Eurolygos savaitė: po pažeminimo „Maccabi“ vėl pakeitė trenerį

„Maccabi“ treneris R.Hadaras komandai vadovavo tik 8 savaites.<br>M.Patašiaus nuotr.

Dec 17, 2016, 11:36 AM, atnaujinta Feb 9, 2018, 10:05 PM

Tel Avivo „Maccabi“ tapo pirmąja šiuolaikinės Eurolygos istorijoje komanda, per rungtynes nemetusia nė vienos baudos, ir pirmoji šį sezoną antrą kartą pakeitė trenerį.

Kauno „Žalgiris“ pagerino sezono taikliai mestų baudų rekordą.

Maskvos CSKA pratęsė trylika mėnesių trunkančią pergalių namie seriją ir padidino atotrūkį nuo persekiotojų.

„Barcelona“ sulaukė traumą išsigydžiusio Juano Carloso Navarro, bet pasiekė nepageidaujamą klaidų rekordą.

Bambergo „Brose“ lyderiu tapęs Fabienas Causeur nenusileido rezultatyviausiam turnyro krepšininkui Keithui Langfordui.

Tai buvo įdomiausi įvykiai krepšinio Eurolygos 12-ajame ture. Žvilgsnis į jį – per skaičių prizmę.

0

„Maccabi“ krepšininkai ketvirtadienį per rungtynes išvykoje su „Crvena Zvezda“ klubu nemetė nė vieno baudos metimo. Tai atsitiko pirmą kartą šiuolaikinės Eurolygos istorijoje.

„Crvena Zvezda“ prasižengė vos 12 kartų, bet ir nepasinaudodama šiuo gynybos veiksmu be vargo stabdė varžovų puolimą ir nesunkiai nugalėjo 83:58. „Crvena Zvezda“ pasiekė du klubo rekordus: didžiausios pergalės (25 taškais) ir mažiausiai praleistų taškų.

3

Šiame ture net trys komandos pataikė visus baudos metimus. Tą padarė „Žalgiris“ (15/15), „Galatasaray“ (14/14) ir „Anadolu Efes“ (12/12). Šį sezoną be klaidų baudas yra metusios dar dvi komandos (abi – pirmajame ture): „Brose“ (9/9) ir „Uniks“ (2/2).

3

„Panathinaikos“ krepšininkai per rungtynes su „Fenerbahce“ klubu suklydo vos 3 kartus, o „Barcelona“ žaisdama su CSKA komanda padarė net 24 klaidas. Abu skaičiai yra šio sezono rekordai (mažiausiai ir daugiausiai klaidų). Nenuostabu, kad beveik neklydęs „Panathinaikos“ namie šventė pergalę 81:70, o labai dažnai kamuolį varžovams atiduodavusi „Barcelona“ išvykoje pralaimėjo 76:92.

Beje, absoliutus klaidų rekordas priklauso Malagos „Unicaja“. Ši komanda 2006 metais žaisdama su Badalonos „Joventut“ ekipa suklydo net 35 kartus ir pralaimėjo 52:105.

3

Eurolygos lyderį CSKA nuo artimiausių persekiotojų skiria jau trys taškai. Per 12 turų Maskvos komanda laimėjo 11 kartų, antrąją vietą besidalijantys „Real“, „Olympiakos“, „Baskonia“ ir „Fenerbahce“ – po 8. CSKA šiame ture savo sąskaitą papildė pergale. Tuo tarpu „Real“ ir „Fenerbahce“ pralaimėjo, o šiuodu klubus pavijo „Olympiakos“ ir „Baskonia“.

3

Rusijos klubai šiuo metu užima pirmąją ir paskutiniąją vietas. Žemiausioje lentelės eilutėje įrašytas tik 3 pergales turinčio „Uniks“ pavadinimas. Tiesa, artimiausi varžovai nuo Kazanės komandos pabėgo netoli. „Žalgiris“, „Brose“, „Emporio Armani“ ir „Galatasaray“ laimėjo po 4 kartus.

3

„Uniks“ ir „Baskonia“ rungtynėse per paskutines 7 sek. pirmaujanti komanda keitėsi tris kartus. Likus 7 sek. rezultatą tritaškiu metimu persvėrė „Baskonia“ gynėjas Shane‘as Larkinas (90:88), likus 4 sek. tuo pačiu atsakė „Uniks“ lyderis Keithas Langfordas (91:90), o likus 2 sek. pranašumą „Baskonia“ ekipai sugrąžino du baudos metimus pataikęs Tornike Šengelija (92:91).

