Lietuvos jauniai palaužė turkus ir kovos dėl aukso medalių

Lietuviai – Europos pirmenybių finale.<br>P.Mantauto nuotr.
Lietuviai – Europos pirmenybių finale.<br>M. Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2015-08-15 20:50, atnaujinta 2017-10-20 10:47

Europos jaunių vaikinų (U-16) čempionate Kaune Lietuvos rinktinė pusfinalyje 73:71 (12:20, 22:18, 20:23, 19:10) nugalėjo turkus ir pateko į pirmenybių finalą.

Pirmajame kėlinyje netrūko kietos kovos ir nervų – žaidėjai buvo nubausti ir nesportinėmis pražangomis. Kietai besigynę ir puikiai iš toli atakavę turkai kontroliavo situaciją ir užtikrintai pirmavo – 20:12 varžovų naudai.

Antrajame kėlinyje turkai ir toliau išliko priekyje ir susikrovė dviženklę persvarą. Lietuvius iš miego pakėlė Tomo Balčiūno ir Igno Sargiūno sėkmingas žaidimas puolime, leidęs priartėti iki minimumo. Tačiau turkai greitai susiėmė ir neleido persverti rezultato – po dviejų kėlinių lietuviai vis dar atsiliko 34:38.

Trečiajame kėlinyje kova vyko kaip amerikietiškaisiais kalneliais – lietuviai buvo sumažinę atsilikimą iki vieno taško, tačiau turkai greitai vėl susikrovė solidų pranašumą. Vitalijus Kozys tritaškiais vėl artino lietuvius, tačiau turkai išliko priekyje – 61:54.

Trečiajame kėlinyje daug nepasitenkinimo sukėlė teisėjų darbas – šie kelis kartus priėmė keistus sprendimus ir nubaudė lietuvius nesportine pražanga. Po šio švilpuko į aikštę skrido daiktai, o Kaune susirinkę aistruoliai skandavo nepagarbius žodžius.

Ketvirtajame kėlinyje aistros nerimo, o žaidimas išsilygino – komandas teskyrė keli taškai. Likus žaisti mažiau nei minutę lietuviai atsiliko dviem taškais, tačiau Arnas Velička šaltakraujiškai smeigė tritaškį ir išvedė lietuvius į priekį.

Turkai kitoje atakoje pataikė vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą. Lietuviams buvo likusios aštuoniolika sekundžių, o čia ir vėl kojos nedrebėjo A.Veličkai – jis prasiveržimu padėjo tašką rungtynėse – 73:71 ir lietuviai finale!

Finale mūsiškiai žais su Bosnija ir Hercegovina. Jie po dviejų pratęsimų dramos 86:78 įveikė ispanus. Finalas vyks sekmadienį 21 valandą 15 minučių.

Lietuva: Vitalijus Kozys 12, Ignas Sargiūnas 11, Arnas Velička 9.

Turkija: Onuralpas Bitimas 18, Muhayminas Mustafa 13.