Apkartęs Kauno atsisveikinimas su Eurolyga: „Žalgiriui“ – Milano klubo antausis

„Žalgirio“ ir „Emporio Armani“ rungtynės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Žalgiris“ paskutinę akimirką patyrė pralaimėjimą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Apšilimas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
L.Mažylis buvo pagerbtas ir „Žalgirio“ arenoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (62)

Mar 31, 2017, 7:25 PM, atnaujinta Apr 6, 2017, 7:18 PM

Kauno „Žalgiris“ su savo sirgaliais ypatingai uždarė Eurolygos namų sezoną. Arenoje susirinko rekordinis sirgalių skaičius, Paulius Jankūnas ne tik pakilo rezultatyviausių krepšininkų sąraše, bet ir tapo trijų krepšininkų klubo nariu, o per rungtynių pertrauką daugiau nei 15 tūkstančių sirgalių plojo Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą radusiam Liudui Mažyliui.

Tačiau iki visiškai fantastiško vakaro pritrūko vieno ingridiento – pergalės.

Kauno „Žalgiris“ neištvėrė tikro pragaro ir 84:88 (27:18, 14:21, 22:24, 21:25) pralaimėjo Eurolygos autsaiderei Milano „Emporio Armani“ ekipai, kuri negalėjo verstis nemenku būriu savų krepšininkų. Tarp jų – ir Mantas Kalnietis, kuris jau anksčiau žinojo, kad negalės žaisti dėl atsinaujinusios traumos, tačiau norėjo sugrįžti į gimtąjį Kauną.

„Žalgirio“ arena vos prieš savaitę užfiksavo lankomumo rekordą, tačiau šįkart surinko dar daugiau gerbėjų.

Apie 15200 sirgalių stebėjo nieko Eurolygoje nelemenčias „Žalgirio“ rungtynes, kurias šeimininkai pradėjo efektingu spurtu, tačiau greitai papuolė į bėdą ir visas rungtynes praleido sunkiai kovodami ir kai kur nedovanotinai klysdami.

Pauliui Jankūnu prireikė vos dviejų taškų ir vieno atkovoto kamuolio, kad į savo CV įtrauktų puikius skaičius. Rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų istorijoje jis pakilo į devintąją vietą. Jis taip pat tapo vos trečiuoju Eurolygos krepšininku, kuriam pavyko peržengti 1,5 tūkstančio atkovotų kamuolių ribą.

„Žalgiris“ dar prieš savaitę turėjo realius šansus patekti į Eurolygos ketvirtfinalį, tačiau namuose 68:76 pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams. Tada šansai dar buvo likę, tačiau jie buvo labai sunkiai apčiuopiami.

Dabar „Žalgiriui“ liko dar vienas Eurolygos turas, tačiau paskutinės elitinės lygos sezono rungtynės vyks išvykoje – su Vitorijos „Baskonia“ klubu, kurio marškinėlius vilki Tadas Sedekerskis.

Savotišku atsisveikinu šios rungtynės galėjo tapti ir Šarūnui Jasikevičiui. Net „Žalgirio“ klubo direktorius leido suprasti, kad Šaras po sezono turėtų palikti Kauno komandą. Europoje daugybę grandų sužavėjęs buvęs kone tobulas įžaidėjas turėtų pasirodyti Eurolygoje ir tame pačiame, Kaune, tačiau jau su kita komanda.

Bet jam dar reikia nuveikti itin svarbų darbą – apginti čempionų vardą.

„Žalgirio“ arena penktadienį trumpam nukrypo nuo krepšinio, bet tam, kad pagerbtų Lietuvai ypatingą žmogų. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius L.Mažylis antradienį atrado Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą ir greitai tapo tautos didvyriu.

Penktadienį vos sugrįžęs į Lietuvą jis iš Vilniaus išvyko į Kauną ir apsilankė „Žalgirio“ rungtynėse, kur jam plojo tūkstančiai aistruolių.

Statistika.

„Žalgiris“: K.Pangosas 16, L.Lekavičius 15 (7 rez. perd.), P.Jankūnas (8 atk. kam.) 12, B.Motumas 11, A.Milaknis 10, R.Javtokas 8, A.Lima ir E.Ulanovas po 4, L.Westermannas ir R.Seibutis po 2.

„Emporio Armani“: J.McLeanas ir A.Cinciarini po 17, R.Hickmanas 16, A.Abassas 13, D.Pascolo 12, M.Macvanas 7, M.Raduljica 6.

Kauno „Žalgiris“ – Milano „Emporio Armani“

Dvitaškiai: 21/32 (66 proc.) – 20/37 (54 proc.)

Tritaškiai: 10/26 (39 proc.) – 8/21 (38 proc.)

Baudų metimai: 12/18 (67 proc.) – 24/30 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 22 (4) – 25 (8)

Perimti kamuoliai: 4 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 28 – 20

Klaidos: 10 – 7

Rungtynės.

Įkvėpti gausaus sirgalių būrio žalgiriečiai rungtynes pradėjo žaibiškais ir taikliais metimais. Kevino Pangoso tritaškį lydėjo Artūro Milaknio ir Roberto Javtoko dvitaškiai, o šeimininkai per pusantros minutės išsiveržė 7:0. Po 4 minučių žaidimo „Žalgiris“ jau pirmavo 11:2.

