Krepšinio penktadienis. Gėdingas „Emporio Armani“ finišas ir „Fenerbahce“ pasivaikščiojimas

Fantastiškai tritaškius pataikęs Jaycee Carrollas leido pailsėti Jonui Mačiuliui ir kitiems „Real“ krepšininkams, Mantas Kalnietis ir „Emporio Armani“ savo žiūrovų akivaizdoje gėdingai baigė Italijos lygos sezoną, o „Fenerbahce“ netikėtai lengvai žengė į Turkijos lygos finalą.

Milano klubas nepateko į finalą.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jun 3, 2017, 12:08 AM

Tai – svarbiausi penktadienio vakaro įvykiai Europos krepšinyje.

Italijos lyga. Pusfinalio penktosios rungtynės (iki 4 pergalių). Milano „Emporio Armani“ – Trento „Dolomiti Energia“ 82:102 (R.Sandersas 25, A.Abassas 12, ... M.Kalnietis 5, 13 min., 1/2 dvitaškių, 1/1 tritaškio/ D.Suttonas 26, Sh.Shieldsas ir G.Hogue‘as po 17; serija 1:4).

Manto Kalniečio ir „Emporio Armani“ kančios baigėsi. Čempiono vardą gynęs ir aiškiu šio sezono favoritu laikytas Milano klubas jau pusfinalyje gėdingai pasitraukė iš atkrintamųjų varžybų. „Raudonuosius batelius“ sutrypė vos trečią sezoną „Serie A“ žaidžianti Trento komanda.

Penktadienį „Emporio Armani“ varžovams priešinosi tik pustrečio kėlinio. 24-ąją min. šeimininkai atsiliko 53:57, bet nuo tada iki kėlinio pabaigos kamuolys dažniausiai krito į vieną krepšį ir po trečiojo ketvirčio komandas skyrė net 21 taškas – „Dolomiti Energia“ pirmavo 79:58.

Favoritus nugalėjęs Trento klubas tik 2014 metais debiutavo „Serie A“. Du praėjusius sezonus „Dolomiti Energia“ irgi pateko į atktintamąsias varžybas, bet iškrito ketvirtfinalyje. O šiais metais žiemos kurortais garsėjančio krašto krepšininkai pranoko aistruolių lūkesčius ir pirmą kartą kovos auksinėje serijoje.

Beje, reguliariajame sezone „Dolomiti Energia“ užėmė tik ketvirtąją vietą (18 pergalių per 30 rungtynių), o „Emporio Armani“ buvo pirmas (23 pergalės). Vis dėlto net būdami „Serie A“ lyderiai Milano krepšininkai visą sezoną sulaukdavo daug priekaištų dėl neįtikinamo žaidimo.

Verta prisiminti, kad praėjusių metų rudenį, prieš čempionato pradžią Milano sporto dienraštis „Gazzetta dello Sport“ svarstė, jog turtingiausias šalies klubas „Emporio Armani“ gali baigti sezoną nepatyręs nė vieno pralaimėjimo.

Tačiau viskas baigėsi tuo, kad penktadienį Milano arenoje nuaidėjus paskutinei sirenai sirgaliai savo miesto krepšininkus į rūbinę palydėjo garsiu švilpimu. Tarp milaniečius nuvylusių žaidėjų buvo ir antrą sezoną raudonus marškinėlius vilkėjęs Mantas Kalnietis. Lietuvis šiame čempionate žaidė 30 rungtynių, įmesdavo 7,3 taško ir atlikdavo 4,1 rezultatyvaus perdavimo.

Ispanijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Madrido „Real“ – Malagos „Unicaja“ 101:72 (J.Carrollas 29, 8/11 tritaškių, S.Llullis 13, ... J.Mačiulis 5, 16 min., 1/1 dvitaškio, 1/3 tritaškių/ K.Foggas 12; serija 2:0).

Kone tobulas antrasis kėlinys lėmė triuškinamą „Real“ pergalę. Po pirmojo ketvirčio madridiečiai pirmavo tik 27:23, bet antroje mačo dalyje stulbinamą solo pasirodymą surengė jų snaiperis Jaycee Carrollas. Jis pataikė 6 tritaškius, dar pridėjo dvitaškį bei taiklų baudos metimą ir per kėlinį pelnė 21 tašką! „Real“ kėlinį laimėjo 30:10 ir prieš didžiąją pertrauką jau triuškino varžovus 57:33.

Buvusio Kauno „Žalgirio“ trenerio Joano Plazos vadovaujama „Unicaja“ atsitiesti bandys per trečiąsias rungtynes, kurios vyks sekmadienį Malagoje.

Turkijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stambulo „Darussafaka“ – Stambulo „Fenerbahce“ 74:90 (J.Andersonas 21, B.Wanamakeris 17/ B.Bogdanovičius 19, B.Dixonas 15; serija 0:3).

„Fenerbahce“ stebėtinai lengvai laimėjo pusfinalio seriją. Per trejas rungtynes „Darussafaka“ pirmavo gal tik apie 10 min. ir nė karto nebuvo persvėrusi rezultato po didžiosios pertraukos. O penktadienį per trečiąsias rungtynes, kurias „Fenerbahce“ pradėjo spurtu 11:0, „Darussafaka“ apskritai net neprivertė varžovų sirgalių jaudintis.

Čempiono vardą ginančio „Fenerbahce“ varžovas finale bus kitas Stambulo klubas: „Besiktas“ arba „Anadolu Efes“. Jų dvikovoje „Besiktas“ pirmauja 2:0.

Lenkijos lyga. Mačo dėl 3-iosios vietos pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). Ostrovo „Stal“ – Slupsko „Czarni“ (M.Česnauskis 3, 14 min., 1/5 metimų) 86:83.

Prancūzijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Šalono „Elan Sportif“ – „Paris-Levallois“ 84:77 (serija 2:0).