UEFA Čempionų lygoje „Barcelona“ klubui pavyko išvengti fiasko – su papildomais 10 mln. eurų katalonai žengė į ketvirtfinalį „Arsenal“ mušė 11 metrų baudinius

UEFA Čempionų lygoje antradienį buvo žaidžiami du lemiami aštuntfinalio etapo mačai: namie kovojusi „Barcelona“ palaužė „Napoli“ komandos pasipriešinimą, laimėjo 3:1 (2:1), o dviejų mačų sumoje – 4:2 bei žengė į ketvirtfinalį. Tuo tarpu kitoje poroje Londono „Arsenal“ santykius aiškinosi su portugalų „Porto“ ir šioje poroje prireikė pratęsimo bei 11 metrų baudinių. Pirmą mačą laimėjo portugalai 1:0, o antrąjį namie anglai taip pat 1:0, o galiausiai į kitą etapą žengė kur kas geriau baudinius mušęs „Arsenal“.

„Barcelona“ rimtai kovojo su „Napoli“ ir prasimušė į Čempionų lygos ketvirtfinalį.<br>AFP/SPO/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2024-03-12 21:26, atnaujinta 2024-03-13 00:56

„Barcelona“ ir „Napoli“ dvikova

Pirmame mače komandos išsiskyrė taikiai 1:1, o jau dieną prieš buvo pranešta, kad Italijos ekipos prezidentas pažadėjo 10 mln. eurų premiją žaidėjams, jei jie įveiks katalonus.

Tai ne šiaip buvo ekipos vedlio dosnumas – jei „Napoli“ būtų patektusi į ketvirtfinalį, komandai beveik šimtu procentų būtų garantuotas kvietimas į 2025 metų pasaulio klubinio čempionato kvalifikaciją. O tai jau rimtos premijos.

Tačiau tas svajones šeimininkai apramino gan greitai per dvi minutes. Pradžioje 15 min. perdavimų virtinę baudos aikštėje „uždarė“ smūgiu Fermino Lopezas, o po minutės po greitos kontratakos įvarčiu pasižymėjo Joao Cancelo.

Po šalto dušo atsigavę italai atsakė įvarčiu 30-ąją minutę, kai po greitos atakos gražiu smūgiu pasižymėjo Amiras Rrahmani.

Po to tiek viena, tiek ir kita komanda galėjo pasižymėti, o itin svarbų įvartį 83 min. pelnė lenkas Robertas Lewandowskis, kuris leido šeimininkams jaustis ramiau mačo pabaigoje. Tai buvo galutinis mačo taškas.

„Barcelona“ ekipai pralaimėjimas būtų prilygęs tragiškiausiam sezono scenarijui, nes komanda yra patekusi į finansinį liūną, skandalus bei vargu ar laimės Ispanijos čempionatą.

Maža to, įveikusi aštuntfinalio barjerą „Barcelona“ gavo 10,6 mln. eurų premiją iš Čempionų lygos, o šie pinigai jau buvo įtraukti į klubo šio sezono biudžetą dar praėjusią vasarą.

Italijos čempionas „Napoli“ taip pat nėra geriausioje situacijoje – šalies pirmenybėse ekipa žengia 7-oje pozicijoje ir neapgins titulo, o galiausiai ir nelaimės Čempionų lygos.

Šios komandos 2021-ųjų sezone buvo susitikusios Europos lygos šešioliktfinalyje, kur Barselonoje buvo sužaista 1:1, tačiau Porto mieste katalonai nugalėjo 4:2.

Šios rungtynės tapo 100-osios „Barcelona“ vartininkui Markui-Andre ter Štegenui: tiek dvikovų jis sužaidė Čempionų lygoje per 11 sezonų. 2014-siais prie katalonų prisijungęs vartų sargas iš viso per tą laiką praleido 122 įvartį bei 36 kartus išlaikė vartus „sausais“.

Londono „Arsenal“ ir „Porto“ dvikova

Pirmoje akistatoje „Porto“ sugebėjo įveikti anglus 1:0. Portugalijos ekipa į Čempionų lygos atkrintamųjų kovų etapą yra patekusi šeštąjį kartą per pastaruosius septynerius metus.

Vis dėlto dar prieš mačą kalbėta, kad „Arsenal“ sugebės perlaužti portugalus ir būtent Londono futbolininkai žengs toliau.

Ilgai bandę pasižymėti anglai galų gale gynybą pramušė 41 min., o išlyginamąjį dviejų mačų įvartį pelnė Leandro Trossardas.

Bet tai buvo viskas, ką sugebėjo nuveikti anglai – teisėjas komandoms leido iš viso sužaisti 95 minutes ir paskelbė, kad teks kovoti pratęsime. Bet ir jis nebuvo rezultatyvus: labiau apie gynybą galvojusios ekipos sukaukė 11 metrų baudinių.

Ir ten sėkmė lydėjo anglus: jie įmušė visus muštus keturis baudinius, o portugalai – du, tad galiausiai „Arsenal“ po 14 metų pertraukos vėl žais turnyro ketvirtfinalyje.