Jaunimo rinktinė neatsilaikė prieš amerikiečius ir turės tenkintis kova dėl bronzos

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė nepateko į pasaulio čempionato finalą. Tomo Masiulio auklėtiniai pusfinalyje nesugebėjo įkąsti JAV komandai – 60:100 (16:25, 10:22, 18:25, 16:28).

Lietuvos rinktinė nepajėgė pasipriešinti JAV krepšininkams.<br>G. Šiupario nuotr.

Jul 6, 2013, 9:47 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 9:03 PM

Su dideliais sunkumais lietuviai susidūrė jau pačioje mačo pradžioje. Lietuviai klimpo amerikiečių gynyboje ir klysdavo jau aikštės viduryje.

Greitai paleidę amerikiečius į priekį dešimties taškų skirtumu, T. Masiulio auklėtiniai nesugebėjo atkurti intrigos.

Kai jau atrodydavo, kad gali pavykti „užsikabinti“, JAV krepšininkai žaibiškai sudaužydavo visas lietuvių viltis.

Dėl bronzos medalių Lietuva kovos su Australija, kuri pusfinalyje nusileido į finalą prasibrovusiai Serbijai (58:63).

Rungtynes dėl bronzos Lietuvos krepšininkai pradės 19 val., o finalas startuos 21 val. 15 min. Lietuva: T. Dimša ir D. Tarolis po 9, R. Gustys 8, M. Grigonis ir M. Stašelis po 7, A. Jankaitis 6, L. Lekavičius 5, S. Raupys 3, J. Gintvainis, D. Krestininas ir M. Gebenas po 2.

JAV: M. Smartas 18, J. Winslow 15 (9 atk. kam.), A. Gordonas 14, N. Williamsas-Gossas 11, M. Harrelas 10, M. Frazieris 9, J. Stokesas 7, M. Tobey ir J. Okaforas 6, E. Paytonas ir J. Robinsonas 2.

Pirmas kėlinys

Lietuvos krepšininkai padrikai pradėjo rungtynes ir atsiliko 0:4. Pirmuosius taškus mūsiškiai pelnė tik sužaidus 2,5 min. – 2:4. Lietuviai nerado priešnuodžių nuo amerikiečių spaudimo. T. Masiulio auklėtiniams kartais buvo sunku netgi persivaryti kamuolį per savo aikštės pusę. Tuo metu JAV nesunkiai rinko taškus ir pirmavo 13:5.  Aikštėje ėmę dominuoti amerikiečiai privertė lietuvių trenerį prašyti minutės pertraukėlės – 17:5.  Puolimą pagyvino aukštaūgis A. Jankaitis, pasižymėjęs 4 taškais iš eilės. Tiesa, deficitas vis dar buvo dviženklis – 13:23. Po pirmo kėlinio lietuviai atsiliko 16:25.

Antras kėlinys

Kai jau atrodė, kad Lietuvos krepšininkai jau buvo susitvarkę su startiniu jauduliu ir vis geriau prisitaikė prie JAV žaidimo, žaibiškomis greitomis atakomis amerikiečiai greitai nuramindavo užsisvajojusius lietuvius – 18:31. Visus planus griaudavo nesibaigiančios klaidos.  JAV nelaukė, kol Lietuvos komanda atras savo žaidimą, ir didino atotrūkį (40:24). Baigiantis ketvirčiui amerikiečių persvara perkopė ir 20 taškų žymą – 45:24.  Po dviejų kėlinių mačo favoritai buvo priekyje 47:26.

Trečias kėlinys

Aikštėje pasirodęs D. Tarolis įnešė į žaidimą naujų vėjų, o lietuviai šiek tiek priartėjo – 41:58.  Vis dėlto amerikiečiai greitai išsklaidė galėjusias likti abejones ir vėl nutolo 66:41.  Prieš ketvirtą kėlinį galutinė rungtynių baigtis jau buvo aiški – 44:72.