Serbai metė iššūkį amerikiečiams, tačiau čempionų taurės iš jų nenugvelbė

Serbijos krepšininkai padarė viską, ką galėjo, bet ir to buvo per maža. Pasaulio jaunimo (iki 19 m.) čempionato finale JAV krepšininkai 82:68 (26:22, 14:16, 17:13, 25:17) nugalėjo serbus ir iškovojo auksą.

Jul 7, 2013, 10:13 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 8:31 PM

Per visą pasaulio jaunimo čempionatų istoriją, amerikiečiai nugalėtojų titulą į viršų kėlė jau penktą kartą.

Beje, Billy Donovano auklėtiniams šeštiesiems pavyko baigti turnyrą nepatyrus nė vienos nesėkmės.

Bronzos medaliai atiteko lietuviams, o ketvirti liko australai. Į simbolinį turnyro penketą pateko įžaidėjas iš Serbijos V. Mičičius, australas atakuojantis gynėjas D. Exumas, puolėjas iš Kroatijos D. Šaričius, sunkusis krašto puolėjas A. Gordonas bei „centras“ J. Okaforas, gynę JAV garbę.

Būtent 13,4 taško ir 6,2 atšokusio kamuolio rinkęs A. Gordonas tapo naudingiausiu pasaulio čempionato žaidėju.

JAV: M. Harrelas 17, N. Williamsas-Gossas 15, R. Sulaimonas 12, M. Smartas 11, E. Paytonas 9, J. Okaforas ir A. Gordonas 6, J. Stokesas 4, M. Tobey 2.

Serbija: J. Novakas 21, V. Mičičius 13 (10 rez. perd.), N. Jokičius 10, N. Jankovičius 9 (8 atk. kam.), N. Milutinovas 7, M. Andričius 6, D. Saličius 2.

Pirmasis kėlinys

Serbai sėkmingai pradėjo susitikimą (9:4), o amerikiečiai pirmą kartą į priekį išsiveržė tik ketvirtąją minutę (11:9).  Vis dėlto Serbijos komanda neatidavė iniciatyvos ir liko priekyje – 18:15.  Tačiau JAV dar kartą įrodė, kad žaibiškai sugeba pakreipti rungtynių eigą kita linkme. Amerikiečiai vėl išsiveržė į priekį ir pirmąjį kėlinį laimėjo 26:22.

Antrasis kėlinys

Iniciatyva priklausė JAV krepšininkams, tačiau serbai sėkmingai vaikėsi priešininkus ir pernelyg toli jų nepaleido – 33:36.  Po dviejų kėlinių komandas skyrė tik du taškai – 40:38.

Trečiasis kėlinys

Nors daugelis tikėjo, kad JAV ekipa pabėgs po ilgosios pertraukos, tai neįvyko. Serbai toliau sėkmingai mynė favoritams ant kulnų ir neleido per visą trečią kėlinį atitolti toliau nei 8 taškais. Tai padaryti padėjo ir 16 taškų per tris kėlinius surinkęs įžaidėjas J. Novakas. Po trijų kėlinių amerikiečiai buvo priekyje 57:51.

Ketvirtasis kėlinys

Visos serbų pastangos subyrėjo į šipulius ketvirtajame kėlinyje. JAV lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 13:3 ir likus 7 min. užtikrintai pirmavo 70:54.  Sumažinti atsilikimo iki vienženklio Serbijos komandai nebepavyko.