Maskvoje pralaimėjęs „Žalgiris“ palaidojo viltį patekti į kitą Eurolygos etapą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Maskvoje su CSKA kovojo kaip lygūs su lygiais, tačiau ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą turėję aikštės šeimininkai neleido kauniečiams išsivežti pergalės. Žalgiriečiai patyrė pralaimėjimą 61:70, o pergalę prieš Berlyno „Alba“ iškovojusi Atėnų  „Panathinaikos“ komanda  palaidojo net ir teorines kauniečių viltis patekti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų.

CSKA - „Žalgiris“.<br>AP

Mar 16, 2013, 11:53 AM, atnaujinta Mar 9, 2018, 9:29 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“! Rungtynės. Beveik visų rungtynių metu aikštės šeimininkai turėjo persvarą, tačiau ji nebuvo triuškinanti. Po pirmojo kėlinio CSKA pirmavo į taškais (17:12), o prieš didžiąją pertrauką susikrovė jau 9 taškų pranašumą (35:26). Įpusėjus trečiajam kėliniui aikštės šeimininkai spurtavo ir pirmą kartą išsiveržė į priekį 15 taškų (45:30). Vis dėlto, žalgiriečiai rankų nenuleido. Besibaigiant trečiajam kėliniui broliai Lavrinovičiai išlygino rezultatą 48:48. Kšištofas pelnė 3 taškus su N. Krstičiaus pražanga, o Darjušo dvitaškis išlygino rezultatą. Ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą turėjusi CSKA komanda paskutiniame ketvirtyje atsitiesė ir iškovojo pergalę 70:61.

Statistika

CSKA: S. Weemsas – 13, V. Chriapa – 12, A. Jacksonas, N. Krstičius ir S. Kaunas – po 9, V. Micovas – 6, M. Teodosičius – 5, Z. Ercegas – 3, A. Voroncevičius ir T. Papaloukas – po 2.

Žalgiris“: R. Kaukėnas – 16, O. Lafayette -11, D. Lavrinovičius, M. Kuzminskas ir K. Lavrinovičius – po 8, J. Foote ir R. Javtokas – po 4, V. Lipkevičius – 2.

Starto penketai

CSKA: M. Teodosičius, A. Jacksonas, S. Weemsas, S. Kaunas, V. Chriapa.

Žalgiris“: R. Kaukėnas, O. Lafayette, M. Kuzminskas, J. Foote, K. Lavrinovičius.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo R. Kaukėnas, išvesdamas "Žalgirį" į priekį 0:2. Į lietuvio dvitaškį rusai atsakė 5 taškais be atsako.     Pirmajame ketvirtyje nė vienai komandai nepavyko susikurti ryškaus pranašumo. Nors varžovai didžiąją pirmojo kėlinio dalį pirmavo, žalgiriečiai visą laiką kvėpavo varžovams į nugarą. Iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms CSKA pirmavo 13:10. V. Lipkevičiaus dvitaškis sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau N. Krstičius netrukus grąžino 3 taškų persvarą (15:12). Dvitaškį su sirena pelnęs N. Krstičius padidino CSKA persvarą iki 5 taškų (17:12).

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis. Vis dėlto, įpusėjus kėliniui CSKA įsibėgėjo. Antrojo kėlinio atkarpą aikštės šeimininkai laimėjo 8:4 ir įpusėjus ketvirčiui turėjo jau 9 taškų persvarą (25:16). S. Weemsas penė 2 taškus su M. Kuzminsko pražanga. Šią situaciją išnaudojęs amerikietis padidino CSKA persvarą iki dviženklės (28:18). Kėlinio pabaigoje tritaškį smeigęs R. Kaukėnas sumažino skirtumą iki 7 taškų, tačiau N. Krstičiaus dvitaškis grąžino CSKA 9 taškų persvarą (35:26).

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo R. Kaukėnas (28:35). S. Weemsas grąžino dviženklę persvarą CSKA komandai (38:28). Aikštės šeimininkai toliau didino savo pranašumą. Įpusėjus kėliniui CSKA įgijo 15 taškų persvarą (45:30). "Žalgirio" tylą nutraukė D. Lavrinovičiaus dvitaškis (32:45). Į dar vieną  žalgiriečių dvitaškį tolimu šūviu atsakė Z. Ercegas (48:37). 8 taškus be atsako pelnę žalgiriečiai sumažino skirtumą iki 6 taškų (48:42). Broliai Lavrinovičiai kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą 48:48. Kšištofas pelnė 3 taškus su N. Krstičiaus pražanga, o Darjušo dvitaškis išlygino rezultatą.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo V. Chriapa vėl išvesdamas aikštės šeimininkus į priekį (51:48). M. Kuzminsko dvitaškis vėl išlygino rezultatą, tačiau tolimą metimą paleido S. Weemsas (56:53). 8 taškus be atsako pelnę CSKA krepšininkai susigrąžino 8 taškų persvarą (61:53). CSKA pergalės iš rankų nepaleido ir nugalėjo 70:61.

***

Žiūrovas. Rungtynes tarp "Žalgirio" ir CSKA Maskvoje stebėjo ir buvęs CSKA žaidėjas, ilgametis Lietuvos rinktinės puolėjas, karjerą baigęs Ramūnas Šiškauskas.

Netektys. Šią savaitę „Žalgirio“ komandą paliko amerikietis Tremmellas Dardenas. Jis išvyko į Madrido „Real“ klubą. Maskvoje žalgiriečiams negalėjo padėti ir traumą besigydantis įžaidėjas Marko Popovičius.

Smūgis. Rungtynių dieną „Žalgirio“ klubas sulaukė Eurolygos sprendimo dėl brolių Macių išpuolio prieš „Real“ krepšininką Rudy Fernandezą. Klubui buvo skirta 25 tūkst. eurų bauda, o broliams visam gyvenimui uždrausta lankytis Eurolygos ir Europos taurės rungtynėse.