J. Valančiūnas džiugino lietuvius Londone, o „Raptors“ laimėjo

Jonas Valančiūnas, stebimas kelių tūkstančių tautiečių, Londone su „Toronto Raptors“ (25 pergalės/15 pralaimėjimų) šventė ketvirtąją pergalę iš eilės NBA pirmenybėse. Lietuvio klubas 106:103 (31:18, 30:36, 16:19, 19:23, 10:7) po pratęsimo įveikė „Orlando Magic“ (20/19).

J.Valančiūnas su komanda rungtyniauja Londone.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Lietuvos sirgaliai.<br>V.Rudavičiaus nuotr.

Jan 14, 2016, 8:51 PM, atnaujinta Jun 11, 2017, 2:51 AM

Šis mačas vyko Londono „O2“ arenoje, kaip projekto „NBA Global Games“ dalis.

23-ejų 211 cm ūgio J.Valančiūnas per 30 minučių pelnė 13 taškų (6/11 dvitaškiai, 1/3 baudos metimai), atkovojo 9 kamuolius ir blokavo tris varžovų metimus.

Komandos mačą pradėjo taškas į tašką ir likus žaisti pustrečios minutės iki pirmo kėlinio pabaigos po D.DeRozano dvitaškio „Raptors“ išsiveržė 19:18 ir tada surengė rimtą spurtą. Metimai skriejo vienas po kito ir kai D.DeRozanas kėlinį užbaigė dvitaškiu, „Raptors“ jau buvo priekyje 31:18.

Sužaidus penkias minutes antrame kėlinyje J.Valančiūnas pelnė savo šeštąjį tašką. Jis ir vėl pataikė iš po krepšio, o „Raptors“ pirmavo 41:33.

Po dviejų kėlinių „Raptors“ pirmavo 61:54.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi apylygė kova, kurioje žingsniu priekyje buvo „Raptors“. Šį kartą abiems ekipoms sunkiai sekėsi pulti – Toronto klubas kėlinį pralaimėjo 16:19.

Toronto klubas geriau pradėjo lemiamą ketvirtį – du kartus pasižymėjo B.Biymbo, jam padėjo ir kiti žaidėjai, o „Raptors“ laikėsi priekyje 86:77. Netrukus K.Lowry dviem baudų metimais skirtumą didino iki dviženklio – 88:77.

Čia savo spurtą pradėjo Orlando žaidėjai, laimėję atkarpą 9:1.

Nesustabdomas buvo E.Fournier, pelnęs septynis taškus. Likus žaisti minutę K.Lowry pataikė du baudos metimus (96:91). N.Vucevičius po minutės pertraukėlės pasižymėjo dviem taškais su pražanga (94:96).D.DeRozanas prametė, o V.Oladipo dvitaškiu lygino rezultatą, likus žaisti 32,9 sekundės.

K.Lowry ėmėsi lyderio vaidmens, tačiau prametė. Netikslūs buvo ir „Magic“ žaidėjai, tad ekipos turėjo žaisti pratęsimą.

Jame viena koja priekyje buvo „Raptors“, nors „Magic“ turėjo šansą išlyginti rezultatą, likus žaisti dešimt sekundžių, tačiau juo nepasinaudojo.

„Raptors“: K.Lowry 24 (5/20 metimai), C.Joseph 19, J.Valančiūnas ir D.DeRozanas po 13.

„Magic“: V.Oladipo 27, E.Fournier 21.

Rungtynės

Pratęsimas. „Magic“ – „Raptors“ 103:106 (18:31, 36:30, 19:16, 23:19, 7:10)

Pratęsimą J.Valančiūnas pradėjo atkovodamas kamuolį ir pelnydamas du taškus. Netrukus „Raptors“ privertė suklysti varžovus ir po greitų taškų pirmavo 100:96.

P.Pattersonas smeigė tolimą metimą, J.Valančiūnas patikimai kovojo dėl kamuolių, o Toronto ekipa pirmavo 103:98.

Likus žaisti 40 sekundžių po K.Lowry baudos metimų „Raptors“ buvo priekyje 105:100.

Po minutės pertraukėlės V.Oladipo pataikė iš toli, K.Lowry kitoje aikštės pusėje prametė ir „Magic“ turėjo 9,9 sekundės atsakui.

Tas pats V.Oladipo prametė, o „Raptors“ pergalę įtvirtino K.Lowry baudos metimas. Desperatiškas „Magic“ bandymas išlyginti rezultatą metimu iš vidurio aikštės sėkmingas nebuvo.

Ketvirtasis kėlinys. “Magic“ – „Raptors“ 96:96 (18:31, 36:30, 19:16, 23:19)

Čia savo spurtą pradėjo Orlando žaidėjai, laimėję atkarpą 9:1. Nesustabdomas buvo E.Fournier, pelnęs septynis taškus. J.Valančiūnas įvykius stebėjo nuo suolo.

