Rezultatas lygus, nugalėtojas vienas: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“ 87:87

Antrojo mūšio dėl Supertaurės paskutinė nata priklausė M. Popovičiui - kroato pataikytas tritaškis aidint finalinei sirenai vainikavo nuostabią principinių varžovų kovą. „Siemens“ arenoje susirėmę pajėgiausi šalies krepšinio klubai - Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ - kovojo iki paskutinės sekundės ir mačą baigė savo sąskaitose turėdami po vienodą sumą taškų - 87:87 (21:18, 22:24, 19:20, 25:25). Pagal taisykles Supertaurė atitenka komandai, iškovojusiai dvi pergales arba laimėjusiai rungtynes didesniu taškų skirtumu. Kadangi rugsėjo 5-ąją Kaune vykusį pirmą mačą „Žalgiris“ laimėjo 89:71, kauniečiams buvo įteikta naujoji taurė.

"Žalgiris" iškovojo antrąjį sezono trofėjų - Supertaurę. Prieš tai žalgiriečiai laimėjo S. Butauto vardo turnyrą.<br>V.Ščiavinskas

Tautvydas Mikalajūnas

Sep 18, 2012, 3:12 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 5:19 PM

Pulsas. Mačą drąsiau pradėjo svečiai iš Kauno - aštrūs M. Popovičiaus prasiveržimai ir leido „Žalgiriui“ pirmauti 14:8. Šeimininkai nepaleido varžovų - priešingai, perėmė iniciatyvą. Ją tvirtai savo rankose laikė L. Radoševičius - aukštaūgis iš Serbijos per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų ir padėjo vilniečiams pirmauti 21:18. Išsijudinę „Lietuvos ryto“ krepšininkai ėmė diktuoti ritmą - puolime prisidėjo J. Blūmo ir S. Babrausko metimai, kurie padidino Vilniaus komandos persvarą iki dviženklės persvaros 41:30. Į kampą įsprausti kauniečiai atsakė spurtu 12:0 ir persvėrė rezultatą 42:41.

Antrojo kėlinio dalyje komandos lenktyniavo kaip pašėlusios, tačiau atitrūkti nė vienai komandai daugiau nei 8 taškais nepavyko. Drama kaito iki finalinės sirenos.

Drama. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei K. Lavrinovičius dvitaškiu išvedė komandą į priekį 84:83, tačiau J. Blūmas smeigė tritaškį, o D. Ivanovas pridėjo baudos metimą (87:84). Per paskutinę ataką kauniečiai gavo dvigubą progą - likus 4 sek., po netaiklaus M. Popovičiaus tritaškio, kauniečiai išsaugojo kamuolį, o M. Popovičius antros galimybės nepaleido - aidint sirenai kroatas išlygino rezultatą. Pirmajame mače sukauptas pranašumas „Žalgiriui“ garantavo pergalę, todėl pratęsimas žaidžiamas nebuvo.

„Žalgirio“ kapitonui P. Jankūnui Supertaurę įteikė Kauno ir Vilniaus merai – A. Kupčinskas ir A. Zuokas.

Rezultatyviausi. Kauno komandai K. Lavrinovičius pelnė 16 taškų, M. Popovičius - 14, D. Lavrinovičius ir J. Foote'as - po 12. Vilniečiams L. Radoševičius įmetė 20 taškų, R. Seibutis - 13, J. Blūmas - 12, N. Nedovičius ir S. Babrauskas - po 11.

Nežaidė. Šį kartą šalia krepšinio verpetų liko abiejų klubų senbuviai. Kauno komandos įžaidėjas M. Kalnietis mačą buvo priverstas praleisti dėl čiurnos traumos, kurią patyrė per treniruočių stovyklą Druskininkuose, o „Lietuvos ryto“ puolėjas A. Jomantas gydosi stipriai sumuštą šlaunį.

Debiutas. Nors Lietuvos krepšinio lyderiai šį sezoną susitiko antrą kartą, dviem žaidėjams tai buvo pirmasis principinių varžovų mūšis. Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas N. Nedovičius prie komandos prisijungė pavėlavęs, nes su Serbijos rinktine kovojo dėl bilieto į 2013 metų Europos čempionatą. Pirmą kartą „Siemens“ arenoje žaidė ir praėjusią savaitę prie „Žalgirio“ prisijungęs 25 metų 213 cm ūgio amerikietis J. Foote'as.

