Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Jungtinės lygos pusfinalyje

Kantriai vykdydami Dainiaus Adomaičio planą Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atvėrė duris į Jungtinės lygos pusfinalį. Trečiadienį „Lietuvos rytas“ 97:87 (16:20, 29:24, 27:20, 25:23) išvykoje palaužė Liubercų „Triumf“ komandą, kuri pakankamai užtikrintai laikėsi iki trečiojo kėlinio, kai svečiai spurtavo. „Lietuvos ryto“ krepšininkai  ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausai“ - 3:0.

Vilniaus klubas laimėjo visus tris mačus.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

May 21, 2014, 7:46 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 4:19 PM

Varžovas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pusfinalyje žais su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komanda. Pastaroji trečiadienį 84:64 sutriuškino Maskvos srities „Chimki“ ekipą ir eliminavo Rimą Kurtinaitį iš turnyro. „Chimki“ seriją pralaimėjo 0:3.

Nutildė. Tritaškiais varžovus per antrųjų rungtynių pratęsimą užmėtęs ir 26 taškus iš viso pelnęs Martynas Gecevičius šįkart buvo tylus. Per pirmuosius du kėlinius jis nepelnė taškų, nes „Triumf“ skyrė jam ypatingą dėmesį. Tačiau po didžiosios pertraukos M.Gecevičius atidarė savo sąskaitą ir surinko 8 taškus.

Blyksnis. Ne kartą kritikuotas Stevanas Jelovacas pademonstravo, kad gali sužaisti aukščiausiu lygiu. Būtent tada, kai „Triumf“ sulaikė M.Gecevičių, S.Jelovacas prabilo tritaškiais. Jis pataikė 6-is iš aštuonių tolimų metimų ir iš viso pelnė 20 taškų.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 22, S.Jelovacas 20, D.Songaila 15, G.Orelikas ir O.Cookas (11 rez. perd.) po 10, M.Gecevičius 8, Z.Dowdellas 6, S.Babrauskas ir T.Lydeka po 3.

„Triumf“: K.Landry 22, J.Voronovas 16, C.Higginsas 15, J.Chappelis ir D.Kulaginas po 10, J.Valijevas 4, A.Vichrovas 2.

„Triumf“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 25/46 (54 proc.) - 21/36 (58 proc.)

Tritaškiai: 7/16 (44 proc.) - 15/27 (56 proc.)

Baudų metimai: 16/18 (89 proc.) - 10/10 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 24 – 31

Perimti kamuoliai: 5 – 7

Klaidos: 7 – 11

Rezultatyvūs perdavimai 20 – 26

Rungtynės

1 min. Pirmosios abiejų komandų atakos buvo nesėkmingos. Vilniaus komandoje tritaškius prametė M.Gecevičius ir G.Orelikas, o O.Cookas prarado kamuolį.

2 min. Tylą nutraukė D.Songaila - jis iš vidutinio nuotolio pelnė du taškus - 2:0. Varžovai atsakė tritaškiu.

3 min. Svečiai pirmavo 4:3, bet netrukus Liubercų komanda pataikė dvitaškį ir persverė rezultatą - 5:4.

5 min. Įpusėjus kėliniui Vilniaus klubas pirmavo 6:5. Netrukus vilniečiai apsigynė. Šeimininkai juos spaudė per visą aikštę, tačiau D.Songailos metimui tai netrukdė - 8:5.

6 min. K.Landry neturėjo problemų su J.Palaciosu - 7:10, tačiau netrukus J.Palaciosas atkeršijo - 12:7.

8 min. Vilniaus komanda nepataikė ir M.Rakovičius skirtumą sumažino iki minimumo - 11:12. Kitoje atakoje J.Palaciosas išprovokavo pražangą ir pataikė abu baudų metimus - 14:11. „Lietuvos ryto“ komanda po J.Palacioso dėjimo išsaugojo trijų taškų pranašumą (16:13).

9 min. J.Voronovas ėmėsi iniciatyvos, pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą - 16:16. S.Babrauskas mėgino atsakyti tuo pačiu, bet metė netaikliai. Netrukus šeimininkai išsiveržė 18:16. Liubercų komanda pirmąjį kėlinį laimėjo 20:16.

11 min. Kėlinį šeimininkai pradėjo tritaškiu. Į tai O.Cookas atsakė tuo pačiu - 19:23.