Likus žaisti 4 minutes ir 55 sekundes, aikštėje pasirodė J.Valančiūnas. Netrukus jis išprovokavo N.Vucevičiaus pražangą ir stojo mesti baudos metimų, tačiau pataikė tik vieną – „Raptors“ pirmavo 92:88, tačiau V.Oladipo tolimu metimu persvarą nubraukė iki taško.

D.DeRozanas dvitaškiu netrukus padidino persvarą, bet tada abi ekipos niekaip nesugebėjo užpulti dvi minutes.

Likus žaisti minutę, tylą nutraukė K.Lowry, pataikęs du baudos metimus (96:91). N.Vucevičius po minutės pertraukėlės pasižymėjo dviem taškais su pražanga (94:96).

D.DeRozanas prametė, o V.Oladipo dvitaškiu lygino rezultatą, likus žaisti 32,9 sekundės.

Trečiasis kėlinys. „Magic“ – „Raptors“ 73:77 (18:31, 36:30, 16:19)

Kėlinį tolimu metimu pradėjo Luisas Scolas, o netrukus aštuntąjį savo tašką pelnė J.Valančiūnas. „Raptors“ pirmavo jau 66:55, tačiau šešiais iš eilės taškais atsakė E.Fournieras.

Netrukus lietuvis prasižengė puolime, pridėjo dvitaškį, o „Raptors“ pirmavo 70:63.

Orlando ekipa dar labiau priartėjo, o J.Valančiūnas užsidirbo N.Vucevičiaus bloką. Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos J.Valančiūną pakeitė B.Biyombo.

„Magic“ kėlinį pabaigė keturiais taškais be atsako – „Raptors“ dar pirmavo 77:73.

Antrasis kėlinys. „Magic“ – „Raptors“ 54:61 (18:31, 36:30)

V.Oladipo kėlinį pradėjo tritaškiu, bet tada J.Valančiūnas atsakė dvitaškiu iš po krepšio. „Raptors“ pirmavo 23:33 ir komandos apsikeitė metimų serija. Kai J.Valančiūnas atsikovojo kamuolį, per tą pačią ataką jis atliko rezultatyvų perdavimą, krepšio link skriejusiam ekipos draugui – 37:25.

Sužaidus penkias minutes J.Valančiūnas pelnė savo šeštąjį tašką. Jis ir vėl pataikė iš po krepšio, o „Raptors“ pirmavo 41:33.

Likus žaisti 5 minutes ir 16 sekundžių J.Valančiūną pakeitė L.Scola.

Pirmasis kėlinys. „Magic“ – „Raptors“ 18:31

J.Valančiūnas rungtynes pradėjo starto penkete. Ginčo kamuolį laimėjo „Magic“ krepšininkai ir V.Oladipo iškart smeigė tritaškį, bet J.Johnsonas jam atsakė dviem taškais (2:3).

Netrukus sirgaliai jau garsiai plojo J.Valančiūnui. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas kabliu pelnė pirmuosius savo taškus ir dar privertė varžovą prasižengti. Baudos jis nepataikė, o „Raptors“ pirmavo 4:3.

Sužaidus beveik tris minutes J.Valančiūnas vėl parodė savo gebėjimus – šįkart atkovojo kamuolį puolime ir netrukus K.Lowry metė du baudų metimus, po kurių „Raptors“ pirmavo 8:5.

Antrasis J.Valančiūno metimas buvo netaiklus.

J.Valančiūnas buvo pakeistas likus žaisti 6 minutes ir 41 sekundę. Vietoje jo pasirodė geresne gynyba pasižymintis B.Biyombo. „Magic“ pirmavo 11:9.

Komandos žaidė taškas į tašką ir likus žaisti pustrečios minutės po D.DeRozano dvitaškio „Raptors“ išsiveržė 19:18 ir tada surengė rimtą spurtą. Metimai skriejo vienas po kito ir kai D.DeRozanas kėlinį užbaigė dvitaškiu, „Raptors“ jau buvo priekyje 31:18.

Starto penketai.

„Raptors“: K.Lowry, D.DeRozanas, J.Johnsonas, L.Scola, J.Valančiūnas.

„Magic“: E.Fournier, V.Oladipo, T.Harrisas, C.Frye, N.Vučevičius.

***

Laikas. NBA krepšininkams žaisti Londone – sudėtinga dėl laiko juostų skirtumo. Krepšininkai neslėpė, kad užtruko, kol prisitaikė prie laiko.

Pamokos. „Raptors“ Londone yra žaidusi dukart ir abu kartus pralaimėjo „Brooklyn Nets“ klubui.