Serija. Kauno „Žalgiris“ vilniečiams pastaraisiais metais - sunkiai įveikiamas varžovas. Kauno komanda laimėjo 10 pastarųjų rungtynių, o Vilniaus klubas pastarąjį kartą pergalę šventė 2011-ųjų gegužę.

Žiūrovai. Pirmosiose arenos eilėse, prie pat krepšinio parketo, mačą stebėjo „Houston Rockets“ skautas A. Karnišovas ir geras jo bičiulis D. Zubrus, atstovaujantis „New Jersey Devils“ komandai. 34 metų ledo ritulininkas į Lietuvą atvyko praėjusį savaitgalį - jis gimtinėje lauks, kaip išsispręs didėjanti NHL lokauto grėsmė. Tribūnose buvo įsitaisęs ir krepšininko karjerą praėjusį sezoną baigęs R. Šiškauskas.

***

Mačas prasidėjo netaikliomis abiejų ekipų atakomis ir klaidomis - kamuolį prarado P. Samardžiskis ir M. Popovičius, prametė R. Seibutis.

Pirmuosius taškus pelnė kauniečiai - iš toli pataikė M. Popovičius. Vilniečiai patyrė nuostolių - po grumtynių su varžovu aikštę trumpam paliko antakį susižeidęs D. Ivanovas.

Atakos rezgėsi vis taiklesnės - dvitaškį pataikė S. Babrauskas, po tritaškį - T. Dardenas ir J. Blūmas. „Žalgiris" priekyje 6:5.

Šeimininkų bandymai užpulti dažniausiai baigdavosi nesėkme, o svečiai didino tempą - aštriais prasiveržimais kelio varžovų krepšio link ieškojusio M. Popovičiaus pastangomis „Žalgiris" priekyje 14:8.

Vilniaus komandos puolimą atgaivino aukštaūgiai - L. Radoševičius ir M. Katelynas surasdavo spragų varžovų baudos aikštelėje. 9 taškus pelnęs L. Radoševičius padėjo vilniečiams spurtuoti 9:0 ir pirmą kartą persvertė rezultatą (17:14).

Kėlinį dvitaškiu užbaigė įspūdingai pirmąsias 10 minučių sužaidęs L. Radoševičius - 11 jo taškų leido „Lietuvos rytui“ pirmauti 21:18.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečių pranašumas siekė 6 taškus - dvitaškį su pražanga pelnė M. Katelynas (24:18). Kibi varžovų gynyba pykdė „Žalgirio" žaidėjus - į diskusijas su teisėjais iš širdies įsitraukė D. Lavrinovičius ir M. Popovičius.

Pasipylė taiklūs metimai - pataikė R. Kaukėnas ir D. Lavrinovičius, kitoje aikštėse pusėje - L. Radoševičius ir D. Ivanovas. „Lietuvos rytas" priekyje 30:24.

Kauno komandoje blykstelėjo M. Kuzminskas, pelnęs 4 taškus, tačiau šeimininkai įgavo pagreitį - J. Blūmo ir S. Babrausko taškai padidino „Lietuvos ryto" pranašumą iki dviženklio (41:30).

Prie sienos prispausti J. Plazos treniruojami krepšininkai susigriebė - M. Popovičiaus ir ekipos naujoko J. Foote'o taškai leido „Žalgiriui" smogti spurtu 12:0, ne tik panaikinti pavojingą pranašumą, bet ir persverti rezultatą (42:41).

Prastą rezultatą vilniečiams kiek pagerino dvitaškį pelnęs P. Samardžiskis, kurio dėka „Lietuvos rytas“ po didžiosios pertraukos pirmavo 43:42.

Trečiojo kėlinio pradžioje svarstyklės išsilygino - po D. Lavrinovičiaus dėjimo švieslentėje žibėjo 45:45.

