Tragiškai atakavęs Kauno „Žalgiris“ sudegė Graikijoje

Kauno „Žalgiris“ atakavo tragiškai ir aibė netaiklių metimų vėl pražudė Lietuvos čempionus Eurolygoje. Penktadienį Šarūnas Jasikevičius su „Žalgiriu“ viešėjo Graikijoje, kur susitiko su Pirėjo „Olympiakos“ komanda. Pastarąją žalgiriečiai namuose sutriuškino 75:55, bet Graikijoje geriau žaidė tik pradžioje, kai pro šalį mėtė ir strigo „Olympiakos“ krepšininkai.

„Žalgiris“ namuose Pirėjo klubą sutriuškino, bet išvykoje pralaimėjo.<br>P.Mantauto nuotr.

Mar 18, 2016, 8:29 PM, atnaujinta Jun 1, 2017, 8:00 AM

Bet antrojo kėlinio pabaigoje įsibėgėję „Olympiakos“ krepšininkai šventė pergalę 74:59 (14:15, 25:15, 19:11, 16:18), nors „Žalgiriui“ ketvirtajame kėlinyje ir leido žaisti lengviau. Pastarieji nebeturi net teorinių  vilčių žengti į kitą etapą.

Jau tapo tradicija, kad „Žalgiris“ nepataiko tolimų metimų. Kauno komanda metė 14 tritaškių ir pataikė 2 kartus. Nedžiugino „Žalgirio“ ir dvitaškių pataikymas. Iš 36 bandymų tikslą pasiekė 13.

Statistika.

Kauno „Žalgiris“: I.Vougioukas 14 (dvitaškiai: 2/5, baudų metimai: 10/12), P.Jankūnas (7 atk. kam.) 12, B.Motumas 7, E.Ulanovas, O.Hanlanas po 6, J.Randle'as, K.Vecvagaras po 3, R.Seibutis, L.Lekavičius, M.Pocius ir M.Sajus po 2.

Pirėjo „Olympiakos“: G.Printezis 17, K.Papanikolaou 11, N.Milutinovas ir D.Hackettas po 9, V.Spanoulis 8, D.J.Strawberry 7, D.Johnsonas-Odomas 4, I.Papapetrou 3, D.Agravinis, V.Mantzaris ir H.Warrickas po 2.

„Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 19/44 (43 proc.) – 13/36 (36 proc.)

Tritaškiai: 7/25 (28 proc.) – 2/14 (14 proc.)

Baudų metimai: 15/19 (78 proc.) – 27/30 (90 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 42 (14) – 38 (8)

Perimti kamuoliai: 6 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 11

Klaidos: 10 – 14

Taškai. J.Randle'ui rungtynių pradžia buvo nesėkminga. Įžaidėjas mačą pradėjo starto penkete, bet pirmuosius taškus pelnė tik antrajame kėlinyje, sužaidus keturias minutes. Jis tai padarė pataikydamas baudas. „Žalgiris“ atsiliko 21:24. Iki šio momento J.Randle'as buvo prametęs du dvitaškius.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 74:59 (14:15, 25:15, 19:11, 16:18)

D.Hackettas kėlinį pradėjo dvitaškiu, bet tada pataikė P.JAnkūnas ir I.Vougioukas. „Žalgiris“ atsiliko 45:62.  „Žalgirio“ gerbėjus turėjo pradžiuginti keletas netaiklių varžovų metimų, nes po jų P.Jankūnas pataikė dvitaškį ir „Žalgiris“ atsiliko 47:62.

„Olympiakos“ po tylos „Žalgirį“ baudė dviem taikliais tritaškiais ir pirmavo 68:49.

Per ketvirtąją minutę B.Motumas pataikė tritaškį, bet „Žalgiris“ atsiliko 52:68.

Likus žaisti porą minučių „Olympiakos“ pirmavo 71:56. I.Vougioukas turėjo progą sumažinti skirtumą metimu iš po krepšio, bet buvo netaiklus. Netaikliai metė ir ilgai kamuoliu žaidęs D.Hackettas.

Per paskutinę minutę „Žalgiriui“ stebuklų sukurti nepavyko. Kauno komanda įsirašė dar vieną pralaimėjimą.

Trečiasis kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 58:41 (14:15, 25:15, 19:11)

Per pirmąsias dvi kėlinio minutes šeimininkai spurtavo 6:2 ir pirmavo 45:32. Netrukus V.Mantzaris pelnė pirmuosius savo taškus – 47:32.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau strigo, o „Olympiakos“ judėjo į priekį. Graikijos klubas pirmavo 53:37, kai buvo likę žaisti tris minutes.

Netrukus M.Sajus prasižengė ir N.Milutinovas pataikė du baudų metimus – 55:37. M.Pocius mėgino laimę iš toli, bet buvo netaiklus. O tada N.Milutinovas iš po krepšio metė dvitaškį, nepataikė, atkovojo kamuolį ir privertė prasižengti M.Sajų. Jam buvo skirta nesportinė pražanga.

