„Fenerbahce“ išsigelbėjo per pratęsimą ir finale žais su CSKA

Aistringai savų sirgalių palaikoma Stambulo „Fenerbahce“ žengė į Eurolygos finalą. Ketvirtajame kėlinyje jie išplėšė pratęsimą, 88:77 (23:15, 18:25, 14:17, 17:15, 16:5) įveikė Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipą ir dėl čempionų titulo sekmadienį varžysis su Maskvos CSKA.

„Fenerbahce“ – „Laboral Kutxa“ rungtynių akimirkos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

May 13, 2016, 9:42 PM, atnaujinta May 25, 2017, 4:38 PM

Maskviečiai pirmajame pusfinalyje Berlyne 88:81 (23:12, 24:25, 21:22, 20:22) įveikė kitą Rusijos ekipą – Krasnodaro „Lokomotiv“.

Rungtynes žymiai geriau pradėjo Stambulo krepšininkai – jie spurtavo 13:0, o pirmuosius taškus „Laboral Kutxa“ pelnė sužaidus kiek daugiau nei tris minutes.

Netrukus jie surengė spurtą ir priartėjo, bet pirmą kėlinį geriau pabaigę ir triukšmingų sirgalių palaikomi turkai turėjo aštuonių taškų pranašumą.

Antrasis kėlinys priklausė Ioanniui Bourousiui, kuris pelnė 7 taškus iš eilės ir artino Vitorijos ekipą – 22:25. Iš jo vairą perėmė Darius Adamsas, pataikęs du tolimus metimus ir neleidęs pabėgti „Fenerbahce“ klubui.

D.Adamsas tęsė savo šou trečiajame kėlinyje – pataikė dar vieną tritaškį, pridėjo dvitaškį ir Vitorijos klubas pirmavo 54:50.

I.Bourousis kėlinį pabaigė tritaškiu, o ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė dar septynis taškus be atsako ir leido „Laboral Kutxa“ pirmauti 66:59.

Turkai atsakė spurtu 5:0 ir vėl sugrąžino intrigą.

Komandos įsivėlė į gynybinį krepšinį, kuriame geriau sekėsi „Laboral Kutxa“, bet Luigi Datome likus 48 sekundėms pataikė tritaškį ir ekipas teskyrė taškas – 70:71.

D.Adamsas pataikė tik vieną baudos metimą, o Kostas Sloukas prasiveržimu lygino rezultatą.

D.Adamsas prametė tolimą metimą, o turkams jau neužteko laiko atakai – ekipos žaidė pratęsimą. Čia išryškėjo „Fenerbahce“ krepšininkų pranašumas, kurie buvo mažiau pavargę ir dominavo pratęsime.

„Fenerbahce“: B.Bogdanovičius 18, L.Datome 15, J.Vesely ir E.Udoha po 14, K.Sloukas 13.

„Laboral Kutxa“: I.Bourousis 22, D.Adamsas 19, K.Tillie 13, A.Hanga 10.

***

Starto sudėtys. „Fenerbahce“: E.Udoha, P.Antičius, B.Bogdanovičius, B.Dixonas, L.Datome.

„Laboral Kutxa“: D.Planiničius, D.Hanga, D.Adamsas, D.Bertanis, K.Tillie.

Pratęsimas: “Fenerbahce“ – „Laboral Kutxa“ 88:77 (23:15, 18:25, 14:17, 17:15, 16:5)

Turkai pratęsimą pradėjo galingai ir pirmavo 79:74. „Laboral Kutxa“ palūžo ir atsiliko 74:83.

Ketvirtasis kėlinys: “Fenerbahce“ – „Laboral Kutxa“ 72:72 (23:15, 18:25, 14:17, 17:15)

I.Bourousis tęsė savo šou – pelnė penkis taškus iš eilės ir ispanai pirmavo 62:57.

Vitorijos ekipa buvo pabėgusi 66:59, bet J.Vesely pradėjo rinkti taškus ir mažino atsilikimą – 65:66.

