Afrikos krepšinio čempionate paaiškėjo geriausių ketvertas

Tunise vykstančiame Afrikos vyrų krepšinio čempionate ketvirtadienį įvyko ketvirtfinalio rungtynės. Jas laimėjo ir kelialapius į pusfinalį iškovojo Angolos, Tuniso, Senegalo ir Nigerijos rinktinės.

Angolos rinktinė pateko tarp keturių geriausių Afrikos ekipų.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 28, 2015, 8:47 AM, atnaujinta Oct 18, 2017, 1:43 PM

Čempionės vardą ginanti Angolos rinktinė nesunkiai pranoko Egipto komandą 83:63. Egipto ekipoje žaidžiantis „Šiaulių“ naujokas Assemas Marei pelnė 7 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Turnyro šeimininkė Tuniso rinktinė vos neprisidarė bėdų žaisdama su Malio krepšininkais, kuriuos nugalėjo tik 67:60. Tunisiečiai jau pirmajame kėlinyje nutolo 18:4 ir pradėjo laukti finalo sirenos, bet varžovai pradėjo artėti ir paskutinėmis minutėmis sukūrė intrigą.

Kituose dviejuose mačuose atkaklios kovos nebuvo. Nigerija įveikė Gaboną 88:64, Senegalas – Alžyrą 75:58.

Senegalo rinktinėje vėl spindėjo ryškiausia turnyro žvaigždė Gorgui Diengas. Jis ketvirtfinalio rungtynėse pelnė 20 taškų ir atkovojo 17 kamuolių. G.Diengas čempionate pirmauja tiek pagal rezultatyvumą (24,2 tšk.), tiek pagal atkovotus kamuolius (15,2).

Afrikos pirmenybių pusfinalyje šeštadienį žais Angola – Tunisas ir Senegalas – Nigerija.

Visa geriausiųjų ketveriukė užsitikrino teisę 2016 metais kovoti su stipriausiomis kitų žemynų komandomis. Afrikos čempionai keliaus į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, o komandos, kurios užims antrąją, trečiąją ir ketvirtąją vietas, rungtyniaus olimpiniame atrankos turnyre.