Po to K.Langfordas spėjo dar kartą mesti į krepšį, bet jo tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir Vitorijos krepšininkai iškovojo pergalę išvykoje 92:91.

5

Vis giliau grimztantis „Emporio Armani“ pralaimėjo jau penktas iš eilės rungtynes. Tai – ilgiausia šio sezono nesėkmių serija (tiesa, po penkerias paeiliui rungtynes taip pat yra pralaimėję „Galatasaray“ ir „Brose“). Milano krepšininkai, penktadienį išvykoje žaisdami su „Galatasaray“ klubu, trečiajame kėlinyje buvo atsilikę 16 taškų skirtumu (32:48), bet pavijo varžovus ir jų sirgalius vertė jaudintis iki pat finalo sirenos. Paskutinę minutę „Emporio Armani“ snaiperis Krunoslavas Simonas netgi persvėrė rezultatą, tačiau paskui „Galatasaray“ puolėjas Vladimiras Micovas dvitaškiu iš vidutinio nuotolio ir dviem taikliais baudos metimais užtikrino šeimininkams pergalę 83:80.

6 CSKA yra vienintelė komanda, nė karto nesuklupusi savo aikštėje. Eurolygos čempionai Maskvoje šį sezoną laimėjo visas 6 rungtynes. Pridėjus praėjusį sezoną CSKA pergalių namie seriją sudaro jau 17 rungtynių. „Armiečiai“ savo aikštėje pastarąjį kartą pralaimėjo 2015 metų lapkritį, kai pas juos viešėjo „Unicaja“.

8

Rami Hadaras „Maccabi“ vyriausiojo trenerio pareigas ėjo vos aštuonias savaites. Šis 50-metis izraelietis spalio 23 dieną pakeitė iš Tel Avivo klubo atleistą Erezą Edelsteiną, o penktadienį pats buvo priverstas trauktis, kai „Maccabi“ patyrė antrą iš eilės žeminantį pralaimėjimą. R.Hadaras savo vietą užleido iki tol trenerio padėjėju dirbusiam 39 metų Liorui Lubinui. Beje, prieš beveik du mėnesius R.Hadaras irgi buvo paaukštintas iš trenerio padėjėjo pareigų.

Vadovaujant R.Hadarui Tel Avivo krepšininkai Eurolygoje laimėjo 5 iš 10 rungtynių.

8

„Real“ žaidėjai antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo kėlinio pradžioje net 8 minutes į „Darussafaka“ krepšį neįmetė nė vieno taško. Madridiečių sausra prasidėjo 15-ąją min. jiems pirmaujant 31:23. Kai „baltiesiems“ 23-ąją min. pagaliau pavyko pelnyti taškus, jie jau buvo atsilikę 31:40 (praleido 17 taškų iš eilės).

Ši duobė buvo lemiama – „Real“ nebeatkūrė intrigos ir Stambule patyrė pralaimėjimą 68:81.

Kelių „Real“ krepšininkų taiklumas buvo tiesiog tragiškas. Jaycee Carrollas nepataikė nė vieno iš 6 metimų, užpraėjusio sezono finalo ketverto naudingiausias žaidėjas Andresas Nocioni – nė vieno iš 5 tritaškių, prieš savaitę „Žalgirį“ pražudęs Luka Dončičius – nė vieno iš 4 dvitaškių.

9

Po 9 savaičių pertraukos į aikštę grįžo traumą išsigydęs „Barcelona“ simbolis Juanas Carlosas Navarro. Jis penktadienį žaidė vos antrąsias šį sezoną Eurolygos rungtynes.

Katalonų veterano sugrįžimas nesustiprino tiek, kad jie galėtų būti lygiaverčiai varžovai Eurolygos lyderiams CSKA krepšininkams. Rusijos sostinėje „Barcelona“ nagus parodė tik trečiajame kėlinyje, kuriame trumpam išsiveržė į priekį, bet likusią mačo dalį geriau žaidė maskviečia“, nugalėję 92:76.

