Į olimpiadą: Afrikos čempionate – Nigerijos triumfas

Nigerijos rinktinė laimėjo kelialapį į olimpiadą.<br>Fiba.com

Rolandas V.Eidvilas

Aug 31, 2015, 7:34 AM, atnaujinta Oct 18, 2017, 6:04 AM

Nigerijos rinktinė pirmą kartą tapo Afrikos krepšinio čempione ir iškovojo kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tunise vykusių Afrikos pirmenybių finale Nigerijos krepšininkai įtikinamai nugalėjo čempionės vardą praradusią Angolos komandą 74:65.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Finalas. Lemiamų rungtynių pradžioje Nigerijos ekipa buvo pakišta po šaltu dušu ir atsiliko 1:7. Tačiau būsimieji čempionai, kurių dauguma yra gimę, užaugę ir krepšinio išmokę JAV, greitai pavijo varžovus, antrajame kėlinyje tvirtai perėmė inicviatyvą, o po didžiosios pertraukos vis didino skirtumą.

Nigerijos kilmės amerikiečiai vadžias atleido tik tada, kai jų pergalė nebekėlė abejonių.

Vedlys. Atkrintamųjų varžybų didvyriu tapo krepšinio išalkęs Chamberlainas Oguchi. Šis gynėjas dvejus metus buvo diskvalifikuotas už draudžiamos medžiagos bromantano vartojimą, tačiau vos atgavęs teisę žaisti oficialiose varžybose per Afrikos pirmenybes tapo tikru „tigrų“ (taip Nigerijoje vadinama šalies krepšinio rinktinė) vedliu.

Pusfinalyje Ch.Oguchi į Senegalo rinktinės krepšį įmetė 28 taškus, finale pelnė 19 taškų ir abejose svarbiausiose rungtynėse buvo rezultatyviausias žaidėjas.

Finale lyderiui geriausiai talkino „Barcelona“ naujokas Shane‘as Lawalis (12 taškų) ir vasarą iš „Dallas Mavericks“ į „Portland Trail Blazers“ persikėlęs Al-Farouqas Aminu (11 taškų).

Angolos rinktinėje labiausiai pasižymėjo Carlosas Moraisas (15 taškų).

Titulai. Nigerijos rinktinė Afrikos čempione tapo pirmąjį kartą. Iki šių metų „tigrų“ kraityje buvo po tris sidabro ir bronzos medalių komplektus.

Į olimpines žaidynes Nigerijos krepšininkai pateko antrą kartą. Jie olimpiniame turnyre debiutavo prieš trejus metus Londone, o kelialapį iškovojo Venesueloje vykusiose atrankos varžybose, kurių pirmajame etape sugebėjo įveikti Lietuvos rinktinę.

Angolos ekipa yra labiausiai tituluota Afrikoje. Ji žemyno čempione tapo 11 kartų, o nuo 1989 metų pirmąją vietą varžovams užleido tik trečią kartą.

Bronza. Šių metų Afrikos čempionato bronzos medalius laimėjo turnyro šeimininkė Tuniso rinktinė, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjusi Senegalo komandą 82:73. Tunisiečiai žaidė be šeštadienį kojos traumą patyrusio Eurolygos čempiono Salaho Mejri.

Angolos, Tuniso ir Senegalo rinktinės iškovojo kelialapius į olimpinį atrankos turnyrą.

Rio. Nigerijos rinktinė – ketvirtoji komanda, užsitikrinusi teisę žaisti Rio de Žaneire. Afrikos čempionai prisidėjo prie pasaulio čempionės JAV rinktinės, Okeanijos čempionės Australijos komandos ir olimpinio turnyro šeimininkės Brazilijos ekipos.

Šiais metais komandos kovos dėl dar penkių kelialapių. Europos ir Amerikos pirmenybėse bus įteikta po du olimpinius bilietus, Azijos pirmenybėse – vienas.

Atranka. Dar trys olimpinių žaidynių dalyvės paaiškės kitais metais vyksiančiame atrankos turnyre, kuriame varžysis 18 rinktinių. Kelialapius į atrankos turnyrą jau turi Naujosios Zelandijos, Angolos, Tuniso ir Senegalo komandos.

Prie jų prsidės penkios Europos, po tris Amerikos ir Azijos komandas, o dar tris rinktines pakvies FIBA.

Olimpinis atrankos turnyras numatomas 2016 metų liepos 5-11 dienomis.

Afrikos čempionato galutinė rikiuotė: 1. Nigerija, 2. Angola, 3. Tunisas, 4. Senegalas, 5. Egiptas, 6. Alžyras, 7. Malis, 8. Gabonas, 9. Kamerūnas, 10. Žaliasis Kyšulys, 11. Mozambikas, 12. Dramblio Kaulo Krantas, 13. Marokas, 14. Centrinė Afrika, 15. Uganda, 16. Zimbabvė.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?