Lietuva atsisveikino su Europos futbolo čempionato atranka pralaimėjimu nuo Juodkalnijos: įvarčiai krito kėlinių pradžioje

Lietuvos rinktinė ketvirtadienį baigė savo pasirodymą 2024-ųjų Europos čempionato atrankos turnyro G grupėje. Tačiau ne taip, kaip norėtų: paskutiniuoju atrankoje lietuvių varžovu buvo namie žaidusi Juodkalnija. Edgaro Jankausko kariauna pralaimėjo juodkalniečiams 0:2 (0:1) ir grupėje užims ketvirtąją vietą su 6 taškais. Lietuviai įvarčius praleido abiejų kėlinių pirmosiomis minutėmis.

Lietuvos futbolo rinktinės ir Juodkalnijos nacionalinės komandos mačo momentai. <br> E.Žaldario nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.<br> E.Žaldario nuotr.
Lietuvos futbolininkai kovoja su su Juodkalnija.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Lietuvos futbolininkai kovoja su su Juodkalnija.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Nov 16, 2023, 9:11 PM, atnaujinta Nov 16, 2023, 11:39 PM

Vos tik prasidėjus dvikovai įvartis krito į Lietuvos rinktinės vartus. Po greitos atakos iš 18 metrų galingu smūgiu mūsų vartininką 3 min. nuginklavo Edvinas Kučas. Tad Juodkalnija iškart išsiveržė į priekį 1:0.

Po to atakų greitis nuslūgo, Lietuvos futbolininkai kelis kartus viešėjo varžovų baudos aikštėje, tačiau rimtesnių problemų varžovų vartininkui nekūrė.

21-ąją min. po lietuvių klaidos kamuolį perėmę šeimininkai turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau šįkart Edvinas Gertmonas atmušė nuo 15 metrų smūgiuotą kamuolį.

Pirmasis kėlinys pasibaigė juodkalniečiams pirmaujant 1:0. Mūsų ekipos žaidėjai taip ir nesurado kelių link šeimininkų vartų, nors kamuolį valdė 53 proc. laiko.  Tuo tarpu Juodkalnija į mūsų rinktinės vartų pusę smūgiavo 10 kartų, o E.Jankausko auklėtiniai – tik vieną kartą.

Antrasis kėlinys prasidėjo tokia pačia bėda, kaip ir pirmasis. Po greitos atakos ir perdavimo į baudos aikštę Stevenas Jovetičius tarp[ trijų gynėjų sugebėjo atlikti smūgį ir kamuolys įskriejo į vartus. 48-ąją mačo minutę rezultatas tapo 2:0.

Net ir po antrojo įvarčio Juodkalnija siekė spausti Lietuvos komandą ir jai sekėsi: svečiams nesisekė ilgiau užsibūti varžovų pusėje ir iki 90 min. mūsiškiams nepasisekė nieko rimto sukurti.

Prieš paskutinį šių metų rinktinių langą, Lietuvos ir Juodkalnijos komandų situacija G grupės lentelėje buvo ganėtinai panaši.

Lietuviai per septynis žaistus mačus buvo sukaupę 6 taškus ir grupėje užėmė ketvirtą vietą, tuo tarpu Juodkalnijos ekipa per šešerias rungtynes buvo surinkę 8 taškus ir stovėjo laipteliu aukščiau, trečia.

Šansų lietuviai užimti bent antrąją vietą, kuri suteikia dar šansus tęsti kovą dėl kelialapio į Europos čempionatą, jau nebeturėjo, o juodkalniečiai vis dar turi teorines galimybes.

Rugsėjo 7-ąją vykęs pirmasis Lietuvos ir Juodkalnijos mačas Kaune padovanojo sirgaliams neeilinę intrigą.

Tada Gytis Paulauskas buvo išvedęs Lietuvos rinktinę į priekį, svečiai atsakė dviem savo įvarčiais, bet jau per pridėtą laiką rinktinės kapitonas Fedoras Černychas puikiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų išplėšė lietuviams tašką – dvikova baigėsi lygiosiomis 2:2.

Be dvikovų su Juodkalnija per visą atranką C grupėje Lietuva dukart nusileido Serbijai 0:2 ir 1:3, pralaimėjo Vengrijai 0:2 ir su ja sužaidė 2:2, o su bulgarais sužaidė 1:1 ir juos įveikė 2:0.