Lietuvos rinktinė toliau traiško varžovus: šįkart – Venesuelą

Lietuvos ir Venesuelos rungtynės.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (45)

2016-07-10 18:03, atnaujinta 2017-05-19 07:02

Lietuvos krepšinio rinktinė pergalės siautulį atvežė ir į Vilnių. Jonas Kazlauskas jau metė žvėrišką Jono Valančiūno kortą, bet sekmadienį sostinėje Venesuelos krepšinio komandą nagais draskė ir kiti rinktinės nariai. Venesuela nuo pat pirmųjų minučių pajuto energingą olimpinės sėkmės vertą Lietuvos žaidimą ir galiausiai ėmė žaisti tarsi sulaužyta. Lietuvos rinktinė tarptautinį krepšinio turnyrą pradėjo pergale prieš Venesuelą 84:53 (28:14, 19:10, 18:13, 19:16).

Tai – trečioji Lietuvos rinktinės pergalė iš tiek pat galimų per draugiškų rungtynių ciklą. Klaipėdoje Lietuvos rinktinė 88:58 nušlavė Naująją Zelandiją, o tada 81:56 nupūtė ir Tunisą, nors J.Kazlauskas ir neturėjo svarbiausių priekinės linijos žaidėjų.

Statistika. Lietuva: A.Juškevičius 15 (tritaškiai: 5/5), J.Valančiūnas 14, M.Grigonis 13, A.Kavaliauskas 10, M.Kalnietis, M.Girdžiūnas po 6, E.Ulanovas 5, D.Gailius, D.Sabonis po 4, A.Milaknis 3, P.Jankūnas ir R.Seibutis po 2.

Venesuela: J.Coxas 12, D.Lewis-Padronas ir M.Ruizas po 7, L.Bethelmy ir G.Echenique po 6, A.Perezas 5, V.Greivis, D.Cubillanas po 3, W.Graterolas 2.

Jonas Valančiūnas iškart užkariavo aikštelę. Kone kiekvienas perdavimas jam į baudos aikštelę virto taškais ir jau per pusę pirmojo kėlinio „Toronto Raptors“ aukštaūgis surinko 8 taškus. Venesuela mėgino nutildyti bokštą spaudimu du prieš du, bet tada dukart iš eilės laisvas liko Adas Juškevičius, mielai varžovus vaišinęs tritaškiais po Manto Kalniečio perdavimo. Neveltui pirmasis kėlinys baigėsi 28:14.

Antrajame ketvirtyje Domantas Sabonis rodė, kad pildo savo arsenalą naujais metimais, bet pirmasis jo tritaškis skriejo pro šalį. Tačiau šiemet „Oklahoma City Thunder“ naujoku tapęs legendos sūnus ketvirtį pradėjo atkovotu kamuoliu ir dviem taškais, o tada sėdo ant suolo klausyti, ką pasakys J.Kazlauskas.

Ir kol sirgaliai daugiausia dėmesio kreipė NBA krepšininkams, Marius Grigonis maloniai rinko taškus, kurių per pirmąjį ketvirtį primetė 10. Kiek ir J.Valančiūnas.

Po pertraukos sirgaliai išvydo daugiau Lietuvos rinktinės klaidų ir nemenką kiekį skubotų atakų. J.Kazlauskas tikrai turėjo, ką pasakyti savo komandai, kuri, pajutusi laisvę, pernelyg atsipalaidavo.

J.Valančiūnas tapo atsakymu į visas bėdas. Pataikyta bauda, dvitaškis su pražanga ir Lietuvos rinktinė pirmavo 56:31.

O kai D.Sabonis mėgino pakartoti gerą gynybą ir prasižengė prieš metantį varžovą, jaunasis aukštaūgis iškart pribėgo prie J.Kazlausko. Treneris davė greitą nurodymą klusniam mokiniui.

Rungtynės jau buvo praradusius malonų žavesį. Lietuvos rinktinės sirgaliai tiesiog laukė pergalės ir tai, kad Venesuela neturi šansų tarsi įrėmino penktasis A.Juškevičiaus tritaškis, baigiantis trečiajam kėliniui – 65:37.

Ketvirtasis kėlinys ir vėl tapo formalumu. Taip pat kaip per rungtynes su Naująja Zelandija ar Tunisu.

Geriausiai viską įrėmino ketvirčio startas, kai M.Kalnietis antrąjį tritaškį iš eilės pataikė dar palaukdamas, ar nors vienas varžovas mėgins jam sutrukdyti.

Dabar Lietuvos rinktinė kitas rungtynes žais Alytuje. Lietuvos 12 dieną J.Kazlausko komanda susitiks su Olandija, o liepos 14 dieną žais su Baltarusija.

Ko sirgaliai tikėsis ir per ketvirtąsias rungtynes? Tik pergalės. Juk Lietuvos rinktinė įtikino, kad draugiškame cikle net neketina mažinti apsukų.

Statistika.

Lietuva – Venesuela

Dvitaškiai: 15/25 (60 proc.) – 15/29 (51 proc.)

Tritaškiai: 13/29 (44 proc.) – 5/20 (25 proc.)

