D.Motiejūnui – vieta starto penkete, J.Valančiūnui – varžovų pamokos

D.Motiejūnas pirmą kartą šį sezoną mačą pradėjo starto penkete, o „Houston Rockets" (28 pergalės/13 pralaimėjimų) namie 126:113 (37:28, 34:28, 35:35, 20:22) nugalėjo vieną lygos lyderių „Portland Trail Blazers" (31/10) klubą, kuriam tai buvo pirma nesėkmė po penkių pergalių iš eilės.

D.Motiejūnas bando sustabdyti „Blazers" lyderį D.Lillardą.<br>AP nuotr.

Jan 20, 2014, 10:54 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 7:35 AM

Iš viso lietuvis žaidė beveik 22 minutes, per kurias pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 9 kamuolius (geriausias sezono rezultatas), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, blokavo varžovo metimą, bet mačą turėjo baigti anksčiau laiko, nes surinko šešias pražangas.

Vietą starto penkete D.Motiejūno atvėrė T.Joneso trauma.

Rezultatyviausia nugalėtojų komandoje žaidė kitas puolėjas C.Parsonsas, kuris pelnėnet 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. D.Howardas (12 atk. kam.) pelnė 24 taškus, J.Hardenas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) - 22, P.Beverley - 17, O.Casspi - 15.

Portlando komandai L.Aldridge'as (20 atk. kam.) įmetė 27 taškus, D.Lillardas - 24, W.Matthewsas - 18, R.Lopezas - 13.

Jonui Valančiūnui dar vienos rungtynės baigėsi nesėkmingai. Šįkart jaunasis „Toronto Raptors“ aukštaūgis turėjo sunkumų dvikovoje su „Charlotte Bobcats“ komanda. Pirmadienio vakarą „Raptors“ išvykoje 95:100 (11:26, 25:29, 24:23, 35:22) pralaimėjo Šarlotės komandai ir po paskutinių intriguojančių minučių įsirašė antrąją nesėkmę iš eilės.

J.Valančiūnas žaidė beveik 19 minučių. Jis pelnė du taškus, pataikydamas vieną dvitaškį iš penkių. Aukštaūgis taip pat atkovojo šešis kamuolius, dukart prasižengė.

Tiesioginis J.Valančiūno varžovas Alas Jeffersonas per 37 minutes spėjo pelnyti 22 taškus ir atkovoti devyniolika kamuolių bei atlikti septynis rezultatyvius perdavimus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti keturias minutes po K.Lowry metimo „Raptors“ priatėjo 84:89. A.Jeffersonas atsakė dviem taikliais baudų metimais, tačiau C.Hayesas sėkmingai užbaigė ataką, išlaikydamas intrigą (86:91).

Likus žaisti 26 sekundes K.Lowry pataikė dvitaškį, kuriuo skirtumą sumažino iki 92:93.

Prasidėjo baudų maratonas. Prie baudų metimo linijos stojęs R.Sessionsas abu kartus buvo taiklus (95:92). Toronto komanda iškart paprašė minutės pertraukėlės. Tritaškį „Raptors“ komanda mesti patikėjo G.Vasquezui, tačiau šis buvo netaiklus.

Netrukus G.Hendersonas skirtumą padidino iki 96:92.

Kitas tritaškis metimas buvo patikėtas K.Lowry, bet ir jis buvo netaiklus. Po šių metimų „Raptors“ viltys laimėti išblėso.

„Raptors“ (20/20): D.DeRoznas – 25, K.Lowry – 21, G.Vasquezas (7 atk. kam., 9 rez. perd.) - 15, C.Hayesas (13 atk. kam.) - 12, P.Pattersonas (8 atk. kam.) - 8, A.Johnsonas ir J.Valančiūnas – po 2, T.Rossas – 1.

„Bobcats“ (18/25): R.Sessionsas – 23, A.Jeffersonas (19 atk. kam., 7 rez. perd.) - 22, G.Hendersonas – 16, J.Pargo ir J.McRobertsas – po 11, A.Tolliveris – 8, M.Kiddas-Gilchristas – 5, C.Zelleris ir B.Biyombo – po 2.