Šeštadienį startavusiame 2023–2024 metų Lietuvos Futsal A lygos sezone pirmuosius tris taškus į turnyro lentelę įsirašė „Akmenės krašto“, „Vikingų“ ir „VGTU Vilkų“ klubai. Pirmieji 5:2 nugalėjo „ŠSPC-Radviliškį“, antrieji – 6:3 „Kėdainių United“, tretieji – 3:2 „Gargždų pramogas.

Futsal A lygos starte: čempiono prisistatymas, dvigubas hetrikas ir staigmena Gargžduose<br> LFF nuotr.

Sep 25, 2023, 3:06 PM

Naujasis sezonas startavo Akmenėje, kur po trijų minučių ir dviejų sekundžių įmuštas pirmasis įvartis. Brazilo Roberto Shaydto smūgiuotą kamuolį atmušė Aivaras Rudzitis, o po akimirkos Wellingtonas atidarė sąskaitą. Vėliau Wellingtonas pasižymėjo dar du kartus, o sykį įsimušė į savo vartus.

Rungtynių baigtis buvo nulemta likus žaisti keturias minutes, kai tolimu smūgiu Igoris Kozlovas padidino persvarą iki 4:2. Netrukus radviliškiečių vartininkas A.Rudzitis patyrė traumą, o Aivaras Bagočius pelnė paskutinįjį rungtynių įvartį.

A lygoje debiutavusi „Kėdainiai United“ komanda po Evaldo Kugio įvarčio Jonavoje pirmavo prieš „Vikingus“, tačiau dar iki pertraukos vicečempionai pelnė tris įvarčius bei padėjo pamatus pergalei pasiekti. Nugalėtojų pergalę įtvirtino dublį rungtynių pabaigoje įforminęs Maksimas Avetysianas.

Didžiausias pirmosios sezono dienos netikėtumas užfiksuotas Gargžduose, kur „Pramogos“ neatsilaikė prieš „VGTU Vilkus“, kurių į Žemaitiją atvyko vos aštuoni. Šios dvikovos herojus – du įvarčius pelnęs Arnas Levonauskas.

Pirmasis futsal A lygos turas buvo užbaigtas Viekšniuose ir Prienuose. Pirmose rungtynėse Mažeikių VIP 4:9 nusileido Vilkaviškio „Bruklinui“, antrose – „Kauno Žalgiris“ 10:0 sutriuškino debiutantą Kauno rajono „Hegelmann“ klubą.

Viekšniuose įspūdingą pasirodymą surengė Ignas Raštutis, kuris pelnė net šešis įvarčius bei tapo pirmojo turo rezultatyviausiu žaidėju. Ignas savo šou pradėjo ketvirtą minutę, kai atsakė mažeikiškio Daliaus Keršio įvartį.

Vėliau VIP darsyk išsiveržė į priekį, bet tai buvo paskutinis kartas, kai „Bruklinas“ buvo priverstas vytis varžovus.

Karščiausia rungtynėse buvo 29-oji minutė, per kurią buvo įmušti net keturi įvarčiai. Iš pradžių įspūdingu smūgiu pasižymėjo Vladimiras Derendiajevas, tačiau vos po dvylikos sekundžių iš kelių metrų I.Raštutis savo komandai atstatė įvarčio persvarą. Dar po dešimties sekundžių Francisco Gustavo komandai suteikė dviejų įvarčių pranašumą, o dar po vienuolikos sekundžių – I.Raštutis įformino hetriką.

Likę trys rungtynių herojaus įvarčiai buvo įmušti iš savo aikštės pusės. Esant rezultatui 4:6, VIP vartininką pakeitė penktu žaidėju ir už tai mokėjo labai skaudžiai. Vos per keturias minutes I.Raštutis savo pelnytų įvarčių sąskaitą padidino nuo trijų iki šešių, o „Bruklino“ persvara išaugo iki 9:4.

Namų rungtynes Prienuose žaidusi Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa daugkartiniam čempionui „Kauno Žalgiriui“ pasipriešinti nesugebėjo. Iki pertraukos pelnę septynis įvarčius žalgiriečiai kiek sumažino tempą ir antrajame kėlinyje pridėjo dar tris. Šioje dvikovoje trys žaidėjai fiksavo dublius.

„Akmenės kraštas“ – „Radviliškis“ 5:2. Įvarčiai: Wellingtonas 3, I.Kozlovas, A.Bagočius; Wellingtonas (į.s.v.), N.Stankus (į.s.v.).

„Vikingai“ – „Kėdainiai United“ 6:3. Įvarčiai: M.Avetysianas 2, Hernandez Silva, I.Peletskyi, P.Osauskas, G.Vasylius; E.Kugys, R.Lipnevičius, M.Vaitkus.

„Gargždų Pramogos“ – „VGTU Vilkai“ 2:3. Įvarčiai: J.Vainikaitis, J.Adamas; A.Levonauskas 2, M.Siaurusevičius.

VIP – „Bruklinas“ 4:9. Įvarčiai: D.Keršis, E.Stankevičius, V.Derendiajevas, E.Baranauskas; I.Raštutis 6, Francisco Anderson, Rodrigo Ribeiro, Francisco Gustavo.

„Hegelmann“ – „Kauno Žalgiris“. Įvarčiai: Vinicius 2, Igor da Silva 2, Janderson 2, Rafinha, N.Žitkauskas, Vitinho, I.Bajorinas (į.s.v.).