Buvęs žalgirietis paskutinę akimirką pražudė „Lietuvos rytą“

Stevanas Jelovacas ketvirtajame kėlinyje pelnė 14 taškų, o Joanas Palaciosas likus 13 sek. išvedė Vilniaus „Lietuvos rytą“ į priekį. Tačiau sostinės klubas lemiamą akimirką krito nuo žalgiriečio rankos. Jungtinėje lygoje „Lietuvos rytas“ turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Spartak“ pranašumą – 83:84 (15:17, 29:23, 14:21, 25:23).

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

2014-02-03 15:24, atnaujinta 2018-02-16 18:41

„Spartak“ pergalę atnešė praėjusį sezoną Kauno „Žalgiryje“ žaidusio Donaldo McGratho dvitaškis su pražanga iki mačo pabaigos likus žaisti 4 sek. (84:83). Išgelbėti „Lietuvos rytą“ galėjęs Renaldo Seibučio metimas skriejo pro šalį.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: S.Jelovacas 18 (8 atk. kam.), J.Palaciosas 17, R.Seibutis 13 (10 rez. perd.), D.Songaila 11, T,Lydeka 7, Z.Dowdellas 6, M.Gecevičius 5, S.Babrauskas 4, O.Cookas 2.

„Spartak“: J.Homanas 26, S.Burttas 19 (6 rez. perd.), J.Bostičius 13, D.McGrathas 12, A.Jakovenko 8, E.Fidij 6.

„Lietuvos rytas“ - „Spartak“

Dvitaškiai: 25/45 (56 proc.) - 29/43 (67 proc.)

Tritaškiai: 6/18 (33 poc.) - 5/19 (26 proc.)

Baudų metimai: 15/19 (79 proc.)  - 11/16 (69 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 27

Perimti kamuoliai: 9 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 25 – 16

Klaidos: 15:14

Rungtynių eiga:

1 min. Ginčo kamuolį atkovojo J.Palaciosas, tačiau pirmoji „Lietuvos ryto“ ataka baigėsi nesėkmingai.

2 min. J.Palaciosas gavo perdavimą ir pasinaudojo varžovų suteike erdve - 2:0. Netrukus taškais atsakė ir varžovai, bet šeimininkai taip pat netylėjo - 4:4.

4 min. D.Songaila atliko klaidinantį judesį ir išlygino rezultatą - 6:6. Tačiau šeimininkų gynyba neveikė ir S.Burttas pelnė du taškus - 8:6.

5 min. Po vilniečių klaidos svečiai išsiveržė 11:8.

7 min. J.Homanas pataikė iš vidutinio nuotolio ir „Spartak“ išsiveržė 15:10.

8 min. Netrukus „Lietuvos rytas“ atidarė savo tritaškių sąskaitą. Tai padarė Z.Dowdellas – 13:15. Kitoje atakoje S.Babrauskas perėmė kamuolį, bet perdavimą gavęs S.Jelovacas iš toli nepataikė.

9 min. Po J.Homano dvitaškio „Spartak“ pirmavo 13:17. Vilniaus komanda pridėjo dar du taškus. Nors „Lietuvos rytas“ turėjo progą skirtumą sumažinti iki minimumo arba išlyginti rezultatą, to padaryti nepavyko. Svečiai kėliįn laimėjo 17:15.

11 min. T.Lydeka iš po krepšio pelnė du taškus ir išlygino rezultatą (17:17). Lietuvis išprovokavo pražangą, taip išvesdamas „Lietuvos rytą“ į priekį – 18:17. Netrukus S.Babrauskas ataką užbaigė tritaškiu (21:17).

12 min. Z.Dowdellas išprovokavo pražangą ir pelnė du taškus – 24:21. S.Burttas nepataikė tritaškio, tačiau varžovai atkovojo kamuolį puolime. Bet ir A.Jakovenko metė pro šalį. Greitą ataką sukūrę „Lietuvos ryto“ krepšininkai nieko nepešė.

14 min. Z.Dowdellui nepavyko pataikyti tritaškio ir netrukus po greitos atakos lengvus taškus pelnė J.Bostičius (25:26). Kitoje atakoje šis krepšininkas blokavo T.Lydekos metimą.