Žaidimo tempas paspartėjo, taiklių metimų padaugėjo. S. Babrauskas atsakė tritaškiu, bet kauniečiai rado priešnuodžių - puolime blykstelėjo kitas brolis - Kšyštofas - ir „Žalgiris“ spustelėjo (56:52).

Sėkmingus išpuolius pakeitė netikslumai - per beveik tris minutes abi komandos rinko klaidas ir netaiklius metimus. Vilniečių puolime vis ryškesnis buvo N. Nedovičius - jaunasis serbas pelnė 4 taškus iš eilės ir sumaniai dalijo kamuolius. Mikliai perėmęs kamuolį įžaidėjas pridėjo dar du taškus 62:59.

Po trijų kėlinių 62:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje - vilniečių spurtas. J. Blūmas smeigė iš toli, M. Katelynas - iš viršaus (67:62). „Žalgirio“ krepšininkai po krepšiu dairėsi J. Foote'o - amerikietis milžinas pelnė 5 taškus iš eilės ir padėjo savo komandai aptirpdyti skirtumą (69:71).

Vilniaus komandos atakų lyderiu tapo ilgai tylėjęs R. Seibutis, pelnęs 4 taškus iš eilės. Dvitaškį pridėjo N. Nedovičius, ir „Lietuvos rytas“ priekyje 77:71.

Parketas kaito. Iš toli atakavęs R. Seibutis išprovokavo R. Kaukėno pražangą, o kitoje aikštės pusėje emocijas liejo broliai Lavrinovičiai. Kietai Kšyštofą sustabdęs J. Blūmas buvo nubaustas nesportine pražanga. „Lietuvos rytas“ vis dar priekyje 80:77.

Nors pirmajame mače „Žalgirio“ krepšininkų sukaupta persvara buvo jiems saugi, kauniečiai nenorėjo paleisti varžovų - po M. Popovičiaus tritaškio rezultatas lygus 82:82.

Prasidėjus paskutinei minutei K. Lavrinovičius dvitaškiu persvėrė rezultatą (84:83), tačiau šeimininkai po 17 sek. vėl truktelėjo į priekį - iš toli pataikė J. Blūmas, baudos metimą pridėjo P. Jankūno neleistinai sustabdytas B. Ivanovas (87:83).

„Žalgirio“ krepšininkai nenuleido rankų - paskutinę ataką kauniečiai turėjo progą išlyginti rezultatą ir tuo pasinaudojo. M. Popovičius likus 4 sek. šveitė tritaškį, tačiau kamuolys suspurdėjo lanke ir iš jo iššoko. Kauno komandos aukštaūgiai numušė kamuolį savo gynėjams ir vėl vikriausias buvo M. Popovičius - po chaotiškos atakos kroatas aidint sirenai pataikė iš toli ir išlygino rezultatą 87:87.

Pratęsimas nebuvo žaidžiamas, nes pirmajame mače sukaupta persvara garantavo kauniečiams naująjį trofėjų - Supertaurę.

Kauno „Žalgiris: K. Lavrinovičius - 16, M. Popovičius - 14, D. Lavrinovičius ir J. Foote'as - po 12 M. Kuzminskas - 8, P. JAnkūnas ir R. Kaukėnas - 6, T. Dardenas - 5, A. Juškevičius ir O. Laffayete'as - po 3, A. Lipkevičius - 2.

Vilniaus „Lietuvos rytas: L. Radoševičius - 20, R. Seibutis - 13, J. Blūmas - 12, N. Nedovičius ir S. Babrauskas - po 11, M. Katelynas - 7, D. Ivanovas - 6, P. Samardžiskis - 5, D. Redikas - 2.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“ 87:87 (21:18, 22:24,  19:20, 25:25).

Dvitaškiai: 19/36 (52,8 proc.) – 19/34 (55,9 proc.);

Tritaškiai: 4/16 (25 proc.) – 7/20 (35 proc.);

Baudų metimai:  37/46 (80,4 proc.) – 28/40 (70 proc.);

Atkovoti kamuoliai: 31 – 35;

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 15;

Perimti kamuoliai: 11 – 6;

Blokai: 2 – 1;

Klaidos: 14 – 17