Košmaras: Kauno „Žalgirį“ Krasnodaro klubas sudaužė be gailesčio

„Žalgiris“ per antrąjį kėlinį pelnė 3 taškus ir praleido 25.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo.

Nov 27, 2015, 4:21 PM, atnaujinta Oct 2, 2017, 11:38 AM

Kiaura gynyba, neapgalvoti metimai, trys taškai per kėlinį ir beviltiškas rankų skėsčiojimas. Kauno „Žalgiris“ Krasnodare išgyveno dar didesnį Eurolygos košmarą nei patyrė Atėnuose. Gintaras Krapikas ir jo komanda prieš rungtynes su „Lokomotiv“ net neįsivaizdavo, koks siaubas jų laukia, o kai viskas prasidėjo, bejėgiškai skėsčiojo rankomis. „Žalgiris“ antrajame kėlinyje pelnė vos tris taškus, o „Lokomotiv“ pergalę šventė 80:50 (28:14, 25:3, 12:10, 15:23). „Žalgirio“ sirgaliai liko be žado – jų komanda užfiksavo antirekordą, o „Lokomotiv“ užsitikrino bilietą į „Top 16“.

Antirekordas. Kauno „Žalgiris“ mažiausiai iki šiol buvo įmetęs 51 tašką. 2008 metų Eurolygos rungtynėse „Žalgiris“ išvykoje 51:78 pralaimėjo „Panathinaikos“ krepšininkams.

Smūgis. “Žalgirio“ krepšininkai per paskutinę išvyką į Atėnus išgyveno košmarą. Kauno klubas 56:91 nusileido „Panathinaikos“ krepšininkams, kurie vadžias į savo rankas perėmė jau pirmojo kėlinio pradžioje.

Taškai. „Žalgirio“ komandoje dviženklę taškų sumą pasiekė tik legionieriai. Ianas Vougioukas pelnė 15 taškų, o Brockas Motumas – 14.

Tušti. Lukas Lekavičius galėjo džiaugtis savo dvejais taškais. Jis buvo vienas iš trijų „Žalgirio“ krepšininkų, kuriems G.Krapikas leido žaisti ilgiau nei 21 minutę. Tik jam pavyko pataikyti. Olivieras Hanlanas žaidė beveik 22 minutes ir prametė keturis dvitaškius bei tritaškį, o beveik 24 minutes žaidęs Edgaras Ulanovas metė vos du kart ir tai darė netaikliai.

Pribloškė. G.Krapikas jau po pirmosios rungtynių minutės prašė pertraukėlės. „Žalgirio“ komanda per itin trumpą laiką praleido du tritaškius, o strategą brėžti naujas schemas privertė K.Fesenkos dėjimas (8:0). „Lokomotiv“ po pertraukėlės pridėjo dar du taškus, o „Žalgiris“ savo pirmąjį metimą pataikė sužaidus pustrečios minutės (2:10). Pirmąjį kėlinį „Lokomotiv“ laimėjo 28:14.

Tragedija. G.Krapikas ir vėl po minutės žaidimo prašė pertraukėlės, tačiau jis net neįsivaizdavo, koks pragaras laukia toliau. „Žalgiris“ kėlinį pradėjo taškais, bet daugiau nieko nepadarė. Gynyba buvo skylėta it rėtis, o „Lokomotiv“ linksminosi – mėtė tritaškius, „laužė“ varžovus dėjimais. Trečiąjį tašką „Žalgiris“ antrajame kėlinyje užfiksavo likus žaisti 2 minutes. P.Jankūnas pataikė baudos metimą ir nutraukė „Lokomotiv“ spurtą 18:0. „Lokomotiv“ pirmavo 46:17 ir padidino skirtumą iki pertraukos – 53:17.

