LKL favoritų mūšyje „Žalgiris“ išskleidė sparnus virš vilniečių

LKL rungtynėse Kaune „Žalgiris“ 79:70 pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“.<br>P.Mantauto nuotr.
Rungtynėse daug lems treneriai – „Žalgiriui“ vadovauja G.Krapikas, „Lietuvos rytui“ – M.Nicola.
LKL milžinų akistata sekmadienį Kaune: „Žalgiris“ prieš „Lietuvos rytą“.<br>P.Mantauto nuotr.
LKL rungtynių Kaune taro „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (49)

Oct 25, 2015, 1:08 PM, atnaujinta Oct 7, 2017, 11:35 PM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasinaudojo senais patikrintais ginklais, ištraukė naujų ir laimėjo LKL lyderių mūšį.

Kaip visada pavojingas „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas pelnė 17 taškų, pirmą kartą po trijų sezonų Vilniaus klube prieš „Lietuvos rytą“ žaidęs Renaldas Seibutis – 15, Mantas Kalnietis – 13, o „Žalgiris“ įveikė „Lietuvos rytą“ 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25).

Stebint 10,7 tūkst. žiūrovų X faktoriumi šiame mače tapo Edgaras Ulanovas, rungtynių pradžioje suparaližiavęs „Lietuvos ryto“ atakų vedlį Gediminą Oreliką, kuris per 22 min. nepelnė nė taško.

Vilniaus komandai Nicolas Laprovittola pelnė 17 taškų, Antanas Kavaliauskas surinko 16, bet didžiąją dalį jų antrojoje rungtynių dalyje, kai „Žalgirio“ pranašumas buvo solidus.

„Žalgiris“ šiame mače suklydo net 22 kartus, bet Kauno krepšininkai atakavo taikliau už varžovus – pataikė 10 tritaškių iš 20, o vilniečiai tik 3 iš 16.

Be Roberto Javtoko žaidę žalgiriečiai laimėjo ir kovą dėl kamuolių (35:28).

Daug žinomų žmonių, tarp jų ir interneto žvaigždė Monika Šulčiūtė, pamatė šeštąją „Žalgirio“ pergalę LKL pirmenybėse.

„Žalgirio“ arenos pirmojoje eilėje sėdėjo buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Valdas Ivanauskas, šou renginių vedėjas Mindaugas Stasiulis. LKL prezidentas Remigijus Milašius rungtynes sakė kartu su verslininku Tautvydu Barščiu. Tribūnose įsitaisė ir buvę krepšininkai – Eurolygos čempionas Mindaugas Žukauskas ir Robertas Giedraitis, kurio sūnus Rokas pelnė 7 taškus „Lietuvos rytui“.

Vilniaus klubas patyrė pirmą pralaimėjimą po penkių laimėtų LKL mačų ir liko antrojoje vietoje.

Rungtynių statistika:

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25). „Žalgiriui“ taškų pelnė: P.Jankūnas 17 (2/2 tritaškių, 6 atk. kam.), R.Seibutis 15, M.Kalnietis 13 (7 rez. perd.), E.Ulanovas 9, M.Pocius 8, M.Motumas 6, I.Vougioukas 5, L.Lekavičius 4, O.Hanlanas 2; „Lietuvos rytui“: N.Laprovittola 17 (4 rez. perd.), A.Kavaliauskas 16 (9 atk. kam.), J.Jucikas 8, D.Gailius ir R.Giedraitis po 7, A.Juškevičius ir M.Lukauskis po 6, K.Lavrinovičius 3 (G.Orelikas, M.Runkauskas).

* * *

Svarbiausi rungtynių įvykiai

4 kėlinys

40 min.

„Žalgiris“ ramiai nužingsniavo link pelnytos pergalės.

37 min. „Lietuvos ryto“ gynyba aikšte ir spaudimas duoda vaisių. Be to, po krepšiu vis laisvesnis A.Kavaliauskas, kuris sumažino skirtumą (60:71). Vilniečių spurtą atšaldė M.Kalniečio ir R.Seibučio tritaškiai.

34 min. D.Gailiaus ir A.Juškevičiaus dvitaškiais „Lietuvos rytas“ kiek sumažino skirtumą (51:62), bet M.Kalnietis smeigė tritaškį, o P.Jankūnas vėl nesulaikomas po krepšiu. „Žalgiris“ vėl patogiai lekia priekyje 69:51.

