„Neptūnas“ su Europos taure atsisveikino pergale ir M.Mažeikos benefisu

Klaipėdos „Neptūnas“ trinktelėjo durimis. Paskutinėse Europos taurės turnyro H grupės rungtynėse LKL bronzininkai namie 92:74 (25:14, 23:19, 17:19, 27:22) nepaliko vilčių Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkams. Rusijos ekipa nesulaikė klaipėdiečių puolimo mašinos Martyno Mažeikos, kuris pelnė net 33 taškus.

M.Mažeika surengė įspūdingą solo pasirodymą.<br>D.Umbraso nuotr.

Dec 18, 2013, 6:45 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 6:39 PM

Per 10 rungtynių „Neptūnas“ pasiekė 4 pergales ir kitą etapą nepateko. Klaipėdiečiai grupėje liko penkti. „Neptūno“ grupėje pirmąsias tris vietas pasidalijo Atėnų „Panionios“, Stambulo „Bešiktaš“ ir Kragujevaco „Radnički“.

Šou. „Neptūno“ laivą į priekį viso susitikimo metu plukdė gynėjas M.Mažeika. Lietuvis per 25 minutes pasižymėjo net 33 taškais (9/11 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, prasižengė 2 kartus ir surinko 30 naudingumo balų.

Rezultatyviausi. „Neptūnas“: M.Mažeika 33 (9/11 dvit., 30 naud. bal.), J.Sinica 16, S.Galdikas ir V.Vasylius po 10, V.Šarakauskas 6, E.Ulanovas 5 (8 atk. kam.), M.Andruškevičius, M.Girdžiūnas, A.Eitutavičius ir M.Runkauskas po 3.

„Spartak“: S.Burttas 21 (6 rez. perd.), A.Jakovenko 17, J.Koroliovas 14, J.Homanas 8, D.McGrathas 6, M.Tkačenko ir J.Fidy 4.

Statistika. „Neptūnas“ – „Spartak“ 92:74

Dvitaškiai: 20/35 (57 proc.) – 24/45 (53 proc.)

Tritaškiai: 11/23 (47 proc.) – 6/14 (42 proc.)

Baudų metimai: 19/21 (90 proc.) – 8/11 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 26

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 23

Perimti kamuoliai: 7 – 8

Blokuoti metimai: 0 – 2

Klaidos: 15 – 17

Pražangos: 20 – 23

Padėtis. H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 3 7 733:761

Metimas. Pasirodymą Europos taurėje „Neptūnas“ simboliškai baigė taikliu metimu iš vidurio aikštės. Jo autorius – M.Andruškevičius.

Rungtynių eiga:

2 min. „Neptūnas“ užtikrintai pradėjo mačą – 5:0.

4 min. „Neptūnas“ nemažino apsukų ir toliau didino skirtumą, kol varžovai dar miegojo (10:2).

7 min. „Spartak“ nesileido triuškinami. Po buvusio žalgiriečio D.McGratho dvitaškio „Neptūno“ pranašumas ištirpo iki 14:9.

9 min. Tačiau bent kelių žaidėjų į priekį vedamas „Neptūnas“ greitai atkuto ir susikrovė dviženklę persvarą (23:9).

10 min. Pirmąjį kėlinį „Neptūnas“ laimėjo rezultatu 25:14.  13 min. Padėtis aikštelėje trumpam stabilizavosi. „Neptūnas“ laikėsi saugaus atstumo nuo svečių iš Rusijos – 30:18.

19 min. „Neptūno“ laivą plukdė M.Mažeika. Rezultatyvus gynėjo žaidimas padėjo įgyti net 17 taškų persvarą – 45:28.

20 min. „Neptūnas“ buvo įgijęs ir 20 taškų pranašumą (48:28), bet prieš pat pertrauką „Spartak“ spėjo žaibiškai sumažinti jį 5 taškais (48:33).

24 min. Po taiklių J.Koroliovo metimų „Spartak“ bandė grąžinti intrigą (54:42).

26 min. Vis dėlto „Neptūno“ pranašumas nebyrėjo. Po jau net 28-o M.Mažeikos taško skirtumas siekė 16 taškų (62:46).

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį Klaipėdos ekipa pirmavo 65:52.

33 min. „Neptūno“ stovykloje kilo gaisras. Beveik pustrečios minutės nepelnę nė taško, klaipėdiečiai prisileido varžovus iki 7 taškų – 70:63.

35 min. „Neptūnas“ nesupanikavo. J.Sinica pelnė 5 taškus paeiliui, o po dar poros sėkmingų atakų „Neptūnas“ stabilizavo padėtį – 80:65.

40 min. Uostamiesčio komanda nesunkiai išlaikė persvarą ir pergalę vainikavo puikiu M.Andruškevičiaus metimu iš vidurio aikštės - 92:74.