Baudų metimai: 15/17 (88 proc.) – 8/10 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 32 (10) – 24 (9)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 10

Perimti kamuoliai: 10 – 9

Klaidos: 14 – 20

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. Lietuva – Venesuela 84:53 (28:14, 19:10, 18:13, 19:16).

M.Kalnietis kėlinį pradėjo tritaškiu, o tada vėl atsidūrė laisvas. Įžaidėjas pažiūrėjo į varžovus ir ataką baigė dar vienu tolimu metimu – 68:37.

D.Sabonis lengvai pelnė du taškus, o tada M.Grigonis prisiminė, kad mėgsta tritaškius. Lietuvos rinktinė išsiveržė 76:42.

O sužaidus 4 minutes J.Coxas tapo pirmuoju Venesuelos žaidėju, kuriam pavyko surinkti dviženklį taškų skaičių.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 78:47. J.Kazlauskas suplojo delnais, kai M.Grigonis veržėsi po krepšiu, o tada prakišo kamuolį A.Kavaliauskui. Šis ataką baigė dvitaškiu – 82:49.

Likus žaisti pusantros minutės M.Girdžiūnas pataikė abu baudų metimus. Lietuvos rinktinė pirmavo 85:41.

Lietuvos rinktinė užbaigė formalumą ir šventė pergalę 84:53.

Trečiasis kėlinys 65:37 (28:14, 19:10, 18:13)

Lietuvos rinktinė kėlinį pradėjo klaida, bet privertė varžovus mesti paskutinę sekundę. Venesuelai pasisekė, nes kamuolys krito M.Ruizui į rankas ir jis pelnė dvitaškį – 26:27. Ir kai D.Gailius perėmė kamuolį, savo kraitį dvitaškiu padidino D.Sabonis – 49:26.

Sužaidus tris minutes R.Seibutis šoko į kovą dėl kamuolio. Lietuvis krito ant parketo ir aikštę paliko tik šoliuodamas ant vienos kojos. Sirgaliai jį palydėjo plojimais.

Po šio epizodo D.Sabonis puikiai apsigynė prieš įsibėgėjusį varžovą, bet netrukus pametė kamuolį. Venesuela skirtumą mažino iki 31:49.

J.Valančiūnas sužaidus šiek tiek daugiau nei 5 minutes stojo prie baudų metimo linijos, bet taiklus buvo tik vienas jo metimas. Lietuvos rinktinė pirmavo 53:31, o tada J.Valančiūnas pelnė du taškus su pražanga – 56:31.

A.Juškevičius nuobodulį nutraukė tritaškiu ir likus žaisti pusantros minutės lietuviai pirmavo 60:34, o netrukus D.Gailius puikiai sužaidė su A.Kavaliausku – 62:34. O paskutinę sekundę „bombą“ paleido A.Juškevičius. Tai buvo jo penktasis tritaškis – 65:37.

Antrasis kėlinys. Lietuva – Venesuela 47:24 (28:14, 19:10)

D.Sabonis antrąjį kėlinį pradėjo užtikrintai. Atkovojo kamuolį gynyboje, o tada pelnė du taškus – 30:14. Seriją taškų paleido ir M.Grigonis – pataikė dvitaškį, o tada tritaškį – 35:20.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 35:20, tačiau tada rungtynės buvo trumpam sustabdytos. D.Lewisas-Padronas nemaloniai leidosi ant čiurnos ir jam aikštę padėjo palikti medikai. Netrukus ant suolo D.Sabonis ir J.Kazlauskas turėjo, ką jam pasakyti.

A.Milakniui po šešių žaidimo minučių atsirado proga mesti laisvam ir jis smeigė tritaškį – 38:20. Netrukus A.Milaknis puikiai apsigynė ir gavo dar vieną progą mesti laisvas, bet šįkart jam nepavyko pataikyti.

Paskutinę minutę Lietuvos rinktinė pradėjo pirmaudama 42:22, o tada varžovams išsimetant kamuolį M.Girdžiūnas šovė į priekį ir lietuviai išsiveržė 44:22. Netrukus M.Girdžiūnas privertė puolime prasižengti varžovą, o A.Juškevičius ataką baigė tritaškiu – 47:22.

Po antrojo kėlinio lietuviai pirmavo 47:24.

Pirmasis kėlinys. Lietuva – Venesuela 28:14.

Pirmasis J.Valančiūno judesys buvo sėkmingas – jis laimėjo ginčo kamuolį, bet lietuviai pelnyti taškų nesugebėjo, o Venesuela už tai baudė tritaškiu – 3:0. Kitoje atakoje J.Valančiūnas privertė prasižengti G.Echenique, o per atakos kartojimą E.Ulanovas sirgalius džiugino tritaškiu – 3:0.

Po poros minučių J.Valančiūnas gražiai užbaigė ataką, o Lietuva pirmavo 5:4. J.Kazlausko komanda apsigynė ir jau kitą ataką dvitaškiu užbaigė E.Ulanovas – 7:4. Po trijų žaidimo minučių M.Kalnietis puikiai perdavė kamuolį J.Valančiūnui, o šis neklydo ir lietuviai išsiveržė 9:4. Varžovai puolė spausti J.Valančiūną po krepšiu ir tada paliko laisvą A.Juškevičių. M.Kalniečio pastebėtas komandos draugas ataką baigė tritaškiu – 12:4.

