Siautęs Jonas Valančiūnas nepaisė „Thunder“ žvaigždyno

Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ komanda jau NBA sezono pradžioje rodo didžiules ambicijas. „Raptors“ kol kas nė karto nepralaimėjo ir naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį įsirašė jau penktąją pergalę. Šįkart „Raptors“ išvykoje nugalėjo ne vidutiniokus, o realius pretendentus į NBA čempionų žiedus „Oklahoma City Thunder“ krepšininkus. Toronto klubas pergalę šventė rezultatu 103:98 (13:23, 27:16, 33:42, 30:17).

J.Valančiūnas pelnė 17 taškų.<br>AP nuotr.
J.Valančiūnas negailėjo savęs ir grūmėsi dėl kamuolių iš visos širdies.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

2015-11-05 05:05, atnaujinta 2017-10-05 18:18

„Thunder“ neišgelbėjo nei taškų mašina Russellas Westbrookas, nei galingasis Kevinas Durantas.

„Mes puikiai startavome, bet privalome atsiminti, kad tai maratonas, o ne sprintas“, – sakė „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

Jis pasitikėjo J.Valančiūnu per paskutines minutes ir 23 metų Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas jo nenuvylė.

J.Valančiūnas iš viso žaidė 29 minutes ir pelnė 17 taškų bei atkovojo 11 kamuolių. Aukštaūgis pataikė 6 dvitaškius iš 9 ir visus 5 baudų metimus. Lietuvis atkovojo 5 kamuolius puolime ir 6 gynyboje. J.Valančiūnas taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir prasižengė 5 kartus.

„Raptors“ komandoje D.DeRozanas pelnė 28 taškus, o K.Lowry – 17.

„Thunder“ ekipoje  27 taškus pelnė K.Durantas. Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius. R.Westbrooko sąskaitoje – 22 taškai ir 16 rezultatyvių perdavimų.

Veiksmas

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio antroje pusėje. Likus žaisti 2 minutes ir 18 sekundžių „Thunder“ dar pirmavo 97:91, bet nepajėgė išlaikyti pranašumo.

Ir viskas prasidėjo nuo J.Valančiūno išprovokuotos pražangos ir dviejų taiklių baudų metimų. Greitai prie jo prisidėjo ir K.Lowry – jo dvitaškis skirtumą sumažino iki 95:97.

Kai R.Westbrookas nepataikė dvitaškio, J.Valančiūnas kitoje atakoje vėl išprovokavo pražangą. Šįkart apsiginti nepavyko S.Ibakai ir lietuvis pataikė dar du baudų metimus. Rezultatas tapo lygus – 97:97.

Likus žaisti 58,9 sek. iniciatyvos ėmėsi K.Durantas, bet buvo netaiklus, o D.DeRozanas atsakė dvitaškiu.

„Raptors“ išsiveržė 99:97, o „Thunder“ toliau strigo. Galiausiai D.Carrollas baudų metimais padidino skirtumą iki 101:97. K.Durantas sugebėjo dar pataikyti vieną baudų metimą, bet jo gero žaidimo pritrūko.

Kai jis prametė antrą baudų metimą likus žaisti 11,9 sek., kamuolį atkovojo būtent J.Valančiūnas.

D.DeRozanas skirtumą dar padidino dviem baudų metimais, tad „Raptors“ pirmavo 103:98. R.Westbrookas likus žaisti 7 sekundes pradėjo dar vieną ataką, bet prarado kamuolį.

„Thunder“ komandai tai buvo antroji nesėkmė iš eilės. Komanda yra iškovojusi tris pergales.