Prakeiksmas nenutrauktas: „Žalgiris“ neturėjo vilčių prieš „Maccabi“

Rungtynių akimirkos.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (33)

Oct 28, 2016, 7:28 PM, atnaujinta May 10, 2017, 12:19 AM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko nutraukti prakeiksmo Eurolygoje, trunkančio jau aštuonerius metus – dešimtą kartą iš eilės pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams. Izraelio klubas buvo stipresnis 87:74 (21:16, 22:16, 21:25, 23:17).

Lietuvos čempionai tragiškai pradėjo rungtynes – per pirmus du kėlinius švaistė vieną tritaškį po kito – metė 17 kartų, bet pataikė vos du kartus.

Per didžiąją rungtynių pertrauką Šarūnas Jasikevičius savo auklėtinius išvadino „minkštais“ ir šie trenerio žodžius išgirdo.

Per trečią kėlinį žalgiriečiai atsakė varžovams fizine kova, pataikė net penkis tolimus metimus iš septynių ir varžovų persvarą buvo ištirpdę iki keturių taškų.

Tačiau euforija baigėsi ketvirto kėlinio pradžioje – sužaidus vos minutę „Maccabi“ susigrąžino vienuolikos taškų pranašumą.

Rungtynės galiausiai sugriuvo dar po kelių akimirkų – Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga. Po kelių akimirkų tokia pačia pražanga nubaustas ir Leo Westermannas.

„Žalgiriečiams“ ir toliau tragiškai nesisekė. Pirmus baudų metimus Kauno klubas metė tik ketvirto kėlinio pradžioje, kai varžovai jų buvo atlikę jau 16.

Kauniečių gretose geru žaidimu išsiskyrė vienintelis Lukas Lekavičius. Gynėjas pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 2/8 trit.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 183 cm ūgio krepšininkas surinko 22 naudingumo balus.

Tuo tarpu „Žalgirį“ baudė buvęs ekipos žaidėjas Sonny Weemsas. Amerikietis surinko 16 taškų (5/7 dvit., 2/4 trit.).

Tai buvo trečiasis „Žalgirio“ pralaimėjimas Eurolygoje. Kitą savaitę lietuviai Kaune priims Davido Blatto treniruojamus turkus – Stambulo „Darussafaka“.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16, K.Pangosas 11, L.Westermannas, E.Ulanovas ir B.Motumas po 9, R.Javtokas ir A.Milaknis po 6, P.Jankūnas 4, R.Seibutis ir A.Kavaliauskas po 2, A.Lima 0.

„Maccabi“: A.Goudelockas 18, D.Smithas 17, S.Weemsas 16, D.J.Seeley 11, C.Iversonas 10.

Statistika.

„Žalgiris“ – „Maccabi“

Dvitaškiai: 23/40 (57,5 proc.) – 23/37 (62,2 proc.)

Tritaškiai:  9/33 (27,3 proc.) – 7/17 (41,2 proc.)

Baudų metimai: 1/2 (50 proc.) – 20/23 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 14

Perimti kamuoliai: 5- 7

Klaidos: 16 – 16

***

Ketvirtasis kėlinys: “Žalgiris“ – „Maccabi“

Tik prasidėjus kėliniui „Maccabi“ šovė į priekį, o techninėmis pražangomis nubaustas Šarūnas Jasikevičius ir Leo Westermannas – 58:71.

Svečiai buvo įgyję rekordinę, penkiolikos taškų persvarą ir neleido per daug priartėti „Žalgiriui“ – 68:80.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 57:64 (16:21, 16:22, 25:21)

„Žalgiris“ toliau klydo ir paleido varžovus į priekį – 34:48. „Žalgiris“ pagaliau kilo į kovą – tritaškius pataikė L.Lekavičius ir E.Ulanovas, o spurtą įtvirtino L.Westermanno prasiveržimas – 42:48.

„Žalgiris“ tęsį tolimų metimų fiestą – du iš eilės K.Pangoso šūviai priartino Lietuvos čempionus iki 53:57.

Antrasis kėlinys: “Žalgiris“ – „Maccabi“ 32:43 (16:21, 16:22)

„Žalgiris“ toliau netaikliai svaidė tritaškius, bet dvi minutes neleido pelnyti taškų varžovams – 22:24.

K.Pangosas nerado savo vietos aikštėje, o teisėjai švilpė vieną pražangą po kitos „Žalgiriui“. Kauniečiams prireikė vienuolikos tolimų metimų, kad pataikytų pirmąįjį – tą padarė L.Lekavičius, tačiau tai situacijos negelbėjo – svečiai pirmavo 37:27.

Per pirmus du kėlinius „Žalgiris“ pataikė vos 2 tritaškius iš 17.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 16:21

„Žalgiris“ neblogai pradėjo rungtynes, tačiau nesustabdė du tritaškius pataikiusio Sonny Weemso ir kelis kartus suklydo – 8:13.

„Žalgiris“ niekaip nesulaikė varžovų vidurio puolėjo Maiko Zirbeso, pelniusio šešis taškus iš eilės – 14:19.

Kauniečiams labai sunkiai sekėsi pulti – per pirmą kėlinį prametė visus septynis tritaškius ir padarė keturias klaidas – 16:21.

Starto sudėtys. “Žalgiris“:  R.Seibutis, K.Pangosas, E.Ulanovas, P.Jankūnas ir R.Javtokas.

„Maccabi“: D.J.Seeley, D.Smithas, G.Mekelis, S.Weemsas, C.Iversonas.

***

Permainos. Prieš penkias dienas Izraelio klubas atsisveikino su vyriausiojo treneriu Erezu Edelsteinu – jis klube išdirbo vos kelis mėnesius. Dabar jį pakeitė Rami Hadaras, bet ekipa tęsia naujo trenerio paiešką.

Pažįstamas. 2011-2012 m. sezone „Žalgiryje“ rungtyniavęs Sonny Weemsas šią vasarą persikėlė į Tel Avivą ir greitai tapo vienu „Maccabi“ lyderių – amerikietis Eurolygoje renka po 19 taškų per rungtynes.

Situacija. Abu klubai po trijų turų yra iškovoję po vieną pergalę.