Pasaulio jaunimo čempionatas: gudrus serbų manevras praskynė kelią į finalą

Į pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionato Prahoje finalą pateko Serbijos rinktinė, pusfinalyje po itin dramatiškos kovos 63:58 (11:18, 21:7, 15:18, 16:15) palaužusi Australiją.

Jul 6, 2013, 7:40 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 9:06 PM

Finale serbai susitiks su JAV, o australai grumsis su lietuviais.

Paskutinėmis mačo akimirkomis serbams padėjo gudrumas ir sėkmė. Likus žaisti mažiau nei 20 sek. australai atsiliko 58:60 ir turėjo kamuolį savo rankose.

Vis dėlto serbai nutarė neleisti varžovams surengti paskutinės atakos ir prasižengė. Tai dar padarė prieš 4 baudos metimus iš 8 anksčiau pataikiusį australų lyderį Dante Exumą.

Lemiamu metu australų vedlio ranka sudrebėjo – jis prametė abi baudas, o po kelių akimirkų Serbijos krepšininkai taikliomis baudomis įtvirtino pergalę.

Serbija: N. Jankovičius 20 (16 atk. kam.), V. Mičičius 13 (8 rez. perd., 5 per. Kam.), S. Potas 9, N. Milutinovas 8, N. Jokičius 6, J. Novakas 4, M. Andričius 3.

Australija: D. Exumas 21, N. Duncanas ir F. Kalau Von Hofe po 12, M. Rowley 5, G. Martinas 4, E. Naaras ir A. Fisfheris po 2.

Pirmas kėlinys

Australai pačioje mačo pradžioje pasiuntė serbus į „šaltą dušą“ – 7:0.  Vis dėlto serbų paprašyta minutės pertraukėlė greitai viską sustatė į savo vietas – 7:7.  Vis dėlto australai vėl grįžo į pirmosiomis minutėmis demonstruoto žaidimo ritmą ir pirmąjį kėlinį laimėjo apčiuopiama 7 taškų persvara – 18:11.

Antras kėlinys

Antrajame ketvirtyje australai prarado žaidimo kontrolę. Šie pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus 5,5 min., o serbai jau buvo priekyje – 20:24. Į priekį Serbijos komandą vedė N. Jankovičius, kurio sąskaitoje po dviejų kėlinių jau buvo 7 taškai ir net 11 atkovotų kamuolių.

Trečias kėlinys

Australų gretose puikiai žaidė įžaidėjas Dante Exumas, per pustrečio kėlinio spėjęs surinkti 16 taškų. Bet jo pastangų vis dar buvo per maža – 31:40. Tačiau atkaklumas padarė savo. Australijos krepšininkai laimėjo atkarpą 12:4 ir prieš ketvirtą kėlinį jau mynė europiečiams ant kulnų – 43:47.

Ketvirtas kėlinys

Lemiame ketvirtyje aikštėje užvirė dramatiška kova. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, serbai pirmavo vos dviem taškais – 54:52.  Serbai atsakė lengvu dvitaškiu (56:52), bet netrukus sekė tolimas australų šūvis iš toli per aukštai iškeltas rankas (55:56). Vis dėlto tuo pačiu likus 32 sek. atsakę serbai gerokai sukomplikavo priešininkų padėtį – 59:55.  Tiesa, Australijos ekipos ryžtas nesumažėjo. Likus 25 sek. jie vėl taikliai atakavo iš trijų taškų zonos (58:59). Be to, likus 20 sek., serbai realizavo tik vieną baudos metimą ir paliko šansą Australijai išlyginti rezultatą (60:58). Serbijos rinktinė nutarė neleisti australams užbaigti atakos ir likus 14 sek. tyčia prasižengė. Sprendimas pasiteisino – australų lyderis D. Exumas prametė abi baudas, o kitoje aikštės pusėje serbo ranka prie baudų metimo linijos nebedrebėjo – 62:58.