Sužaidus beveik 5 minutes A.Juškevičius pataikė dar vieną tritaškį – 15:4. Po 6 minučių žaidimo J.Kazlauskas M.Kalniečiui leido pailsėti, o į aikštę leido vieną realiausių iš galimų jo dublerių M.Girdžiūną. Šis savo žaidimą pradėjo netaikliu tritaškiu.

Varžovams tritaškį pataikyti pavyko. Lietuva pirmavo 17:11.

Kai per paskutinę kėlinio minutę M.Grigonis pataikė iš toli, Lietuva pirmavo 28:14. Tokiu rezultatu lietuviai ir užbaigė kėlinį, nors R.Seibutis dar turėjo progą skirtumą padidinti, tačiau nepataikė.

Starto penketai.

Lietuva: M.Kalnietis, A.Juškevičius, E.Ulanovas, P.Jankūnas ir J.Valančiūnas.

Venesuela: G.Vargas, J.Cox, L.Bethelmy, A.Perezas, G.Echenique.

Iškrito. Lietuvos rinktinė pasirengimą olimpiadai pradėjo birželio 20 dieną Palangoje ir nors visi krepšininkai į J.Kazlausko stovyklą susirinko praėjusią savaitę, strategas spėjo iš sąrašo išbraukti vieną krepšininką. J.Kazlauskas atsisveikino su Roku Giedraičiu. „Akivaizdžiai matėsi, kad Rokas netraukė iki rinktinės lygio. Mes pasikalbėjome su juo. Sezonas nesisekė, jį blaškė iš vienos komandos į kitą, trūko žaidimo laiko, kurio gavo tik pabaigoje. Galiu tik pakartoti, kad matau perspektyvų žaidėją, kuris turėtų daugiau investuoti į save. Visais atžvilgiais“, – sprendimą paaiškino treneris.

Pergalės. Lietuvos rinktinė jau pirmosiose draugiškose rungtynėse pademonstravo jėgą, nors neseniai buvo pradėjusi dirbti kartu, o ekipoje nebuvo pagrindinių lyderių. Lietuvos rinktinė 88:58 nušlavė Naująją Zelandiją. Greitai Lietuvos rinktinė pakartojo sėkmingą žaidimą ir prieš Tunisą. Nors pradžioje strigo, Lietuvos rinktinė Klaipėdoje 81:56 nugalėjo Tunisą.

NBA. Mindaugas Kuzminskas tiek prieš Naująją Zelandiją, tiek prieš Tunisą greitai parodė, kad gali tapti lyderiu. Naujokų gabumus išvysti norėjęs J.Kazlauskas netgi nešvaistė daug minučių M.Kuzminskui. Pastarasis savaitgalį buvo išvykęs į Ameriką, kur padėjo parašą ant sutarties su „New York Knicks“ klubu. Į NBA patekęs M.Kuzminskas į Lietuvą sugrįžo šeštadienį.

Arsenalas. J.Kazlauskas prieš pirmuosius mačus ne kartą pabrėžė, kad yra priverstas daryti įvairius pakitimus, nes neturi visų krepšininkų. Klaipėdoje J.Kazlauskas negalėjo remtis Jono Mačulio, Jono Valančiūno, Domanto Sabonio ir vis dar dėl savo ateities neužtikrinto Donato Motiejūno paslaugomis. Pastarasis dar nežino, ar žais rinktinėje. Kiti krepšininkai – su J.Kazlausku.

Prisiminimai. Venesuela Lietuvos krepšiniui kelia ne itin malonius jausmus. Lietuvos rinktinė prieš 2012 metų olimpiadą turėjo žaisti atrankos turnyre, kuris vyko Venesueloje. Lietuvos rinktinės krepšininkai ten sulaukė daugybės barjerų – buvo trukdomos treniruotės, apsunkinami kiti procesai, tarp kurių – kelionė į rungtynes. Lietuvos rinktinė įveikė barjerą, o finišą Venesueloje komentatorius Linas Kunigėlis pažymėjo įžymia fraze.

„Tankams šalia arenos užkūrus savo senus dyzelinius variklius, salės patalpa per kelias minutes prisipildė išmetamųjų dujų. Treniruotė greitai sutrumpėjo“, – prisiminimais dalijosi LKF viešųjų ryšių ir rinkodaros direktorius L.Kunigėlis.

Planas. Lietuvos rinktinės tvarkaraštis šiemet – ypač įtemptas. Lietuvos rinktinė tėvynėje sužais tik 6 mačus, nors J.Kazlauskas ir neslėpė – norėtų daugiau. Liepos 12 dieną Lietuvos rinktinė Alytuje susitiks su Olandija, o liepos 14 dieną Kėdainiuose – su Baltarusija. Paskutinysis lietuvių mačas namuose įvyks liepos 18 dieną Kaune. Tuomet Lietuvos rinktinė susitiks su Ispanija ir iškeliaus į šią šalį.