CSKA sudaužė geriausią Eurolygos gynybą ir žengė į finalą

CSKA – „Lokomotiv“ rungtynių akimirkos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

May 13, 2016, 6:29 PM, atnaujinta May 25, 2017, 4:58 PM

Geriausias Eurolygos krepšininkas žlugdė varžovus, o Maskvos CSKA krepšininkai užtikrintai žengė į Eurolygos finalą. Berlyne vykstančiose finalo ketverto varžybose jie pusfinalyje 88:81 (23:12, 24:25, 21:22, 20:22) įveikė kitą Rusijos ekipą – Krasnodaro „Lokomotiv“.

Fantastiškai žaidė prancūzas Nando de Colo – jis pelnė 30 taškų (9/14 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud. met.).

Maskviečiai savo jėgą parodė jau pirmosiomis minutėmis, kai spurtavo 9:0 ir pirmuosius taškus varžovams leido pelnyti tik sužaidus tris minutes.

„Lokomotiv“ buvo sumažinę atsilikimą, tačiau N.de Colo pirmąjį kėlinį pabaigė taikliu dvitaškiu, o antrajame CSKA įjungė aukštesnę pavarą – tolimais metimais ir puolime atkovotais kamuoliais daužė geriausią Eurolygos gynybą ir vienu metu įgijo šešiolikos taškų persvarą – 47:31.

CSKA trečiojo kėlinio pradžioje ir vėl bandė bėgti, bet „Lokomotiv“ sugebėjo ištirpdyti jų pranašumą iki šešių taškų – 54:60.

Nors Krasnodaro ekipa vis priartėdavo, bet CSKA turėjo savus atsakymus ir užtikrintai pirmavo. Kėlinys baigėsi N.de Colo tolimu metimu per varžovo rankas, tačiau D.Draperis įskraidino neįtikėtiną metimą paskutinėmis kėlinio sekundėmis – prieš lemiamą kėlinį CSKA pirmavo 68:59.

Ketvirtajame kėlinyje CSKA pranašumas jau nekėlė abejonių – po eilinio N.de Colo šūvio jie pirmavo 78:62 ir likus žaisti šešias minutes buvo užtikrinti savo pergale.

„Lokomotiv“ buvo geriausiai besiginanti Eurolygos komanda – vidutiniškai praleisdavo po 70 taškų, tačiau CSKA šią ribą pasiekė beveik per tris kėlinius – sužaidus trisdešimt minučių maskviečiai buvo surinkę 68 taškus.

CSKA pirmavo nuo pirmųjų mačo minučių ir neleido varžovams nei karto išsiveržti į priekį.

Maskviečiai nuostabiai pataikė – tikslą pasiekė 20 iš 30 dvitaškių (66,7 proc.), 11 iš 22 tritaškių (50 proc.) ir visos 15 baudų.

CSKA: N.de Colo 30, V.Fridzonas 13, A.Voronsevičius ir V.Chriapa po 9, M.Teodosičius ir K.Hinesas po 8.

„Lokomotiv“: M.Delaney 26, D.Draperis 17, A.Randolphas 13, R.Broekhoffas 12.

***

Mačo eiga.

Starto sudėtys. CSKA: M.Teodosičius, N.de Colo, A.Voronsevičius, C.Higginsas, K.Hinesas.

„Lokomotiv“: M.Delaney, A.Randolphas, V.Claveras, J.Voronovas, R.Broekohoffas.

Ketvirtasis kėlinys: CSKA – „Lokomotiv“ 88:81 (23:12, 24:25, 21:22, 20:22)

Maskvos ekipos persvara nekėlė abejonių – 75:62. Likus žaisti dvi minutes abi ekipos po truputį rengėsi mačo pabaigai – CSKA pirmavo 82:72.

„Lokomotiv“ net nespaudė varžovų, nors atsilikimą sumažino iki 77:84.

Trečiasis kėlinys: CSKA – „Lokomotiv“ 68:59 (23:12, 24:25, 21:22)

CSKA kėlinį pradėjo penkiais taškais be atsako ir pirmavo 52:37, tačiau po M.Delaney sudėtingo tritaškio „Lokomotiv“ mažino atsilikimą iki vienženklio – 43:52.

„Lokomotiv“ sužaidė atkarpą 8:0, bet jų pastangas braukė M.Teodosičius, pataikęs tolimą metimą – 55:45.

CSKA vėl buvo atitrūkusi trylika taškų, bet „Lokomotiv“ bandė gelbėtis – 51:58.

Nors Krasnodaro ekipa vis priartėdavo, bet CSKA turėjo savus atsakymus ir užtikrintai pirmavo. Kėlinys baigėsi N.de Colo tolimu metimu per varžovo rankas, tačiau D.Draperis įskraidino neįtikėtiną metimą paskutinėmis kėlinio sekundėmis.

Antrasis kėlinys: CSKA – „Lokomotiv“ 47:37 (23:12, 24:25)

D.Draperis kėlinį pradėjo penkiais taškais iš eilės ir „Lokomotiv“ artėjo – 17:23. Krasnodaro ekipa įjungė svarbiausią savo ginklą – gynybą. CSKA taškų nesugebėjo pelnyti daugiau nei tris minutes, tačiau išliko priekyje 25:19.

Netrukus CSKA pradėjo bėgti – keli puolime atsikovoti kamuoliai ir „Lokomotiv“ klaidos leido maskviečiams susikrauti dviženklę persvarą – 32:21.

Po V.Fridzono ir A.Voronsevičiaus tolimų metimų CSKA bėgo 38:23.

Krasnodaro krepšininkai bandė laikytis taiklių tritaškių dėka – 31:41, bet CSKA atsakė dviems savo tolimais metimais – 47:31.

Pirmasis kėlinys: CSKA – „Lokomotiv“ 23:12

CSKA galingai pradėjo pusfinalį – 9:0. Krasnodaro krepšininkai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus tris minutes – pasižymėjo Malcolmas Delaney.

Netrukus tas pats M.Delaney pataikė iš toli ir mažino atsilikimą – 5:11. Pristabdę Maskvos krepšininkų puolimą „Lokomotiv“ ir toliau artėjo – 9:13.

CSKA naudojosi Krasnodaro ekipos klaidomis gynyboje ir kelis kartus lengvai pelnė taškus. Kėlinį pabaigė sudėtingas N.de Colo dvitaškis paskutinėmis sekundėmis – 23:12.

***

Šios komandos du kartus santykius aiškinosi Jungtinės lygos čempionate ir pasidalino po pergalę.

„Lokomotiv“ laimėjo 94:88, o CSKA – 77:65.

CSKA vadinama Eurolygos favorite nuo pat sezono pradžios. Maskvos krepšininkai turnyre pasiekė 22 pergales ir patyrė 5 pralaimėjimus.

Tuo tarpu „Lokomotiv“ patekimas į finalo ketvertą vadinamas staigmena. Krasnodaro krepšininkai turnyre iškovojo 20 pergalių ir suklupo 9 kartus.