Futbolo stebuklas Bulgarijoje: Lietuva po daugiau nei dvejų metų pertraukos iškovojo pergalę

Paskutinį kartą tik 2021-ųjų spalio 9-ąją pergalę oficialiose rungtynėse šventusi Lietuvos futbolo rinktinė vėl prisiminė šį malonų jausmą – prakeiksmą nutraukusi Edgaro Jankausko treniruojama ekipa šeštadienį pranoko bulgarus.

Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pergalę.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2023-10-14 18:28, atnaujinta 2023-10-16 09:51

Atrankos į 2024-ųjų Europos futbolo čempionatą rungtynėse lietuviai išvykoje 2:0 (1:0) įveikė Bulgarijos futbolininkus.

Dviem įvarčiais prie Lietuvos pergalės prisidėjo Pijus Širvys.

Rungtynės į lietuvių pusę pradėjo krypti nuo 42 mačo minutės. Tąsyk antra geltona kortele buvo nubaustas Andrianas Krajevas.

Vienu žaidėju daugiau turėję lietuviai įsidrąsino aikštėje ir į priekį įsiveržė pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje – 45-ąją min. sumaištimi baudos aikštelėje pasinaudojęs P.Širvys nuginklavo varžovų vartų sargą.

55-ąją min. jis pridėjo dar vieną taiklų smūgį – po puikaus Justo Lasicko perdavimo P.Širvys tąkart pasižymėjo galva.

Šis Lietuvos futbolininkų laimėjimas itin įsiutino bulgarų sirgalius, kurie supykę ėmė raginti Bulgarijos futbolo vadovybę atsistatydinti. Primename, kad pirmasis šių komandų mačas Kaune baigėsi lygiosiomis 1:1.

Įdomu, kad paskutinioji Lietuvos futbolo rinktinės pergalė būtent ir buvo pasiekta prieš bulgarus – 2021-ųjų spalį dar Valdo Ivanausko treniruojami lietuviai LFF stadione pranoko varžovus 3:1.

Po šios pergalės Lietuva po šešerių rungtynių savo sąskaitoje turi penkis taškus ir G grupėje pakito į ketvirtąją vietą.

Į paskutinę vietą buvo nustumti pralaimėjimą patyrę bulgarai (2 taškai). Tuo metu vengrai net ir sužaidę ketverias rungtynes savo sąskaitoje turi 10 taškų bei pirmauja grupėje.

Kitas atrankos į Europos futbolo čempionatą rungtynes E.Jankausko kariauna žais antradienį Kaune prieš Vengriją.