T.Pačėsas prieš savo pirmąjį mačą prie „Lietuvos ryto“ vairo.<br>M.Kulbio nuotr.
A.Jasilionis ir T.Pačėsas.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (52)

2015-12-19 15:35, atnaujinta 2017-09-28 11:40

Vilniaus „Lietuvos rytas“ sirgaliams pateikė tai, ko šie galėjo tikėtis, nors rungtynių pradžia visus privertė sunerimti. Jie išvydo rankomis mojuojantį, plojantį ir piktai šaukiantį Tomą Pačėsą bei su anksčiau užmiršta energija rungtyniaujančius „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Pirmųjų T.Pačėso prie „Lietuvos ryto“ vairo rungtynių varžovai nebuvo tie, prieš kuriuos pergale galėtų girtis strategas, bet aistruoliams šeštadienį buvo svarbu pamatyti, ar komanda rodo atsigavimo ženklus.

„Lietuvos rytas“ 87:67 (14:19, 33:10, 20:16, 20:22) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ ir sirgaliams dovanojo efektingų dėjimų, nors žaidimo puikiu tikrai dar nebuvo galima vadinti.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo 2:9 ir pralaimėjo pirmąjį kėlinį, tačiau antrajame surengė galingų atakų, o Gediminas Orelikas švystelėjo tris tritaškius iš eilės. „Lietuvos rytas“ didžiąją pertrauką pasiekė pirmaudamas 47:29 ir šiose rungtynėse daugiau į duobę nekrito.

„Lietuvos rytui“ šį sezoną liko žaisti tik Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir Karaliaus Mindaugo taurėje. Komanda šią savaitę baigė pasirodymą Europos taurėje. Tai trečiasis kartas „Lietuvos ryto“ istorijoje, kuomet komanda europinį sezoną baigia iki Naujųjų metų.

Rezultatas. Kitose LKL rungtynėse šeštadienį Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 85:61 (21:23, 20:15, 24:11, 20:12) namuose nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola 19, G.Orelikas 14, R.Giedraitis 10, Ž.Janavičius ir A.Gudaitis (9 atk. kam.), D.Gailius po 9, M.Runkauskas 8, A.Juškevičius 4, J.Jucikas 3, M.Lukauskis 2.

„Lietkabelis“: J.Love, S.Buterlevičius, V.Vasylius ir A.Labuckas po 10, J.Zuza 9, M.Iličius 8, A.Valeika 4, L.Aukštikalnis ir J.Kazakauskas po 3.

„Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“

Dvitaškiai: 22/32 (69 proc.) – 15/37 (41 proc.)

Tritaškiai: 10/26 (38 proc.) – 6/20 (30 proc.)

Baudų metimai: 13/20 (65 proc.) – 19/25 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 36 (6) – 31 (7)

Perimti kamuoliai: 10 – 11

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 13

Klaidos: 16 – 15

Komentaras.

„Nieko naujo neatsitiko. Buvo tai, ką prognozavome. Ruošėme žaidėjus agresyviam ir energingam „Lietuvos ryto“ žaidimui. Norėjome tai išnaudoti savo naudai, bet nepasisekė antrajame kėlinyje, kas ir sugadino visas rungtynes. Jie neleido mūsų prie krepšio, padarėme kelias klaidas ir išsimušėme iš ritmo. Blogas kėlinys lėmė pralaimėjimą, bet stovime dvejomis kojomis ant žemės, nes mums svarbiausia – susirinkti tas pergales, kurias galime“, – sakė K.Maksvytis.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys.

„Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 87:67 (14:19, 33:10, 20:16, 20:22)

„Lietuvos ryto“ sirgaliai nuo pat ketvirtojo kėlinio starto skandavo, kad laimėjo, o M.Runkauskas tai patvirtino tritaškiu – 70:45. Nors pirmavo pakankamu skirtumu, T.Pačėsas spaudė auklėtinius gintis iki pat pabaigos. Jis parodė iškeltą nykštį M.Runkauskui, kai šis sustabdė varžovą, o tada džiaugėsi „Lietuvos ryto“ tritaškiu – 73:46.

Kai A.Juškevičius perskrodė gynybą ir pelnė lengvus taškus, „Lietuvos rytas“ pirmavo 77:51. „Lietkabelis“ atsakė tritaškiu – 54:77.

„Lietuvos ryto“ sirgaliai toliau traukė pergalės dainas. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 77:56.

„Lietuvos rytas“ net neketino paleisti pergalės iš savo rankų ir galiausiai šventė pergalę.

Trečiasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 67:45 (14:19, 33:10, 20:16)

Kėlinys prasidėjo A.Valeikos žaidimu nugara į krepšį, bet A.Gudaitis buvo tvirtas ir varžovas nepatogiai metė bei nepataikė. „Lietuvos rytui“ taškų pelnyti taip pat nepavyko. Jau kitoje atakoje tai padarė Panevėžio klubas – po A.Labucko tritaškio svečiai atsiliko 32:47.

Per dvi žaidimo minutes buvo pataikytas tik šis metimas. Tuomet tylą nutraukė G.Orelikas, pataikęs tritaškį – 50:32.

D.Gailius pataikė tritaškį ir likus žaisti šešias minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo 58:38.

Trečiąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ baigė pirmaudamas 67:45.

Antrasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 47:29 (14:19, 33:10)

T.Pačėsas paplojo Ž.Janavičiui, bet jam parodė, kad kamuolį A.Gudaičiui galėjo prakišti ir pažeme. A.Gudaitis sugavo kamuolį, bet taškus pelnė nuo baudų metimo linijos – 16:19.

„Davai, davai, gynyba!“, – šaukė T.Pačėsas. „Lietuvos rytas“ apsigynė ir Ž.Janavičius pelnė du taškus – 18:19. „Lietkabelis“ atsakė dvitaškiu, o tada N.Laprovittola buvo nubaustas nesportine pražanga, kai mėgino sulaikyti greitą ataką.

Sužaidus pusantros minutės Panevėžio klubas pirmavo 22:18 ir rengė ataką, bet ji buvo nevaisinga.

„Lietuvos rytas“ rezultatą išlygino sužaidus dvi minutes ir tai padarė klasiškai. Gynyboje A.Gudaitis išmušė kamuolį, o po kelių akimirkų į krepšį krovė R.Giedraitis – 22:22. Po minutės pertraukėlės G.Orelikas tritaškiu išvedė komandą į priekį 25:22. Po keletos atakų jis tai pakartojo – 28:22.

„Lietkabelio“ komanda strigo ir G.Orelikas įpusėjus kėliniui pataikė dar vieną tritaškį – 31:22. Kai A.Gudaitis likus žaisti pustrečios minutės po dėjimo pakibo ant lanko, „Lietuvos rytas“ pirmavo 41:27.

Į didžiąją pertrauką „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 47:29.

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Lietkabelis“ 14:19

„Lietkabelis“ jau pirmuoju bandymu pelnė taškus, bet D.Gailius atsakė dėjimu. T.Pačėsui tai patiko ir jis plojo, bet tada Panevėžio klubas išsiveržė 4:2.

Pirmosios trys minutės dovanojo tik šešis taškus. Galiausiai tylą buvo nutraukta, bet tai padarė A.Valeika. „Lietkabelis“ gražiai užbaigė ataką, kuria sukūrė vilniečiai, padarę klaidą po nereikalingų A.Juškevičiaus judesių. „Lietuvos rytas“ atsiliko 2:6.

Toks rezultatas buvo ir įpusėjus kėliniui. O tada N.Laprovittola įsivėlė į nereikalingą kovą, prarado kamuolį ir „Lietkabelis“ smeigė tritaškį – 9:2.

„Lietuvos ryto“ situaciją pataisė N.Laprovittola, kuris sužaidus 6 minutes pelnė du taškus, o tada perėmė kamuolį ir skirtumą mažino iki 6:9. Bet gynyba veikė sunkiai. Likus žaisti porą minučių „Lietkabelis“ pirmavo 16:9.

Pirmąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 14:19.

Starto penketai.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius, M.Runkauskas, D.Gailius, G.Orelikas, A.Gudaitis.

„Lietkabelis“: M.Pavkovičius, A.Labuckas, A.Valeika, S.Buterlevičius, V.Vasylius.

Treneriai. Šį sezoną „Lietuvos ryte“ treneriai keitėsi dažnai. Kai buvo atleistas Marcelo Nicola, jo vietą laikinai užėmė asistentas Aurimas Jasilionis. Pastarąjį pakeitė trumpam iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sugrįžęs Arvydas Gronskis, o tada prie komandos vairo stojo ir T.Pačėsas.

Gandai. Po M.Nicolos atleidimo Lietuvos žiniasklaidoje kurį laiką buvo kalbama, kad „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio postą užimti gali Kazys Maksvytis. Gandai nebuvo pagrįsti, o dabar K.Maksvytis vadovauja „Lietkabelio“ krepšininkams.

Turnyrai. Iš Europos taurės iškritęs „Lietuvos rytas“ šį sezoną kovos dėl LKL trofėjaus bei Karaliaus Mindaugo taurės.