Beje, CSKA taip pat sulaukė sugrįžėlio – Milošo Teodosičiaus, bet jis dėl nedidelės traumos praleido tik vienas rungtynes.

10

Jau dešimtąsias iš eilės „Panathinaikos“ ir „Fenerbahce“ rungtynes laimėjo šeimininkai. Penktadienį komandos susitiko Atėnuose, o „Panathinaikos“ nugalėjo 81:70. Atėnų komanda, stebint 17,5 tūkstančių žiūrovų, varžovams tik vieną kartą (pirmajame kėlinyje) leido išsiveržti į priekį ir jau antrojo kėlinio pradžioje pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą.

Pastarąjį kartą šių komandų dvikovoje svečiai pergalę šventė 2012 metų vasarį, kai „Panathinaikos“, kurią tuo metu treniravo dabartinis „Fenerbahce“ strategas Željko Obradovičius, nugalėjo Stambule.

23

Per „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ rungtynių pirmuosius tris kėlinius pirmaujanti komanda keitėsi net 23 kartus, o didžiausias skirtumas buvo vos 5 taškai. Vis dėlto paskutiniajame ketvirtyje „Olympiakos“ įrodė, kad yra stipresnis, ir „Žalgirio“ arenoje nugalėjo 88:75.

28

Rezultatyviausi turo krepšininkai Fabienas Causeur iš „Brose“ ir Keithas Langfordas iš „Uniks“ pelnė po 28 taškus. Bet jei amerikiečiui K.Lagfordui toks rezultatyvumas yra kasdienybė, tai prancūzas F.Causeur pasiekė karjeros rekordą.

Labai taikliai atakavęs F.Causeur (8/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 3/3 baudų) vedė „Brose“ į pergalę prieš „Anadolu Efes“ klubą 91:83, surinko 35 naudingumo balus ir buvo pripažintas naudingiausiu turo krepšininku. Vokietijos čempionų žaidėjams savaitės geriausiojo laurai atiteko antrą kartą iš eilės. Praėjusiame ture naudingiausiu krepšininku buvo pripažintas „Brose“ aukštaūgis Nicolo Melli.

Eurolyga. 12-asis turas.

Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 75:88. P.Jankūnas 18, B.Motumas 12, L.Lekavičius 11/ M.Lojeski ir K.Papanikolaou po 16, G.Printezis 15, Kh.Birchas 13. 11097 žiūrovai.

Kazanės „Uniks“ – Vitorijos „Baskonia“ 91:92. K.Langfordas 28, Q.Colomas 23, O.Johnsonas 11/ Sh.Larkinas 22, T.Šengelija 19, R.Luzas 10. 3257 žiūrovai.

Stambulo „Darussafaka“ – Madrido „Real“ 81:68. B.Wanamakeris 27, W.Clyburnas 14, A.Moermanas 12/ F.Reyesas 16, O.Hunteris 10, ... J.Mačiulis 8. 4993 žiūrovai.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Tel Avivo „Maccabi“ 83:58. M.Simonovičius 14, O.Kuzmičius 12, M.Bjelica 11/ D.J.Seeley 15, A.Goudelockas 13. 6489 žiūrovai.

Bambergo „Brose“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 91:83. F.Causeur 28, D.Milleris 17, J.Strėlniekas 12, N.Melli 11/ J.Grangeris 23, D.Brownas 18, 11 atk.kam., T.Honeycuttas 17, Th.Heurtelis 13. 8000 žiūrovų.

Stambulo „Galatasaray“ – Milano „Emporio Armani“ 83:80. V.Micovas 23, B.Schilbas 17, A.Tyusas 14, S.Guleras 13/ R.Sandersas 18, K.Simonas 15, R.Hickmanas 13, M.Raduljica 12. 3441 žiūrovas.

Maskvos CSKA – „Barcelona“ 92:76. C.Higginsas 23, M.Teodosičius 16, 11 rez.perd., N.Kurbanovas 15, V.Fridzonas 13/ V.Claveras 17, P.Koponenas 13. 11273 žiūrovai.

Atėnų „Panathinaikos“ – Stambulo „Fenerbahce“ 81:70. N.Kalathis 16, 11 rez.perd., D.Nicholsas 14, K.C.Riversas ir J.Feldeine‘as po 10/ J.Nunnally 21, K.Sloukas 13, E.Udoh 10. 17500 žiūrovų.