačo minučių aikštelėje buvo ypač daug veiksmo – abi rinktinės spaudė viena kitą, kūrėsi progas greitajame puolime, tačiau per pirmąsias kelias mačo minutes įvartis neįkrito.

15-ąją mačo minutę anglės buvo ypač arti įvarčio, tačiau Lauren Hemp smūgis atsimušė į viršutinį vartų virpstą ir anglės liko be nieko.

Po kelių minučių ispanių futbolininkė Alba Redondo liko praktiškai viena prieš vartus ir turėjo puikią galimybę įmušti pirmąjį mačo įvartį, tačiau ispanė nepataikė į vartus ir abejų rinktinių vartai kol kas išliko sausi.

Visgi 28-ąją mačo minutę smogė ispanės. Po anglių klaidos kontratakavusi Ispanijos rinktinė įmušė pirmąjį mačo įvartį, kuomet į tolimąjį vartų kampą smogė ispanių kapitonė Olga Carmona (1:0).

Po pirmojo rungtynių įvarčio ispanės toliau spaudė savo varžoves ir neleido joms lengvai kvėpuoti.

37-ąją susitikimo minutę ispanės turėjo dar vieną progą bėgti toliau į priekį ir įmušti dar vieną įvartį, tačiau šįkart anglėms pavyko atstovėti gynyboje.

Nors anglės ir atsilikinėjo, jos vis tiek bandė šturmuoti ispanių vartus ir išlyginti mačo rezultatą iki ilgosios pertraukos, tačiau joms pritrūko šiek tiek tikslumo puolime ir galop per pirmąją mačo dalį nepavyko įmušti įvartį.

Prieš pat ilgąją pertrauką ispanės turėjo dar vieną progą įmušti įvartį, tačiau Irene Peredes iššvaistė auksinę progą ir einant į ilgąją pertrauką ispanės toliau pirmavo tuo pačiu rezultatu (1:0).

Visgi pirmoje mačo pusėje nepavyko išvengti ir incidentų – aikštelę išbėgo sirgalius, tačiau jis pernelyg toli į aikštelę neišbėgo, kadangi jį iškart sučiupo apsauga.

Po ilgosios pertraukos ispanės nemažino savo apsukų. Jau 49-ąją minutę Ispanijos rinktinė taranavo anglių vartus, tačiau puikiai prie vartų sudirbo Anglijos vartininkė Mary Eaps, kuri atrėmė varžovių smūgį.

53 minutę L.Hemp vėl buvo ypač arti įvarčio, tačiau jos smūgis skriejo šalia vartų.

61-ąją minutę Ispanijos futbolininkė Aitana Bonmati gavo puikų komandos draugės perdavimą, po kurio visgi nepavyko tiksliai smūgiuoti į vartus, nors proga buvo gan nebloga.

Po kelių akimirkų įvyko tikras vakarėlis prie Anglijos vartų, kur ispanės turėjo progą įmušti įvartį, tačiau susispaudusi anglių gynyba neleido to padaryti.

Visgi šio momento metu buvo pasitelkta VAR peržiūra, kurios metu buvo nuspręsta skirti baudos smūgį į Anglijos rinktinės vartus, kadangi minėtoje mėsmalėje, kuri vyko baudos aikštelėje, viena iš Anglijos futbolininkių lietė kamuolį ranka. Rungtynių vyriausioji teisėja net pati nuėjo pasižiūrėti epizodo, po kurio galop buvo skirtas 11-os metrų baudinys į anglių vartus.

Anglijos vartininkė jau ne pirmą kartą gelbėja savo komandą nuo dar didesnių problemų. M.Eaps herojiškai atrėmė Jennifer Hermoso 11-os metrų baudinį, kas leido anglėms išlikti kovoje dėl pagrindinio jų tikslo – čempionų vardo pasaulio čempionate.

Antroje mačo dalyje didesnių problemų prie savo vartų neturėjo. Jos puikiai tvarkėsi gynyboje, nors po atremto baudinio Anglijos futbolininkės įgavo daugiau jėgų ir bandė žaisti kur kas agresyviau.

75-ąją minutę Lauren James smūgiavo į vartus ir jos bandymas buvo gan neblogas, tačiau jos smūgį labai gražiai atrėmė ispanių vartininkė.

89-ąją minutę J.Hermoso pabėgo į greitą kontrataką, tačiau jos smūgį atrėmė anglių vartininkė. Ispanės po to kėlė kampinį, po kurio vėl kilo sumaištis baudos aikštelėje, kurią šįkart sėkmingai suvaldė Anglijos vienuolikė.

90+1 minutę ispanės susikūrė dar vieną progą, kurią bandė realizuoti Ona Batlle, tačiau vėl – Anglijos vartininkė puikiai sudirbo prie savųjų vartų ir apsaugojo juos nuo antrojo įvarčio.

90+4 minutę anglės prasižengė visai šalia baudos aikštelės, tačiau nieko doro ispanėms prie varžovių vartų išplėšti nepavyko.

Per likusią mačo dalį ispanės dar turėjo kelias gan neblogas progas įmušti įvartį, tačiau anglės neblogai tvarkėsi savo aikštelės pusėje.

90+13 minutę anglės pasileido į greitą išpuolį, tačiau anglių perdavimas arčiau vartų nebuvo tikslus.

Sušvilpus paskutinįjį mačo švilpuką – paaiškėjo naujosios pasaulio karalienės. Ispanijos rinktinė 1:0 nukovė angles ir pirmąkart tapo pasaulio čempionėmis.

Primename, kad trečiąją vietą moterų futbolo pasaulio čempionate bronzos medalius iškovojo Švedijos rinktinė, kuri mažajame finale įveikė turnyro šeimininkes australes.