N.Milutinovas pataikė vieną metimą, bet „Olympiakos“ rengė ir ataką. Ši buvo nevaisinga. „Olympiakos“ likus žaisti pusantros minutės pirmavo 56:37.

„Olympiakos“ po trijų kėlinių pirmavo 58:41.

Antrasis kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 39:30 (14:15, 25:15)

„Žalgiris“ iškart turėjo progą didinti skirtumą, bet M.Pocius suklydo. O tada gindamasis I.Vougioukas užsidirbo nesportinę pražangą. D.Hackettas pataikė abu baudų metimus, o tada „Olympiakos“ rengė savo ataką. Čia ir vėl suspindėjo D.Hackettas, smeigęs tritaškį – 19:15.

Puolime įtampa paveikė B.Motumą, kuris sužingsniavo. „Žalgiriui“ pavyko apsiginti, bet ir vėl puolime suklydo B.Motumas ir D.J.Strawberry baudė kauniečius – 21:15.

Sužaidus keturias minutes pirmuosius taškus pelnė J.Randle'as. „Žalgiris“ atsiliko 21:24.

Likus žaisti beveik dvi minutes H.Warrickas buvo nubaustas nesportine pražanga. I.Vougioukas metė baudų metimus ir abu kartus buvo teisus. „Žalgiris“ atsiliko 30:34 ir rengė savo ataką, bet R.Seibutis sužingsniavo.

„Olympiakos“ dar pavyko padidinti tempą ir ekipa pridėjo penkis taškus, kėlinį baigdama 39:30.

Pirmasis kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 14:15

Pirmoji „Žalgirio“ ataka baigėsi P.Jankūno klaida, o tada sąskaitą atidarė G.Printezis – 2:0. „Olympiakos“ spaudė savo aikštėje svečius, bet R.Seibutis skubotą metimą po klaidinančio judesio pavertė taškais – 2:2. Bet gintis žalgiriečiams nesisekė – G.Printezis prašoko P.Jankūną ir pelnė du taškus, privertęs prasižengti M.Sajų. „Olympiakos“ po poros minučių pirmavo 5:2.

Sirgaliai daug taiklių metimų nematė. Įpusėjus kėliniui „Olympiakos“ pirmavo 11:5 ir I.Vougioukas baudų metimais skirtumą sumažino iki 8:11.

Pirmąjį tritaškį „Žalgiris“ pataikė likus žaisti porą minučių, kai K.Vecvagaras skirtumą sumažino iki 11:14. Tai buvo trečiasis „Žalgirio“ metimas iš toli.

Paskutinę minutę P.Jankūnas pradėjo dvitaškiu, skirtumą sumažinusiu iki 13:14. Netrukus žalgiriečiai gavo progą persverti rezultatą ir B.Motumas tai padarė – 15:14.

Sudėtys.

„Žalgiris“: J.Randle'as, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, M.Sajus

„Olympiakos“: V.Spanoulis, G.Printezis, O.Hunteris, V.Mantzaris, K.Papanikolaou.

Kiti rezultatai:

Malagos „Unicaja“ – Belgrado „Crvena zvezda“ 72:78 (20:12, 23:15, 17:26, 12:25)

Stambulo „Anadolu Efes“ – Zagrebo „Cedevit“ 80:76 (20:28, 14:8, 19:18, 27:22)

Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Darussafaka“ 77:69 (25:21, 20:18, 12:15, 20:15) (žaidė ketvirtadienį)

Atėnų „Panathinaikos“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 84:79 (19:19, 17:22, 24:22, 24:16) (žaidė ketvirtadienį)

„Barcelona“ – Madrido „Real“ 72:65 (25:4, 15:24, 12:23, 20:14) (žaidė ketvirtadienį)

Bambergo „Brose Baskets“ – Maskvos srities „Chimki“ 84:79 (16:17, 24:23, 16:24, 28:15) (žaidė ketvirtadienį)

Maskvos CSKA – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 90:78 (20:14, 20:12, 28:30, 22:22) (žaidė ketvirtadienį)

***

Rekordas. Vassilis Spanoulis siekia patekti į turnyro istoriją. Gynėjui trūksta šešių taiklių baudos metimų, kad taptų pirmuoju, kuris pataikė 800 baudų. Kol kas pirmas žengia Juanas Carlosas Navarro iš „Barcelona“ – 795 pataikymai.

Riba. Du perimti kamuoliai V.Spanouliui leistų tapti 13-uoju Eurolygos žaidėju, šioje statistikos kategorijoje per karjerą pasiekusiu 200 ribą.

Siekiai. Mattui Lojeski trūksta trijų tritaškių iki 100, o visai „Olympiakos“ komandai – 5 blokų iki 1000. Kol kas per visą Eurolygos istoriją tai yra pavykę trims ekipoms – „Barcelona“, Maskvos CSKA ir Tel Avivo „Maccabi“.

Kamuoliai. Pauliui Jankūnui trūksta trijų puolant atkovotų kamuolių iki 400 ribos.