„Lietuvos ryto“ komanda Jungtinėje lygoje pralaimėjo grupės autsaideriams

Dirko Bauermanno muštras nepadeda – Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos pralaimėjimų serija tęsiasi. Po triuškinamo pralaimėjimo Eurolygoje pykčio neslėpęs vokietis sekmadienį Jungtinėje lygoje veidą suraukė dar labiau. „Lietuvos rytas“ išvykoje 72:84 (14:14, 12:20, 25:23, 21:27) pralaimėjo Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkams, kurie A grupėje buvo autsaideriai. Tai buvo antroji iš eilės „Lietuvos ryto“ komandos nesėkmė Jungtinės lygos turnyre. D.Bauermanno kariauna turnyrą pradėjo dvejomis pergalėmis, tačiau tada žaidimas krito žemyn.

Vilniaus komanda laimėjo pirmuosius du Jungtinės lygos mačus, tačiau vėliau dukart krito.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Nov 3, 2013, 2:54 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 3:43 PM

„Spartak“ krepšininkai A grupėje iškovojo pirmąją pergalę.

Paskutiniame kėlinyje „Lietuvos rytas“ iš visų jėgų kabinosi į varžovus (59:61), tačiau pritrūko šaltakraujiškumo, užbaigiant atakas ir protingai ginantis.

Statistika.

„Lietuvos rytas”: R.Seibutis – 15, D.Songaila – 14, M.Gecevičius – 11, J.Palacios – 10, O.Cookas (8 rez. perd.) ir S.Jelovacas – po 7, E.Bendžius – 4, S.Babrauskas – 3, A.Glyniadakis – 1.

„Spartak”: J.Homanas (13 atk. kam.) - 21, J.Korolevas (7 atk. kam.) - 18, D.McGrathas (7 rez. perd.) - 15, S.Burttas – 11, A.Jakovenko – 7, A.Koščiovas ir A.Surovcevas – po 6.

„Spartak“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 23/44 (52 proc.) - 20/44 (45 proc.)

Tritaškiai: 6/18 (33 poc.) - 6/20 (30 proc.)

Baudų metimai: 20/30 (67 proc.) - 14/18 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 34

Perimti kamuoliai: 7 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 20

Klaidos: 10 - 20

Taškai. Pirmojoje rungtynių pusėje atsarginių „Lietuvos ryto“ žaidėjų suolas snaudė. Per pirmąjį ketvirtį taškus iš viso pelnė tik trys krepšininkai. Po antrojo šis skaičius padidėjo iki penkių. Prie D.Songailos (10 tšk.), J.Palacioso (6) ir M.Gecevičiaus (4), prisidėjo R.Seibutis (5) ir O.Cookas (1).

Trikdžiai. „Lietuvos ryto“ sirgaliai, susirinkę prie televizijos ekranų, nusiminė. Dėl techninių nesklandumų Rusijoje rungtynių transliacija užstrigo.

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, R.Seibutis, D.Songaila, J.Palaciosas.

„Spartak“:  D.McGrathas, S.Burttas, A.Jakovenko, I.Voitukas ir J.Homanas.

Rungtynės.

Pirmieji varžovams galvos skausmą kelti ėmę „Lietuvos ryto“ krepšininkai – J.Palaciosas ir D.Songaila. Aukštaūgiai tik pradėję mačą komandos kraitį papildė šešiais taškais (8:2). Tačiau šeimininkai ilgai nedelsė. Po A.Jakovenko tritaškio jie atsilikinėjo (7:10).

Antroji kėlinio pusė buvo gerokai vangesnė, tačiau palankesnė „Spartak“ komandai. Ši likus žaisti minutę po A.Surocevo metimo priartėjo 11:12. Pranašumą didinti mėgino T.Lydeka ir M.Gecevičius , tačiau jie metė pro šalį. Pastarajam buvo pavykę padidinti skirtumą, bet „Spartak“ pataikė tritaškį – 14:14.

Nors antrąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo taškais, savąjį žaidimą atrasti sekėsi sunkiai. Netrukus pasipylė netaiklūs metimai ir „Spartak“ virvę truktelėjo į savo pusę – 17:16.

Įpusėjus kėliniui J.Korolevas veržėsi po „Lietuvos ryto“ krepšiu ir pelnė du taškus su pražangą, o vėliau pataikė ir tritaškį, taip inicijuodamas spurtą (27:20). Vilniaus komandą prabudinti mėgino R.Seibutis (24:29), tačiau jam trūko pagalbos - „Spartak“ vėl nutolo – 33:24. Besibaigiant kėliniui dar pataikė D.Songaila, tačiau D.Bauermanno kariauna į didžiąją pertauką išėjo atsilikinėdama 26:34.

Po didžiosios pertraukos iškart savo žodį tarė „Lietuvos ryto“ lyderiai R.Seibutis ir M.Gecevičius (30:34), tačiau „Spartak“ per porą minučių sukontroliavo situaciją (41:32). Svečių komandą įpusėjus kėliniui šiek tiek pažadino S.Babrauskas, pataikęs tritaškį ir įsiliejęs į taškus pelniusų žaidėjų gretas (35:44).

D.Bauermanno komandos gynyba, kaip ir puolimas, veikė sunkiai. Vos tik žengė greitesnius žingsnius (39:44), vilniečiai greit praleido ir dvitaškį, ir tolimą metimą (39:49). Per paskutines minutes R.Seibutis sumetė tris baudų metimus, pataikė tritaškį. Prie jo reido tritaškį pridėjo S.Jelovacas. Į lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ išėjo pralaiminėdamas 51:57.

Vangiai prasidėjusiame kėlinyje S.Jelovacas stojo prie baudų metimo linijos (53:59). Per porą minučių „Lietuvos rytas“ skirtumą sumažino iki 56:59. Įpusėjus kėliniui nuostabų metimą atliko M.Gecevičius – jis pelnė tris taškus – 59:61. Tačiau gynyba ir toliau buvo prasta – 59:66.

Nors D.Bauermannas ir šaukė ant savo komandos, vilniečiai niekaip nesugebėjo vykdyti užduočių - „Spartak“ ekipa jau turėjo psichologinį pranašumą. „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 72:84.