Rekordą pasiekę ir dramą išgyvenę „Bayer“ bei be problemų laimėję „Atalanta“ – UEFA Europos lygos finale

Įspūdingą rekordą pasiekusi Lėverkuzeno „Bayer“ ekipa tik mačo pabaigoje išnešė sveiką kailį ir pagriebė bilietą į UEFA Europos lygos finalą, kai Bergamo „Atalanta“ be didesnių problemų susitvarkė su „Marseille“ ekipa.

Dramą išgyvenę „Bayer“ ir be problemų laimėję „Atalanta“ – UEFA Europos lygos finale<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 10, 2024, 12:01 AM, atnaujinta May 10, 2024, 12:15 AM

Vokietijos čempionai namuose 2:2 (0:1) sužaidė lygiosiomis su „AS Roma“, bet dėka pirmojo 2:0 laimėto mačo Romoje ir bendru rezultatu (4:2) laimėtos serijos pagriebė bilietą į UEFA Europos lygos finalą.

„AS Roma“ ekipoje du įvarčius baudos smūgių pelnė Leandro Paredesas, kuris pasižymėjo 43 ir 66 rungtynių minutę.

„Bayer“ vienuolikė buvo prispausta prie sienos, tačiau  „AS Roma“ galiausiai Italijos klubas 82-ąją minutę po pakelto kampinio baudos aikštelėje įvyko sąmyšis ir Italijos futbolininkai įsimušė į savo vartus.

Vyšnią ant torto 90+7 minutę uždėjo Josipas Stanišičius, kuris įbėgo į baudos aikštelę ir smūgiu kaire koja išlygino rungtynių rezultatą (2:2) ir galiausiai įvirtino vokiečių pergalę bei patekimą į UEFA Europos lygos finalą.

Be to, tai 49-as mačas iš eilės, kuomet „Bayer“ nepatyrė pralaimėjimo ir iškovojo 41-ąją pergalę iš eilės, žiūrint į visas pirmenybes. Tai naujas rekordas, kurį prieš tai 1963 ir 1965 metais buvo pasiekusi „Benfica“ ekipa.

Tuo tarpu „Atalanta“ namuose 3:0 (1:0) be didesnių problemų susitvarkė su „Marseille“ futbolininkais ir pagriebė progą kautis dėl UEF Europos lygos trofėjaus.

30-ąją minutę tiksliai smūgiavo Ademola Lookmanas, po ilgosios pertraukos 52-ąją minutę įvarčiu pasižymėjo Matteo Ruggeri, o mačą 90+4 minutę uždarė El Bilalis Toure (3:0).

Primename, kad pirmasis mačas Prancūzijoje pasibaigė taikiomis lygiosiomis (1:1).

UEFA Europos lygos finalas šįmet vyks Dubline, Airijoje, o tiksli data – gegužės 22-oji.