„Žalgiriui“ šiandien netrūksta Roberto Javtoko, kuris skundžiasi nugaros skausmais ir nežaidžia, nes su „Lietuvos ryto“ priekine linija kauniečiai tvarkosi ir taip neblogai.

3 kėlinys

30 min. „Lietuvos rytas“ yra taikliausiai LKL tritaškius metanti komanda, bet šįkart Kaune viskas yra atvirkščiai. Vilniečiai pataikė tik 3 tritaškius iš 14. „Žalgiris“ – 7 iš 14 (po du M.Pocius ir P.Jankūnas, po vieną – R.Seibutis, E.Ulanovas ir M.Kalnietis).

Tolimi metimai ir gera gynyba padeda „Žalgiriui“ dominuoti po trijų kėlinių 62:45.

25 min. Martyno Pociaus du tritaškiai padėjo „Žalgiriui“ nustumti varžovus į duobę trečiajame kėlinyje. Po žalgiriečio tolimų metimų Kauno krepšininkai pabėgo 56:37.

2 kėlinys

19 min.

E.Ulanovas šį vakarą yra tikras X faktorius. Jis pelnė 9 taškus, o „Žalgiris“ po spurto susikrovė didžiausią pranašumą šiame mače – 46:33.

17 min. P.Jankūnas ramiai peršoko G.Oreliką. „Žalgirio“ kapitonas jau pelnė 10 taškų ir atkovojo 4 kamuolius, o po E.Ulanovo tritaškio kauniečiai atitrūko 34:27.

15 min. Dar vienas „Lietuvos ryto“ naujokas - Rokas Giedraitis lygos milžinų akistatoje irgi jaučiasi puikiai. Jis pergudravo Mantą Kalnietį ir „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išlygino rezultatą – 27:27. 14 min. P.Jankūnas jau pelnė 7 taškus, bet kitoje aikštės pusėje dominuoja J.Jucikas. „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas įmetė 8 taškus. „Žalgiris“ tebepirmauja 27:25.

1 kėlinys

10 min.

N.Laprovittola įsibėgėjo, tarsi skubėtų į Argentinos prezidento rinkimus (juose šiandien kovoja jo motina – Margarita Stolbizer). Argentiniečio ir J.Juciko atakomis „Lietuvos rytas“ greitai ėmė vytis „Žalgirį“. Pirmasis kėlinys baigėsi 20:18 „Žalgirio“ naudai.

7 min. A.Kavaliauskas ir N.Laprovittola pramušė „Žalgirio“ gynybą, bet savo taškus pelnė ir penktasis „Žalgirio“ žaidėjas – E.Ulanovas. Jis šį vakarą puikiai ginasi prieš G.Oreliką, o „Žalgiris“ pirmauja 12:4.

5 min. „Lietuvos rytas“ niekaip negali atidaryti taškų sąskaitos, o neįprastu starto penketu mačą pradėjusiam „Žalgiriui“ jau keturi krepšininkai palenė taškų. „Žalgiris“ siunčia svečius į nokdauną – 9:0.

Per pirmąsias minutes vilniečiai prametė 3 tritaškius ir suklydo 3 kartus.

Starto penketai: „Žalgiris“ – M.Kalnietis, R.Seibutis, O.Hanlanas, E.Ulanovas, I.Vougioukas; „Lietuvos rytas“ – N.Laprovittola, D.Gailius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

* * *

Lyderiai. LKL pirmenybėse „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidžia australas Brockas Motumas ir graikas Ianas Vougioukas (vidutiniškai po 11,6 taško), Renaldas Seibutis (9,8), Mantas Kalnietis ir kanadietis Olivier Hanlanas (po 9,4).

„Lietuvos ryte“ puolime labiausiai pasižymi Artūras Gudaitis (per 2 mačus pelnė po 16,5 taško), Rokas Giedraitis (12), Julius Jucikas (11,5), Gediminas Orelikas (11), Adas Juškevičius (10,8), Kšištofas Lavrinovičius (10,6), Antanas Kavaliauskas (8,8).

Kitos rungtynės. Kitose LKL rungtynėse sekmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ (3 pergalės ir 3 pralaimėjimai) išvykoje 80:75 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ (2 ir 4).