Žaidė. Arenoje pranešėjui ištarus Manto Kalniečio pavardę nuaidėjo plojimai. „Lokomotiv“ sirgaliai puikiai pamena įžaidėją, kuris Rusijos klube rungtyniavo 2012-2015 metais. Tiesa, prieš rungtynes buvo iškilusi grėsmė, kad M.Kalnietis nežais, nes krepšininkas dėl pakilusios temperatūros praleido ketvirtadienio ir penktadienio treniruotes. Tačiau jis apšilo su komanda ir pasirodė aikštėje pirmojo kėlinio antrojoje pusėje.

Statistika.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 15, B.Motumas (7 atk. kam.) 14, P.Jankūnas 8, R.Javtokas 6, S.vene 3, L.Lekavičius ir R.Seibutis po 2, M.Pocius, M.Kalnietis, K.Vecvagaras, O.Hanlanas, E.Ulanovas taškų nepelnė.

„Lokomotiv“: J.Voronovas 14, R.Broekhoffas (9 atk. kam.) 12, A.Randolphas 11, M.Delaney ir V.Claveras (10 atk. kam.) po 10, S.Bykovas 9, Ch.Singletonas 8, K.Fesenka 4, D.Draperis 2.

„Lokomotiv“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 18/41 (43 proc.) – 20/54 (37 proc.)

Tritaškiai: 9/24 (37 proc.) – 2/11 (18 proc.)

Baudų metimai: 17/18 (94 proc.) – 4/6 (66 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 42 (10) – 39 (11)

Perimti kamuoliai: 12 – 2

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 15

Klaidos: 10 – 16

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys.

„Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 80:50 (28:14, 25:3, 12:10, 15:23)

M.Pocius prametė dvitaškį, tada padarė klaidą ir A.Randolphas pelnė du taškus su pražanga. Prasižengė M.Pocius, o „Lokomotiv“ pirmavo 68:27. Po pusantros minutės I.Vougioukas nutraukė „Žalgirio“ tylą (29:68).

„Lokomotiv“ nesistengė agresyviai gintis. Baigtis buvo aiški. Įpusėjus kėliniui „Lokomotiv“ pirmavo 70:37.

Krasnodaro klubo atsipalaidavimas leido „Žalgiriui“ vykdyti sirgalių norimą planą – išsigelbėti nuo savo per rungtynes pelnytų taškų antirekordo. 2008 metais „Žalgiris“ yra pelnęs 51 tašką, kai žaidė su Atėnų „Panathinaikos“.

„Žalgiriui“ to padaryti nepavyko. „Lokomotiv“ laimėjo 80:50.

Trečiasis kėlinys. „Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 65:27  (28:14, 25:3, 12:10)

P.Jankūnas pataikė tritaškį, bet inicijuoti spurto Kauno komandai nepavyko. R.Seibutis galėjo mažinti atotrūkį, bet nepataikė, o tada M.Delaney įsirašė du taškus. „Lokomotiv“ pirmavo 55:20. Sužaidus tris minute R.Javtokas pridėjo du taškus – 22:55. R.Broekhoffas atsakė tuo pačiu – 57:22.

„Lokomotiv“ ėmė žaisti lėčiau.

Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos V.Claveras pataikė du baudų metimus. „Lokomotiv“ pirmavo 62:24. Prie jo vienu taikliu baudos metimu prisidėjo ir A.Randolphas – 63:24.

„Lokomotiv“ po trijų kėlinių pirmavo 65:27.

Antrasis kėlinys. „Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 53:17 (28:14, 25:3).

I.Vougioukas kėlinį pradėjo taškais, bet „Lokomotiv“ surengė spurtą 6:0 ir išsiveržė 34:16. G.Krapikas mėgino sustyguoti žaidimą, kai paprašė minutės pertraukėlės, bet Ch.Singletonas dėjimu sulaužė žalgiriečių gynybą – 36:16.

Po keturių žaidimo minučių „Lokomotiv“ pirmavo 38:16. „Žalgirio“ žaidimas strigo – krepšininkai vėlavo į gynybą, o puolime trūko minties.

„Žalgiriui“ itin skausmingas buvo M.Delaney tritaškis likus žaisti 4 minutes. „Lokomotiv“ pirmavo 41:16. Netrukus prie jo prisidėjo ir V.Claveras – 44:16.