15 min. Prie baudų metimo linijos stojęs S.Burttas pataikė vieną baudos metimą (26:26), bet J.Palaciosas pelnė du taškus su pražanga - 29:26. Po O.Cooko atakos vilniečiai išsiveržė 31:26.

16 min. J.Palaciosas dvitaškiu vėl padidino „Lietuvos ryto“ persvarą – 35:30.

17 min. S.Burttas pataikė tritaškį, bet jam tuo pačiu atsakė M.Gecevičius (38:33).

19 min. M.Gecevičius pataikė dvitaškį, leisdamas išlaikyti „Lietuvos rytui“ pranašumą – 42:37. D.McGrathas dvitaškiu priartino „Spartak“ iki 42:40. Per paskutinę savo ataką D.Songaila nepataikė, bet R.Seibutis atkovojo kamuolį ir jį išmetęs su sirena pataikė – 44:40.

22 min. Po pertraukos komandos atrodė vangiai, bet apsikeitė rezultatyviomis atakomis – 46:43.

25 min. „Spartak“ kelis kartus turėjo progą persverti rezultatą, tačiau „Lietuvos rytas“ atsilaikė (49:48). J.Palaciosui po grumtynių po krepšiu iškrito kontaktinis lęšis, todėl kolumbiečiui teko prisėsti ant atsarginių suolo.

26 min. Galingu dėjimu rusai išsiveržė į priekį – 50:49. Netrukus akrobatišką dvitaškį su pražanga pataikęs S.Burttas padidino skirtumą – 53:49.

27 min. T.Lydeka ir D.Songaila lygino rezultatą – 53:53.

28 min. T.Lydekos metimas blokuotas kamuoliui besileidžiant į krepšį, „Lietuvos rytas“ – priekyje (55:53).

29 min. Po dvitaškio su pražanga „Spartak“ susigrąžino minimalų pranašumą (59:58).

30 min. „Spartak“ klaidos puolime ir gynyboje leido „Lietuvos rytui“ išlyginti rezultatą (58:58), tačiau paskutinėmis trečiojo kėlinuko sekundėmis negailestingą tritaškį smeigė S.Burttas.

32 min. Iniciatyvos ėmėsi aukštaūgiai. S.Jelovaco tritaškis ir J.Palacioso dvitaškis padėjo išlyginti rezultatą – 63:63.

33 min. S.Jelovacas pelnė 10-ąjį tašką ir tritaškiu išvedė vilniečius į priekį (66:65). Netrukus serbas viena tikslia bauda nežymiai padidino pranašumą (67:65).

35 min. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui agresyviai žaidęs R.Seibutis nutolino „Lietuvos rytą“ nuo varžovų 5 taškais – 72:67.

36 min. S.Jelovacas tritaškiu pasiuntė „Spartak“ į nokdauną (75:67), bet svečiai greitai atsikėlė – 75:69.

37 min. S.Jelovacas ėmė siautėti. Pataikęs dar vieną metimą, jis sugrąžino skirtumą iki 7 taškų (77:69). Bet S.Burttas nesusitaikė su pralaimėjimu – 77:72.

39 min. „Spartak“ lemiamu metu gelbėjosi tritaškiais – 81:77.  Likus pusantros minutės komandas skyrė vos du taškai (81:79).

40 min. Keturių taškų persvarą per pusę minutės nuėjo perniek (81:81). „Lietuvos ryto“ metimai skriejo pro šalį, o rusai atsakė taikliomis atakomis. Tiesa, likus 13 sek. apsigynę po krepšiu vilniečiai nuskuodė į greitą puolimą ir po J.Palacioso dvitaškio atsidūrė priekyje (83:81).

Išsipildė beveik blogiausias scenarijus - buvęs žalgirietis D.McGrathas likus 4 sek. pelnė du taškus su pražanga ir išbedė Sankt Peterburgo klubą į priekį (84:83). Lemiamas R.Seibučio metimas pašokinėjęs ant lanko neįkrito į krepšį.