„Neptūnas“ pirmąjį Europos taurės ratą baigė kritinėje padėtyje

Klaipėdos „Neptūno“ laivas stringa Europos taurės vandenynuose. Paskutinėse H grupės pirmojo rato rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Spartak“ pranašumą – 75:88 (13:18, 19:26, 20:16, 23:28).

Klaipėdiečiams pritrūko didesnio lyderių indėlio.<br>G.Šiupario nuotr. iš archyvo

Nov 13, 2013, 6:07 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 9:44 AM

Su vienintele pergale per penkis mačus pirmąjį ratą „Neptūnas“ baigė prisišvartavęs paskutinėje grupės vietoje.

Kitokio rezultato Sankt Peterburge net nebuvo galima tikėtis, nes „Spartak“ pataikė net 72 procentus metimų iš dviejų taškų zonos (31/43).

Rezultatyviausi. „Neptūnas – V.Šarakauskas 15, M.Runkauskas 13, J.Sinica 12 (4/5 trit.), V.Vasylius 8, E.Ulanovas 7, A.Smithas 6, D.McClure‘as 5, A.Eitutavičius 4, M.Girdžiūnas 3, M.Mažeika 2.

„Spartak“ – S.Burttas 21 (9 rez. perd.), J.Koroliovas 19, D.McGrathas 17 (8 rez. perd., 7 kl.), J.Homanas 15 (9 atk. kam.), A.Koščiovas 12, J.Peršinas ir A.Jakovenko po 2.

Statistika.

„Spartak“ – „Neptūnas“ 88:75

Dvitaškiai: 31/43 (72 proc.) – 20/47 (42 proc.)

Tritaškiai: 7/14 (50 proc.) – 9/21 (42 proc.)

Baudos metimai: 5/8 (62 proc.) – 8/12 (66 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 28

Rezultatyvūs perdavimai: 28 – 15

Perimti kamuoliai: 8 – 11

Blokuoti metimai: 4 – 2

Klaidos: 17 – 12

Pražangos: 18 – 11

Grupė. Kiti H grupės rezultatai: „Radnički“ – „Bešiktaš“ 70:77; „Panionios“ – „Bisons“ 74:62.

Bangavimas. Vis dėlto „Neptūnas“ puikiai reprezentavo klubo pavadinimą. Nestabiliai žaidę klaipėdiečiai leido rusams prieš lemiamą mačo dalį vėl įgyti dviženklę persvarą (50:60), o ketvirtajame kėlinyje K.Maksvyčio kariauna jau nebesugebėjo įnešti intrigos.

Pertrauka. Panašu, kad per ilgąją pertrauką „Neptūnas“ padarė tinkamas išvadas. Jau po kelių trečiojo ketvirčio minučių klaipėdiečiai sumažino deficitą iki keturių taškų – 44:48.

Viltis. Prieš pat ilgąją pertrauką „Neptūnas“ spėjo susigriebti ir savo žaidimu įžiebė šiek tiek vilties. Vis dėlto po dviejų kėlinių skirtumas buvo vis tiek didokas – 32:44.

Duobė. „Neptūnas“ ne tik nesugebėjo suduoti atsako, bet dar ir leido toliau būti semiamas vandens. Baigiantis antrajam kėliniui „Spartak“ persvara išaugo net iki 17 taškų (40:23).

Spurtas. Jau nuo mačo pradžios „Spartak“ laikė iniciatyvą savo rankose, bet „Neptūnas“ atkakliai priešinosi. Antrojo kėlinuko pradžioje rezultatas dar buvo lygus (18:18), tačiau tuomet sekė rusų spurtas 12:0, po kurio svečių situacija tampo gerokai komplikuota (18:30).

Nelaimėliai. Visus ansktesnius tris pralaimėjimus „Neptūnas“ patyrė po įtemptų Holivudo trilerių vardo vertų mačų. Loimos „Bisons“ krepšininkams LKL bronzos medalininkai nusileido 62:63, paskutinę sekundę praleido žudantį Stambulo „Bešiktaš“ tritaškį (70:72) ir po pratęsimo suklupo prieš Kragujevaco „Radnički“ (97:101).

Patirtis. „Spartak“ šį sezoną anksčiau jau žaidė su Lietuvos komanda. Namie rusai pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“ – 84:72.

Veidas. „Spartak“ gretose rungtyniauja praėjusio sezono pabaigoje Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs Donnie McGrathas.