12 min. Netrukus O.Cookas dvitaškiu atsakė į M.Rakovičiaus metimą. Kitoje atakoje S.Jelovacas pridėjo taiklų metimą - 23:25.

13 min. Rezultatas buvo lygus - 29:29.

14 min. S.Jelovacas išvedė savo ekipą į priekį, kai pataikė tritaškį - 32:29. Netrukus O.Cookas organizavo gudrią ataką, tačiau S.Jelovacas nepamatė perdavimo ir netrukus C.Higginsas mažino skirtumą - 32:31.

15 min. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 33:33, bet netrukus J.Palaciosas išvedė savo ekipą 34:33.

17 min. J.Palaciosas prarado kamuolį ir Z.Dowdella privalėjo prasižengti. Kai šeimininkai pratęsė ataką, K.Landry pataikė tritaškį - 40:37.

19 min. Į didžiąją pertrauką pirmaudami išėjo svečiai- 45:44.

21 min. Z.Dowdellas po didžiosios pertraukos iškart šovė tritaškį - 48:44. Varžovams atsakyti taškais nepavyko. Z.Dowdellas ir vėl atakavo iš toli - 51:44.

22 min. T.Lydeka mėgino įdėti iš po krepšio, bet jo dėjimas buvo blokuotas. Šeimininkai pasileido į priekį ir Z.Dowdellas gavo nesportinę pražangą, kai gindamasis apkabino varžovą, judantį krepšio link. J.Voronovas pataikė abu baudų metimus - 48:51. Nuo atakos lietuviai apsigynė.

23 min. T.Lydeka sužaidė tvirtai ir pelnė du taškus su pražanga. Baudos metimą jis pataikė - 54:48.

25 min. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 58:55. Svečiams pavyko apsiginti nuo Liubercų ekipos atakos, kurią jie baigti turėjo staigiai. M.Gecevičius netrukus pataikė tritaškį - 61:55. Tai buvo jo pirmieji taškai.

26 min. Šeimininkai rezultatą sumažino iki 57:61.

27 min. D.Songaila metė iš po krepšio, bet nepataikė. Jis nepasidavė - atsikovojo kamuolį puolime ir pakartojo metimą. Šįkart jis buvo taiklus ir dar privertė prasižengti varžovą. D.Songaila leido vilniečiams išsiveržti 64:57.

28 min. S.Jelovacas pridėjo tritaškį - 69:61.

29 min. Trečiasis kėlinys baigėsi vilniečiams pirmaujant 72:64.

31 min. Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjo S.Jelovacas - 75:64. Netrukus M.Rakovičius skirtumą sumažino iki 66:75.

32 min. J.Palaciosas dar labiau padidino pranašumą - 77:66. Šeimininkams atsakyti taškais nepavyko ir jiems smeigė S.Jelovacas - 80:66.

34 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 85:76.

35 min. Įpusėjus kėliniui K.Landry baudos metimu priartino komandą iki 77:88.

37 min. Po K.Landry dvitaškio „Triumf“ pasivijo 80:88.

38 min. Kai G.Orelikas pataikė tritaškį, šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės, o arenoje nuotaikos buvo prastos. Vilniaus klubas pirmavo 93:80.

39 min. Vilniaus kluba laimėjo 97:87.

Starto penketai.

„Triumf“: C.Higginsas, A.Vichrovas, J.Chappellis, E.Valijevas, M.Rakovičius.

„Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, D.Songaila, T.Lydeka.

***

Planai. „Lietuvos ryto“ komanda liko be rytinės treniruotės, kai susidūrė su Maskvos kamščiais. Nuo viešbučio „Eurocity” Maskvos rajone Liubercuose iki „Triumf” arenos – vos 10 km, bet juos įveikti autobusu šįryt pasirodė neįmanoma misija. „Lietuvos ryto“ komandos autobusas pateko į rimtą kamštį ir kai per 15 min. pavyko įveikti vos kilometrą, treneriai apsisprendė: treniruotės nebus.

Dvikovos. „Lietuvos ryto“ krepšininkai du mačus iš eilės su „Triumf“ žaidė namuose. Abu kartus vilniečiai šventė pergales, bet jos buvo pasiektos skirtingais keliais. Pirmąją dvikovą „Lietuvos rytas“ laimėjo 80:69. Antrojoje ekipai reikėjo gerokai rimčiau paplušėti – vilniečiai laimėjo po pratęsimo 96:94.