Ispanai vėl bandė tolti – po baudos metimų pirmavo 70:65.

D.Adamsas pataikė tik vieną baudos metimą, o Kostas Sloukas prasiveržimu lygino rezultatą, palikdamas 25 sekundes.

Abi ekipos jau nieko nenuveikė ir keliavo į pratęsimą.

Trečiasis kėlinys: “Fenerbahce“ – „Laboral Kutxa“ 55:57 (23:15, 18:25, 14:17)

Abi ekipos beveik dvi minutes nepelnė taškų, o turkų klaidomis pasinaudoje „Laboral Kutxa“ krepšininkai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 42:41.

Penki iš eilės P.Antičiaus taškai vėl išvedė į priekį Stambulo komandą – 46:42.

Komandos ir toliau skyrė vienas metimas – turkai pirmavo 50:49, bet dažnai klydo ir vertė Ž.Obradovičių griebtis minutės pertraukėlės.

D.Adamsas tęsė savo šou – pataikė dar vieną tritaškį, pridėjo dvitaškį ir Vitorijos klubas pirmavo 54:50.

I.Bourousis kėlinį pabaigė tritaškiu – 57:55 pirmavo ispanai.

Antrasis kėlinys: “Fenerbahce“ – „Laboral Kutxa“ 41:40 (23:15, 18:25)

I.Bourousis pelnė 7 taškus iš eilės ir artino Vitorijos ekipą – 22:25.

Komandos žaidė ramų gynybinį krepšinį, o J.Vesely kelis kartus įspūdingai dėjo į krepšį – „Fenerbahce“ buvo priekyje 28:22.

Komandos apsikeitė identiškomis atakomis – K.Tillie pelnė du taškus su pražanga, tačiau netrukus B.Bogdanovičius turkų ekipai grąžino persvarą identišku epizodu – 35:27.

D.Adamsas įsūdė du iš eilės tritaškius ir vėl artino „Laboral Kutxa“ komandą prie varžovų – 35:41.

„Laboral Kutxa“ kėlinį pabaigė spurtu 5:0 ir atsiliko tik tašku – 40:41.

Pirmasis kėlinys: „Fenerbahce“ – „Laboral Kutxa“ 23:15

Įspūdinga turkų atkarpa – per pirmąsias dvi minutes jie pelnė 10 taškų, o ispanai nesukrapštė nei vieno.

Pirmuosius taškus „Laboral Kutxa“ pelnė sužaidus kiek daugiau nei tris minutes ir atsiliko 2:13. Netrukus Vitorijos krepšininkai surengė spurtą ir privertė Željko Obradovičių prašyti minutės pertraukėlės – „Fenerbahce“ persvara tirpo iki 15:10.

Po pirmo kėlinio Turkijos ekipa pirmavo 23:15.

***

Šios komandos 2015-2016 metų sezone santykių dar nesiaiškino.

Įdomu tai, kad abejose ekipose vietiniai krepšininkai beveik nevaidina jokio vaidmens. Iki finalo ketverto turkai įmetė vos 5,1 proc. Stambulo komandos taškų, o iš vietos krepšininkų tik Melihas Mahmutoglu žaisdavo ilgiau nei 10 min.

Baskų krašto klubas „Laboral Kutxa“ labai nenoriai įsileidžia žaidėjus iš kitų Ispanijos dalių ir mieliau remiasi užsieniečiais. O šį sezoną vienintelis Vitorijos komandai atstovaujantis Ispanijos krepšinio auklėtinis yra iš Maljorkos kilęs A.Corbacho. Jis nėra svarbus žaidėjas ir pelnė vos 3,1 proc. Vitorijos ekipos taškų.

„Laboral Kutxa“ šiame Eurolygos sezone iškovojo 18 pergalių ir patyrė 9 nesėkmes. Turkijos ekipos kraityje – 22 pergalės ir 5 pralaimėjimai.