Po keturių pralaimėjimų iš eilės Eurolygoje „Žalgiris“ sudraskė „Galatasaray“

Kauno „Žalgiris“ siekia antrosios pergalės Eurolygoje<br>V.Bitvinsko nuotr.
„Žalgirio“ ekipos ir „Galatasaray“ krepšininkų pasirengimas mačui<br>V.Bitvinsko nuotr.
„Žalgirio“ akistata prieš Stambulo klubą Eurolygoje<br>V.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (47)

Nov 16, 2016, 6:34 PM, atnaujinta Apr 17, 2017, 6:38 PM

Kauno „Žalgirio“ ekipos sirgaliai ilgai kentė pergalių badą Eurolygoje, tačiau trečiadienį jie galėjo mėgautis Lietuvos klubo sėkme. Keturis pralaimėjimus iš eilės patyrę kauniečiai buvo atsidūrę priešpaskutinėje turnyro lentelės vietoje, tačiau sugebėjo atsikratyti autsaiderio etiketės. „Žalgiris“ trečiadienį nuo savo kelio nušlavė Stambulo „Galatasaray“ 87:75 (20:20, 29:17, 20:14, 18:26) ir iškovojo antrąją pergalę. Turkai liko su vienu laimėjimu ir yra Eurolygoje paskutiniai šešiolikti. Tiesa, kauniečiai galėjo ir triuškinti varžovus – buvo įgiję 20 taškų persvarą, bet jos neišlaikė ir vienu metu iš turėto pranašumo buvo likę 8 taškai.

Kauno komanda ir jos vedlys Šarūnas Jasikevičius pastarąjį kartą laimėjimą šventė spalio 21 dieną, namie įveikę Vitorijos „Baskonia“ atstovus.

Po to sekė keturi pralaimėjimai iš eilės. Prieš trečiadienio akistatą daugelis krepšinio specialistų tikino, kad „Žalgiriui“ Stambulo klubas yra tas grobis, kuris tikrai yra jo dantims.

Ir jei ne patys kauniečiai, kurie susikūrė sau begalę problemų, „Žalgiris“ būtų triuškinęs „Galatasaray“.

Kauniečiai pakiliai pradėjo mačą – nors svečiai siekė neatsilikti ir po dešimties minučių buvo lygu 20:20, antrame kėlinyje šeimininkai, esant rezultatui 30:30, spurtavo 9:0 ir pabėgo. Ilsėtis komandos išėjo žalgiriečiams pirmaujant 49:37.

Trečiame kėlinyje jau siautėjantys Kauno krepšininkai tik didino persvarą – 59:41, o jam baigiantis buvo pasiekta 20 taškų riba – 67:47.

Nors atrodė, kad Turkijos klubo laivas nuskendo ir laukia tik formalumas, svečiai galingai pradėjo lemiamą ketvirtį ir po tritaškių priartėjo 67:75.

Atsibudę nuo svajonių triuškinti oponentus „Žalgirio“ krepšininkai neleido toliau turkams sukurti intrigos – pabėgo 81:71 ir laimėjo.

„Žalgiris“: Brockas Motumas 24 (6 atk. kam,), Leo Westermannas 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Kevinas Pangosas (8 rez. perd.) po 9.

„Galatasaray“: Sinanas Guleras 15, Blake'as Schilbas 12, Emiras Preldžičius ir Justinas Dentmonas (1/5 trit.) po 11.

Kitą mačą „Žalgiris“ jau žais po dviejų dienų – išvykoje susikaus su Eurolygos čempione Maskvos CSKA. Pastaroji trečiadienį patyrė pirmąją nesėkmę po 6 iš eilės laimėtų rungtynių. Maskvos CSKA (Rusija) klubas išvykoje 83:91 (18:30,19:19, 20:24, 26:18) pralaimėjo Stambulo „Darussafaka“ (Turkija) ekipai

Statistika

„Žalgiris“ – „Galatasaray“ 87:75

Dvitaškiai: 25/43 (58 proc.) – 20/41 (48 proc.)

Tritaškiai: 9/17 (52 proc.) – 8/20 (40 proc.)

Baudų metimai: 10/16 (62 proc.) – 11/12 (91 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 21

Perimti kamuoliai: 5 – 6

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 16

Klaidos: 14 – 11

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Galatasaray“ 87:75 (20:20, 29:17, 20:14, 18:26).

Nors atrodė, kad svečiai palaužti, turkai nebuvo linkę sudėti ginklų ir 3 min sumažino atsilikimą iki 59:71. Įpusėjus ketvirčiui turkai dar labiau priartėjo iki šeimininkų – po B.Schilbe tritaškio persvara aptirpo iki 67:75. Vis dėlto, ramiau sužaidę, kauniečiai šventė oergalę.

Trečiasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Galatasaray“ 69:51 (20:20, 29:17, 20:14).

Sėkmingai trečią ketvirtį pradėjęs „Žalgiris“ tik didino savo persvarą ir 4 min. turėjo 18 taškų atotrūkį – 59:41. Nors „Galatasaray“ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 47:61, priešpaskutinę minutę po R.Seibučio tritaškio turkų laivas pradėjo skęsti – „Žalgiris“ pirmavo jau net 67:47.

Antrasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Galatasaray“ 49:37 (20:20, 29:17).

Abi ekipos kėlinį pradėjo tritaškiais – tačiau vienu daugiau buvo įmetę svečiai ir jie 3 min. pirmavo 28:25. Tiesa, antrąjį iš eilės tolimą metimą pataikęs A.Milaknis išlygino rezultatą.

Esant rezultatui 30:30, kauniečiai spurtavo ir po B.Motumo tritaškio pabėgo net 37:30. Maža to – po L.Westermanno metimo kauniečiai turėjo didžiausią iki tol persvarą – 39:30. Paskutinėmis kėlinio minutėmis kauniečiai dominavo ir pirmavo 47:34. Svečiai tritaškiu šiek tiek sumažino atsilikimą.

Pirmasis kėlinys: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Galatasaray“ 20:20.

Abi ekipos mačą pradėjo be didesnių žvalgytuvių – svečiai vis dėlto 4 min. pirmavo 7:6. Bet po K.Pangoso ir L.Westermanno metimų kauniečiai 8 min. išsiveržė į priekį 13:11. Turkai neliko skolingi – V.Micovas įsūdė tritaškį ir vėl „Galatasaray“ pirmavo 14:13. Nuo to momento ekipos žengė koją kojon – 16:16, 18:18.

„Žalgirio“ starto sudėtis: K.Pangosas, L.Westermannas, P.Jankūnas, E.Ulanovas ir A.Kavaliauskas.

„Galatasaray“ starto sudėtis: V.Micovas, A.Tyusas, B.Schilbe, S.Guleras ir G.Kosalas.