Kauno „Žalgirio“ tragedija: tiek mažai taškų dar nėra pelnęs

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai penktadienį, nors ir ne tryliktą dieną, stebėjo siaubo filmą. Gintaro Krapiko auklėtiniai sužaidė vienas siaubingiausių rungtynių Eurolygoje „Žalgirio“ istorijoje. „Žalgiris“ Rusijoje 50:80 pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkams, o antrajame kėlinyje sukrapštė vos tris taškus. „Žalgiris“ tuomet praleido 25.

„Žalgirio“ komanda patyrė galingą smūgį jau rungtynių pradžioje.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo

Nov 27, 2015, 6:37 PM, atnaujinta Oct 2, 2017, 11:25 AM

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pasiekė savo istorinį antirekordą. Komanda dar niekada Europos turnyruose nėra pelniusi tiek mažai taškų.

Iki šiol mažiausias skaičius buvo 51 taškas. Tiek „Žalgiris“ yra įmetęs dukart. 1996 metų spalio 15 dieną 51:71 namuose pralaimėjo Sankt Piolteno SUBA ekipai, o Eurolygoje tokią sumą užfiksavo 2008 metų spalio 22 dieną, kai 51:78 krito prieš Atėnų „Panathinaikos“.

„Žalgiriui“ ne daug trūko ir iki didžiausio pralaimėjimo Eurolygoje. „Žalgirio“ skirtumo rekordas – 36 taškai. 2001 metų spalio 11 dieną „Žalgiris“ 54:90 išvykoje pralaimėjo Bolonijos „Virtus“ krepšininkams, o 2014 metų vasario 21 dieną 72:108 krito prieš Madrido „Real“ išvykoje.

Prieš dvi savaites „Žalgiris“ 56:91 pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipai.

Mače su „Lokomotiv“ Krasnodaro krepšininkai po didžiosios pertraukos buvo sumažinę apsukas. Ketvirtojo kėlinio antrojoje pusėje komanda beveik nesigynė.