Teisę žaisti LKL čempionate iškovojo dar vienas Klaipėdos klubas

Jeigu Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ atitiks LKL keliamus reikalavimus, kitą sezoną Lietuvos pirmenybėse uostamiestis turės bent dvi komandas. NKL finale „Naftos-Universiteto“ krepšininkai 88:71 (22:11, 25:19, 16:27, 25:14) nukovė Molėtų „Ežerūną-Karį“ ir tapo antrosios pagal pajėgumą lygos čempionais.

Finalo akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

Apr 19, 2015, 5:25 PM, atnaujinta Jan 6, 2018, 10:31 AM

„Nafta-Universitetas“ pradėjo rungtynes galingu spurtu 16:0, bet neišlaikė tvirto pranašumo ir paskutinėmis minutėmis prisileido Molėtų ekipą iki dviejų taškų.

Tačiau Klaipėdos komandą lemiamu metu už ausų tempė įžaidėjas Mindaugas Stašys, kuris vien ketvirtajame kėlinyje pelnė net 19 taškų ir išsaugojo „Naftai-Universitetui“ čempionų titulą.

Darbai. Vasarą „Naftos-Universiteto“ vadovams teks gerokai paplušėti už aikštelės ribų.

LKL pasilieka teisę kitą sezoną nepriimti NKL čempionų, jei šie neatitiks griežtų aukščiausios lygos reikalavimų.

Blogiausiu atveju, iš Kūno kultūros ir rekreacijos centro „Nafta-Universitetas“ galės persikraustyti į senąją „Neptūno“ krepšinio salę, tačiau didžiausias iššūkis greičiausiai lauks finansuose.

LKL komandų minimalus biudžetas turi siekti apie 250 tūkst. eurų. Kitą sezoną kartelė gali būti dar aukštesnė, o naujieji NKL čempionai dar šį sezoną turėjo finansinių rūpesčių.

Pernai iš NKL į LKL žengė „Mažeikiai“.

Finalas. „Nafta-Universitetas“ jau rungtynių pradžioje pribloškė molėtiškius ir startavo galingu spurtu 16:0. Vis dėlto prabėgus 5 min. 3 sek. „Ežerūnas-Karys“ sukrapštė pirmuosius taškus (2:16) ir po truputį įsibėgėjo puolime (10:20).

Po pirmojo kėlinio uostamiesčio komanda pirmavo 22:11.

Antrajame kėlinuke „Ežerūnui-Kariui“ nepavyko perimti iniciatyvos ir žaidimo tempą toliau užtikrintai diktavo Klaipėdos klubas.

Molėtų ekipa negalėjo sustabdyti I.Vaitkaus, V.Chodosovskio (po 11 tšk.) ir J.Kazakausko (12 tšk.) trejeto, kuris iki pertraukos sukrovė „Naftai-Universitetui“ 17 taškų pranašumą (47:30).

Po pertraukos įvykiai aikštėje pradėjo keistis. Nors „Nafta-Universitetas“ įgijo 20 taškų pranašumą (51:31), „Ežerūnas-Karys“ spurtavo 16:2 ir atkūrė intrigą – 47:53.

Aukštaūgių tandemas J.Kazakauskas su V.Chodosovskiu atstatė klaipėdiečiams saugesnę persvarą (59:49), bet prieš pat ketvirtąjį kėlinį Molėtų ekipa sužaidė sėkmingą atkarpą ir pavojingai artinosi 57:63.

Po sėkmingos ketvirtojo kėlinio pradžios „Ežerūnas-Karys“ jau mynė „Naftai-Universitetui“ ant kulnų (63:65), tačiau stebuklus išdarinėjo klaipėdiečių įžaidėjas Mindaugas Stašys.

Jis vien per penkias pirmąsias lemiamo ketvirčio minutes pelnė 12 taškų ir padėjo uostamiesčio ekipai atitrūkti 75:65. „Ežerūnas-Karys“ per likusias minutes intrigos nebeatkūrė – aikštės viduryje „Naftos-Universiteto“ žaidėjai šoko pergalės šokį dar nė nenuaidėjus sirenai 88:71.

Nugalėtojams Mindaugas Stašys pelnė 25, Julius Kazakauskas (9 atk. kam., 11 išpr. praž., 30 naud. bal.) – 18, Viktoras Chodosovskis – 16, Ignas Vaitkus – 15 taškų.

Molėtų ekipoje Gintautas Matulis surinko 21, Žygimantas Šeštokas – 16, Raimundas Ambrulaitis – 13 taškų.

Bronza. Pusfinalyje klaipėdiečiai 70:66 palaužė „Palangą“, o molėtiškiai netikėtai palaužė favoritę Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ 83:81. Beje, suvalkiečiai mažajame finale 82:68 nugalėjo „Palangą“.