Milano klubo krepšininkai galiausiai pradėjo taikliau mėtyti ir priartėjo 9:15, tačiau „Žalgiris“ savo sirgalius irgi džiugino taiklių metimų serija (19:11). Netrukus Š.Jasikevičiaus komanda skirtumą didino iki 24:13. Ketvirtį Šaro krepšininkai laimėjo 27:18.

Antrojo kėlinio startas „Žalgiriui“ buvo gerokai sudėtingesnis. Jeigu po poros minučių komanda pirmavo 31:23, tai po A.Abasso tritaškio svečiai buvo priartėję 28:31.

Pasibaigus penktajai minutei po M.Raduljicos taškų „Emporio Armani“ priartėjo 32:34. „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo nepataikyti, o tada D.Pascolo tritaškiu persverė rezultatą – 35:34.

Milano klubas išnaudojo Š.Jasikevičiaus komandos pasimetimą. Rekordiškai gausiai susirinkę sirgaliai mėgino užvesti žalgiriečius, tačiau šie į didžiąją pertrauką išėjo turėdami labai trapų pranašumą – 41:39.

Š.Jasikevičius per didžiąją pertrauką mėgino įkvėpti savo komandą. „Žalgiris“ rungtynių pradžioje parodė, kad turi gerus šansus laimėti, bet pradėjo pernelyg skubėti. Pirmieji kėlinio metimai „Žalgirio“ sirgalius pradžiugino, bet gynyba strigo. Žalgiriečius sužaidus 3 minutes pabudino K.Pangoso tritaškis (48:43).

„Žalgiris“ toliau klydo, o po R.Hickmano penkių taškų iš eilės prarado pranašumą. „Emporio Armani“ paskutines dvi kėlinio minutes pradėjo pirmaudama 58:56, bet tada A.Milaknis pataikė tritaškį, o B.Motumas – du taškus su pražanga. „Žalgiris“ išsiveržė 62:58.

Tačiau žalgiriečiams paskutinės sekundės buvo labai nesėkmingos – po R.Hickmano tritaškio rezultatas buvo išlygintas – 63:63.

Komandos kėlinį pradėjo nuožmia kova ir taikliais metimais – 70:70. Likus žaisti porą minučių „Žalgiris“ pirmavo 77:76.

Likus žaisti minutę A.Cinciarini pataikė tritaškį ir gerokai sumaišė „Žalgirio“ kortas. Svečiai išsiveržė 88:71, bet būtent tas pats A.Cinciarini nepataikė itin svarbių baudos metimų. Buvo likę žaisti 34 sekundes, o „Žalgiris“ atsiliko 79:81.

Tačiau kiti A.Cinciarini metimai buvo taiklūs. Likus žaisti vos 20 sekundžių svečiai pirmavo 83:80, K.Pangosas padarė klaidą ir po minutės pertraukėlės „Emporio Armani“ skirtumą padidino iki 85:80. Žalgiriečiai dar kabinosi ir žaidė pražangų žaidimą, tačiau „Emporio Armani“ pavyko išsaugoti pranašumą.

Italijos klubas taip nutraukė septynių iš eilės pralaimėjimų seriją.

Starto sudėtys.

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

„Emporio Armani“: Milanas Macvanas, Andrea Cinciarini, Rakimas Sandersas, Awudu Abassas, Miroslavas Raduljica.

Ceremonija. Kauno „Žalgirio“ arena pasiruošė ne tik krepšinio rungtynėms. Kaune iškilmingai per didžiąją pertrauką bus pagerbtas istorijos mėgėjas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis, kuriam antradienį pavyko Berlyne rasti Vasario 16-osios Aktą. L.Mažylis jau sulaukė įvairiausių sveikinimų, tarp jų ir – prezidentės Dalios Grybauskaitės skintų žibučių.

Sprendimas. M.Kalnietis į Kauną atvyko jau žinodamas, kad negalės žaisti rungtynių su „Žalgiriu“, tačiau jis norėjo sugrįžti į Lietuvą. Būtent Lietuvos klausimas – itin svarbus, kalbant apie M.Kalnietį. Dar dabar nėra aišku, ar jis galės žaisti Dainiaus Domaičio rinktinėje. „Vasarą žiūrėsime“, – sakė pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas.

Karjera. Š.Jasikevičius nuolat apipinamas gandais dėl išvykimo iš Kauno „Žalgirio“, nors pats neigia tokias kalbas. Tačiau interviu krepsinis.net „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas tiesiai šviesiai leido suprasti, kad Šaras kitą sezoną dirbs kitur. „Viskas priklausys nuo jo ir labai daug šansų, kad jis išvyks. Žinome, kad tokių gerų trenerių nėra daug. Komandos tikrai domėsis“, – sakė P.Motiejūnas.

Kova. Pirmąsias rungtynes „Žalgiris“ Milane laimėjo 78:70.

Sąrašas. P.Jankūnui reikėjo dviejų taškų, kad Eurolygos visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše pakiltų į devintąją vietą. P.Jankūnas rungtynes pradėjo su 2443 taškais ir greitai aplenkė šioje vietoje iki šiol buvusį Nikola Vujčičių, kurio sąskaitoje – 2444 taškai.

Finišas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos sezoną baigs išvykoje, kur susitiks su Vitorijos „Baskonia“ klubu, kurio marškinėlius vilki Tadas Sedekerskis.