Likus žaisti 2 minutes P.Jankūnas pataikė baudos metimą ir nutraukė „Žalgirio“ tylą. J.Voronovas atsakė dvitaškiu ir „Lokomotiv“ pirmavo 48:17.

„Žalgirio“ žaidimas buvo visiškai subyrėjęs ir į didžiąją pertrauką „Lokomotiv“ išėjo pirmaudama 53:17.

Pirmasis kėlinys. „Lokomotiv“ – „Žalgiris“ 28:14

Ginčo kamuolį atkovojo „Lokomotiv“ krepšininkai ir ataką R.Broekhoffas pelnė tris taškus. Dar vieną tritaškį „Lokomotiv“ įsirašė po to, kai savo metimo nepataikė M.Pocius. Po pirmosios minutės „Lokomotiv“ pirmavo 6:0. Dar viena žalgiriečių ataka baigėsi nesėkmingai ir tada K.Fesenko ataką baigė galingu dėjimu. G.Krapikas prašė minutės pertraukėlės.

Po jos  nepataikė ir I.Vougioukas, o tada K.Fesenka sužaidė nugarą į krepšį ir „Lokomotiv“ po dviejų minučių pirmavo 10:0. Po pustrečios minutės „Žalgiris“ pelnė pirmuosius taškus ir tada krepšys „atsirišo“. Du metimus pataikė I.Vougioukas (4:10).

Prasidėjus penktajai minutei „Lokomotiv“ pirmavo 15:6.  G.Krapikas į aikštę metė ir M.Kalnietį, o „Žalgiris“ ir toliau mėgino priartėti arčiau nei per dviženklį skirtumą. Kai R.Javtokas pataikė dvitaškį (3 min. 32 sek.), „Lokomotiv“ pirmavo 20:10.

„Žalgiriui“ nepavyko skirtumo aptirpdyti ir „Lokomotiv“ pirmąjį kėlinį laimėjo 28:14.

Starto sudėtys.

„Žalgiris“: O.Hanlanas, M.Pocius, E.Ulanovas, P.Jankūnas, I.Vougioukas.

„Lokomotiv“: M.Delaney, R.Broekhoffas, V.Claveras, J.Voronovas, K.Fesenka.

***

Padėtis. Mantas Kalnietis 2012-2015 metais vilkėjo „Lokomotiv“ marškinėlius. Įžaidėjas Rusijos klube tašką padėjo tik po sunkios traumos ir dėl didelio noro pasiruošti Lietuvos rinktinės stovyklai. Tačiau M.Kalnietis nesitreniravo nei ketvirtadienį, nei penktadienio rytą. Krepšininkui pakilo temperatūra. Tačiau M.Kalnietis Krasnodare apšilo su komandos draugais.

Tvirtovė. “Lokomotiv“ komanda šį Eurolygos sezoną suklupo vos vieną kartą. Pralaimėjimą Rusijos klubas patyrė lapkričio 12-ąją, kai 68:72 nusileido lyderei „Barcelona“ komandai. Pralaimėjimas patirtas išvykoje, tad „Lokomotiv“ namai Eurolygoje – tvirtovė.

Dovana. Pergalė prieš „Stelmet“ tapo atsiprašymu sirgaliams. O sekmadienį „Žalgiris“ jiems įteikė ir dovaną, kai LKL rungtynėse 82:68 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“. Tai buvo antroji „Žalgirio“ pergalė prieš Vilniaus klubą šį sezoną.

Pailsėjo. „Lokomotiv“ praėjusį savaitgalį Vieningos lygos rungtynių nežaidė, o pastarojoje dvikovoje, kuri vyko dar lapkričio 15 dieną sutriuškino „Nižnij Novgorod“ komandą 92:69. Kubanės krepšininkai tris nesėkmes patyrė žaisdami su čempionės vardą ginančia CSKA bei į aukštas vietas nepretenduojančiomis Loimos „Bisons“ ir Nimburko ČEZ komandomis.