Po šventės – Lietuvos ir FIFA legendų įspūdžiai: žvaigždės liko sužavėtos renginiu ir Kauno stadionu

„Tos šventės laukėme ilgai, smagu buvo įžengti į aikštę, pažaisti su tokiomis žvaigždėmis, vėl prisiminti jaunystę, tikrai smagu“, – kalbėjo legendinis Lietuvos futbolininkas Deividas Česnauskis.

Legendų rungtynės baigėsi taikiu rezultatu 2:2.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
Legendų rungtynės baigėsi taikiu rezultatu 2:2.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Sep 30, 2023, 8:47 PM, atnaujinta Sep 30, 2023, 8:51 PM

Šeštadienį jis kartu su Lietuvos ir viso pasaulio futbolo legendomis vėl žengė į aikštę – renovuotame Dariaus ir Girėno stadione įvyko grandiozinis Lietuvos futbolo 100-mečiui skirtas renginys: FIFA pasaulio legendų ir Lietuvos futbolo legendų rungtynės.

Mačas Ąžuolyne baigėsi taikiu rezultatu 2:2 (2:0). Draugiškame mače buvo žaidžiami du kėliniai po 30 minučių.

28-ąją min. lietuvius į priekį išvedė smūgiu galva pasižymėjęs Robertas Poškus, o prieš pat pertrauką Lietuvos pranašumą padvigubino baudos smūgį realizavęs Gražvydas Mikulėnas.

„Mums trūko treniruočių (juokiasi). Pirmoje rungtynių pusėje buvome pavargę, bet po pertraukos buvome geresni“, – po akistatos šypsojosi FIFA legenda Nuno Gomesas.

Praeityje skambias pergales skynęs 47-erių portugalas buvo teisus. Antrajame kėlinyje svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir prispaudę lietuvius išlygino rezultatą.

33-ąją min. pasižymėjo Estebanas Cambiasso, o 41-ąją min. įvartį pelnė N.Gomesas.

„Labai geras renginys. Noriu pasveikinti Lietuvos futbolo federaciją su šimtmečiu, gera būti čia. Buvo smagus vakaras, pamatėme Lietuvos legendas, vaikai taip pat mėgavosi renginiu, tikiuosi, kad tai buvo visam Lietuvos futbolui geras renginys.

Carlesas Puyolis vis dar turi puikią formą žaisti, jis žaidė gerai, manau, kad jis buvo geriausias šių rungtynių žaidėjas“, – samprotavo išlyginamąjį įvartį įmušęs portugalas.

Tuo metu antrajame kėlinyje kelioms minutėms į aikštę žengęs legendinis Valdas Ivanauskas po mačo spindėjo. Nuo 57-erių „Ivano“ veido nedingo plati šypsena.

„Tai šventė ne tik mums, bet ir visai Lietuvai. Tai įvykis visam Lietuvos futbolui, tikimės, kad tokių renginių bus daugiau, bet esame realistai, džiaugiamės kiekviena minute, rezultatas tenkina, viskas gerai“, – kalbėjo vienas iš geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų.

Ispanas Michelis Salgado taip pat gyrė šventinį renginį. Lietuva jam nėra svetima šalis – praeityje futbolininkas yra rungtyniavęs prieš Lietuvos rinktinę.

„Didžiulė garbė būti čia. Smagu čia sugrįžti, pamenu, man yra tekę žaisti prieš lietuvius su Ispanijos rinktine atrankos varžybose. Po daugelio metų sugrįžau į Lietuvą. Stadionas ir atmosfera buvo puikūs“, – pridūrė ilgus metus Madrido „Real“ klube praleidęs 47-erių futbolininkas.

Šeštadienį varžydamasis prieš lietuvius jis atkreipė dėmesį į Darvydą Šerną.

„Lietuvos rinktinėje buvo jaunų vyrukų, ypač jūsų dešimtasis numeris (D.Šernas). Jis tikrai atrodė jaunai palyginti su mumis. Lietuviai žaidė gerai, buvo geras palaikymas“, – šyptelėjo ispanas.

Lietuvos futbolo rinktinės legenda Deividas Česnauskis praeityje yra sakęs, kad jo svajonė buvo užbaigti savo karjerą Nacionaliniame stadione.

Nors Vilnius dar tokio nepasistatė, žaidėjas džiaugėsi, kad dabar atsirado galimybė išbėgti ant renovuoto Dariaus ir Girėno stadiono vejos.

„Tai šiuo metu geriausias stadionas Lietuvoje, smagu, kad toks stadionas atsirado, smagu, kad Kaunas investavo į šį stadioną, dėl to ir yra tokia šventė, be stadiono, tokios šventės nebūtų. Dabar galiu ramiai baigti savo karjerą (šypsosi).

Norėtųsi, kad Lietuvos futbolas augtų, kad klubai ir rinktinė stiprėtų, kad mūsų futbolo ateitis būtų šviesesnė“, – pridūrė D.Česnauskis.

Kartu su juo prieš FIFA legendas kovojo ir brolis Edgaras Česnauskis, kuris pirmajame kėlinyje pasižymėjo puikiu rezultatyviu perdavimu.

Taigi, kurio iš brolių sportinė forma šiuo metu geresnė?

„Turbūt, kad brolio forma geresnė, ženkliai prisidėjo prie įvarčio (šypsosi)“, – samprotavo E.Česnauskis.

Pasibaigus akistatai FIFA legenda N.Gomesas įvertino dabartinį Lietuvos futbolo rinktinės lygį.

„Lietuva turi gerą komandą. Svarbu, kad Lietuva turi tokį stadioną, tai tarsi rinktinės namai. Manau, kad ne tik Lietuvos, bet ir viso šio regiono rinktinės patobulėjo“, – kalbėjo ispanas.